Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Опубліковано новий проект правопису

Автор DarkMax2, августа 15, 2018, 16:15

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Цитата: SIVERION от ноября 28, 2019, 20:04
Ще десь вимовляють св як "сьв"? Для мене це застаріла архаїка.
В принципі, асиміляція має бути всюди, де є збіг приголосних не на стику морфем. Однак, так, орфографія її перемогла :(
Цитата: Paul Berg от ноября 28, 2019, 17:19
Цитата: Python от ноября 28, 2019, 17:01
Нема там м'якого «вь» — навіть просто «сьвйато» ближче до правди.
сумніваюсь чи вимова з трьома приголосними є достатньо поширеною. Та навіть тоді [ˈsʲʋʲjɑ̈to̞].
Згоден, саме небажаність трьох приголосних поспіль бачу причиною існування "святого мавпячого правила".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Paul Berg

Цитата: SIVERION от ноября 28, 2019, 20:04
Ще десь вимовляють св як "сьв"? Для мене це застаріла архаїка.
Ця "застаріла архаїка" є орфоепічною нормою.

Python

Цитата: DarkMax2 от ноября 28, 2019, 21:58
Згоден, саме небажаність трьох приголосних поспіль бачу причиною існування "святого мавпячого правила".
Яке, проте, не поширюється на збіги за участю приголосної префікса (тобто, вимовити «й» після двох приголосних не є чимось принципово неможливим).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: Paul Berg от ноября 28, 2019, 23:40
Цитата: SIVERION от ноября 28, 2019, 20:04
Ще десь вимовляють св як "сьв"? Для мене це застаріла архаїка.
Ця "застаріла архаїка" є орфоепічною нормою.
Для мене не архаїка. Скоріш, її відсутність сприймається як ознака мови, не  засвоєної усно від носіїв, а читаної по буквах.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от ноября 30, 2019, 15:35
Цитата: DarkMax2 от ноября 28, 2019, 21:58
Згоден, саме небажаність трьох приголосних поспіль бачу причиною існування "святого мавпячого правила".
Яке, проте, не поширюється на збіги за участю приголосної префікса (тобто, вимовити «й» після двох приголосних не є чимось принципово неможливим).
Префікси взагалі поводяться, як окремі слова.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Український кримськотатарський режисер Ахтем Шевкетович Сеітаблаєв...
Спершу недотримання, а тепер уже вилучення з орфографії подвійної йотації веде до зникнення звичайної йотації І. Саме потребою розрізняти іншомовні -Vi- та -Vji- аргументують неужиток Ї після голосної деякі перекладачі і кримські татари.
Подвійна йотація давала таке розрізнення: -Vi- > -Vї-, -Vji- > -Vйї-.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Vlad26t


Mona


DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


DarkMax2

Цитата: Vlad26t от мая 26, 2020, 09:24
Цитата: DarkMax2 от мая 26, 2020, 08:14
Новий правопис. Рік по «погодженню»
Що особливе є у так званому «погодженні»?
Юридично невизначений статус. Кабмін тоді погодився з наробком комісії, себто не виказав заперечень. Це не значить, що затвердив і ввів у дію.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Коментар Ростислава Кравця, адвоката у справі проти нової редакції:
Цитировать"Ми засновували свій позов на процесуальних порушеннях — тобто відсутності публікації, громадського обговорення, тому, що ініціатором виступило безпосередньо МОН, яке не є розробником правопису. Крім того, була ще низка процесуальних порушень, про які, до речі, писало і саме Міністерство юстиції, відмовляючись узгоджувати цю постанову Кабінету міністрів".
Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Vlad26t

Цитата: DarkMax2 от января 28, 2021, 18:01
Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис
Тобто вже в лютому інтернет-ресурси будуть повертатись із нового правопису в старий?
ЦитироватьРішення ОАСК почне діяти через 30 днів з моменту ухвали. Тобто вже в лютому незаконними стануть усі мовні норми, прийняті в 2019 році:

Zavada

Цитата: DarkMax2 от января 28, 2021, 18:01
Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис

Провадження у справі було відкрито у червні 2019 року, позивачами у справі виступили ГО «Правова держава» та жителька міста Херсон, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки. Відповідач - Кабінет Міністрів України, третя особа - Міністерство освіти і науки України. Справа розглядалась за правилами загального позовного провадження, судом було проведено 8 судових засідань у справі.

https://biz.ligazakon.net/news/201255_sud-skasuvav-noviy-pravopis-ukransko-movi-vstanovleniy-kabmnom

Тепер будуть оскарження, апеляції тощо.
Мабуть, до Конституційного дійде. :-)
В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

