Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Język polski (Польский язык)

Автор sznerzs, октября 20, 2003, 19:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Amateur

Co może być ciekawego w Warszawie lub Lublinie? Gdyby było mówiono o Krakowie lub Wrocławie...

Tayra Dariell

Цитата: AmateurCo może być ciekawego w Warszawie lub Lublinie? Gdyby było mówiono o Krakowie lub Wrocławie...

A tam co jest ciekawego? 8-)

Sladkorček

Było mówiono o Krakowie, ale nie mogę do Krakowa, jadę do Ukrainy i Rosji w lipcu :oops: W Krakowie zajęcia zaczną się już 5 lipca. :(

Добавлено спустя 2 минуты 46 секунд:

Amateurze , przecież jadę uczyć się języka polskiego, nie turystycznie.  ;--) :mrgreen:
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Джиби

Цитата: AmateurCo może być ciekawego w Warszawie lub Lublinie? Gdyby byłA MOWA  o Krakowie lub WrocławiUUUU...

Doprawdy, trzeba być niezgorszym kocmołuchem, aby twierdzić, że w Warszawie nie ma nic do obejrzenia... oprócz dworca. To samo dotyczy Lublina i Wrocławia.
Linki:
http://www.ewarszawa.com/przewodnik/index.php?dzial2=przewodnik
http://www.lublin.pl/
http://www.wroclaw.pl/

:_3_01 Siedź dalej w swoim zadupiu, Amatorze

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Джиби

:yes: Nie ma za co, zawsze chętnie pomogę, jeśli mogę. Zresztą, wielka mi mądrość – z polskiego google'a skorzystać...

Gucio

Do Paulusa:
Cześć!
Trochę źle mnie zrozumiałeś. Kiedy napisałem że "za miesiąc już wychodzę" to miałem na myśli że za miesiąc już muszę skończyc służbę w wojsku. Dlatego wlaściwie to nie trzeba mi już wspułczuć zwłaszcza że nie służę ani w Rosji ani na Ukrainie tylko w Izraelu. Co do polskiej armii to o ile wiem to tam jest stosunkowo dobrze. O Rosji to w ogóle nie chcę mówić. Sam syf! Zresztą chyba sam to wiesz lepiej ode mnie. Dlatego skoro jesteś Polakiem i masz obywatelstwo to spróboj już pójść do polskiej (jak się uda :-)))))))). Do usłyszenia

Amateur

Цитата: Джиби:_3_01 Siedź dalej w swoim zadupiu, Amatorze
Jaka miła jest Pani! :mrgreen:


Джиби

Цитата: Guciotakich wyrazuf? :o :oops:

Slownik języka polskiego PWN:

zadupie n I; lm D. ~pi
wulg. «mała miejscowość oddalona od centrów kulturalnych, od ośrodków przemysłowych; odległa prowincja z trudnym dojazdem»
Mieszkać na zadupiu.


Gdzie się nauczylam? W wojsku, oczywiscie :lol:.  

Dla Amatora - porządek slow powinien byc taki: jaka Pani jest mila albo jaka Pani mila.  Ale raczej trzeba bylo od razu pisac - zdzira. Pozdrowienia.

Paulus Pauperis

Cześć!Jestem obywatelem Rosji.Tankować to znaczy наливать горючее(np. benzynę).Tankować można np. samochód,motor itd.
W Polsce służy się 9 miesięcy,ale jeżeli jest się studentem,to trzy miesiące.Można odbyć służbę //np.na pielgrzymkach będąc porządkowym(ten,kto pilnuje porządku podczas pieszej pielgrzymki).Wojsko polskie bynajmniej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy tym bardziej życia(do Czeczenii na siłę nie poślą).Więc taką służbę można odbyć podczas wakacji dwumiesięcznych(w lecie).
Co do pisowni nazwisk z języków cyrylickich(nazwijmy je tak),to staramy się przekazać ich brzmienie jak najdokładniej.Polska "L" jest twardsza niż rosyjska,ukraińska czy białoruska "ль",niektórzy wymawiają prawie jak rosyjską "л"(tak śpiewa piosenkarka: не волно страчичь ей,нам не волно страчичь ей...- nie wolno stracić jej,nam nie wolno stracić jej...).Im bliżej wschodu tym mięcej wymawiają "L".Dlatego piszą nie Niemolajew,a Niemoliajew,dlatego transkrybują "lies"(лес),а nie les.
Dla Sladkorcka:
Jak będzie Pani jechała do Warszawy,to niech Pani //napisze.może się spotkamy.W Warszawie jest trochę miejsc do oglądania.Od tego przecież jest stolicą!
Dla Gucia:
Dzięki.Ale ja właściwie nie chcę do żadnej armii,mówię tylko,gdybym miał,że się tak wyrażę,alternatywę.Byłeś w Jerozolimie?
Pozdrawiam wszystkich!:D

Gucio

Cześć! 8-)
Owszem ze byłem :D (Przepraszam że odpowiadam dopiero teraz ale ostatnio nie miałem dostępu do internetu) Od mojej jednostki do Jerozolimy mam trochę ponad godzinę jazdy autobusem  :_1_05  . Ostatni raz tam byłem mniej więcej miesiąc temu. A propos Warszawy to ja też w najbliższym czasie zamierzam odwiedzić Polskę (chyba w lipcu lub sierpniu). To będzie moja pierwsza wizyta w tym kraju. Ale jakoś się nie chce tam jechać samemu. Ostatnio się zastanawiam czy w ogóle warto tam jechać skoro i tak nikogo tam nie znam ani wiem co wlaściwie oglądać. Zwlaszcza że nie jest to najbezbieczniejszy kraj w Europie... jestem w rozterce!  :dunno:

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Джиби

Цитата: Sladkorcekmam kilka pytań. ;--) :oops: :(

Proszę pytać, może wiem. Albo http://forum.polska.ru/

Ale Gucio lubi kawały... Polska niebezpieczniejsza od Izraela?
Cha-cha... :skler: Zabieraj szmajser...

Gucio

Czesc! 8-)
Nie mowilem ze Polska jest niebezpieczniejsza ale jednak... (w Izraelu to ludzie prawie codziennie gina!)
W stosunku do innych krajow UE to nie mysle ze jest tam az tak bezpiecznie. Opowiadano mi tutaj rozne historyjki o tym co w Polsce moze spotkac ludzi ktorzy jada tam z Izraela (Nie wiem o ile sa prawdziwe ale jak wspominam to mnie az dreszcz przebiega ;--) ) No wiesz... mowia, ze kreca sie tam rozne swinie wypatruja co gdzie. Slyszalem kiedys, ze jak jeden facet tam pojechal to jak sie dowiedzieli ze jest z Izraela to mu w morde dali... i w ogole ze tam az sie roi od skinhedow i innych debili ktorzy po prostu nienawidza Zydow! Chociaz wlasciwie to nie jestem Zydem ale przeciez o legitymacje nie beda mnie kurde prosili!!! Od razu w morde walna! Moze naprawde sobie wzionc jekis karabinek co? (Ale to juz chyba bedzie przemyt :D )

P.S