Python

Пролєкт працює, як його ще Кучма задумував: розхитати український мовний стандарт настільки, щоб застосувати його для чогось серйозного було неможливо. Прийняли — скасували — скасували скасування — скасували скасування скасування і т.д. — виходить своєрідна «пилка», з якою неможливо вгадати, нормативний той чи інший текст чи ненормативний, відповідає чинній нормі чи не відповідає. А там зверху ще можна латиницею гепнути, щоб іще більше роздробити український мовний простір.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Paul Berg

Цитата: Python от января 30, 2021, 02:04
Пролєкт працює, як його ще Кучма задумував: розхитати український мовний стандарт настільки, щоб застосувати його для чогось серйозного було неможливо. Прийняли — скасували — скасували скасування — скасували скасування скасування і т.д. — виходить своєрідна «пилка», з якою неможливо вгадати, нормативний той чи інший текст чи ненормативний, відповідає чинній нормі чи не відповідає. А там зверху ще можна латиницею гепнути, щоб іще більше роздробити український мовний простір.
Davno pora.

Python

Цитата: Paul Berg от января 30, 2021, 11:37
Цитата: Python от января 30, 2021, 02:04
Пролєкт працює, як його ще Кучма задумував: розхитати український мовний стандарт настільки, щоб застосувати його для чогось серйозного було неможливо. Прийняли — скасували — скасували скасування — скасували скасування скасування і т.д. — виходить своєрідна «пилка», з якою неможливо вгадати, нормативний той чи інший текст чи ненормативний, відповідає чинній нормі чи не відповідає. А там зверху ще можна латиницею гепнути, щоб іще більше роздробити український мовний простір.
Davno pora.
Ⱀⰰⱋⱁ?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Drundia


DarkMax2

Цитата: Drundia от февраля  3, 2021, 23:47
Це що, після скасування зникнуть і огидні фемінітиви?
Питання фемінітивів не орфографічне.
До слова, вони криво правила творення прописали. Див. у блогу "Фемінітивотворення".

Нашвидкуруч накидав петицію на підтримку судового рішення про скасування нової редакції правопису. У петиції закликаю владу не оскаржувати це рішення.
Реєстрація на сайті Кабміну простіша, аніж у Президента. Тож прошу всіх українців підписувати.

Якщо поділяєте мої погляди на мовні питання, долучайтеся до fb-спільноти «Проти правопису-2019».
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Zavada

В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

LUTS

Нічо. Перевчитеся. Вам-то трьом, яка різниця якою мовою не говорити?  ;)
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Zavada

Цитата: LUTS от февраля  4, 2021, 20:18
Вам-то трьом, яка різниця якою мовою не говорити?

А з якого дива кома перескочила? :-)
В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

LUTS

Цитата: Zavada от февраля  4, 2021, 20:23
Цитата: LUTS от февраля  4, 2021, 20:18
Вам-то трьом, яка різниця якою мовою не говорити?

А з якого дива кома перескочила? :-)
Дроґнула рука.  8-)
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Цитата: LUTS от февраля  4, 2021, 20:18
Нічо. Перевчитеся. Вам-то трьом, яка різниця якою мовою не говорити?  ;)
А що пропонуєте робити тим, хто говорить українською в реальному житті, і намагається при цьому говорити більш-менш грамотно?
Тим, у кого є резервна мова (російська, суржик, свій екзотичний діалект...), трохи простіше: в офіційнй ситуації відстрочили щось на державній мові — і повертаєтесь далі на російську/суржик/діалект, тому мовна реформа вас може зачіпати лише епізодично (якщо літературною українською ще й нічого не читати й не слухати — взагалі шик). В моєму випадку, діалект моїх предків — це одночасно й базовий діалект літературної мови, реальна мова спілкування — звичайна розмовна українська, суржикового елементу в якій я цілеспрямовано позбувся — в житті я розмовляю приблизно такою ж мовою, як пишу на форумі.

Чим є реформа для мене?
По-перше, грубим вторгненням у мій особистий простір — я не сприймаю свою мову як щось окреме від літературної української, і маю на неї більше прав, ніж російськомовний президент, під зафейлені перевибори якого ця реформа готувалась.
По-друге, спробою держави (неукраїнської у своїй суті) «збити корону» з таких, як я — бо якщо я говорю чистою українською, але не слідую рекомендаціям державних лінгвоконструкторів, це автоматично урівнює мою мову з мовою умовної Сердючки.
По-третє, ще більше віддалення офіційної української мови від реальної мови живих людей робить перспективу  українізації українських міст ще більш примарною — я живу в одному з таких міст, для мене це важливо.
По-четверте, оскільки більшість літредакторів вважають своїм обов'язком рівнятись на фіційну норму, це автоматично позбавляє мене можливості читати сучасні книжки, написані комфортною для мене мовою, це ж стосується й інших медійних продуктів. Так, можна жити минулим, колекціонуючи старі книжки чи радянські кінохроніки, але це позбавляє мене можливості отримувати актуальну інформацію рідною мовою.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр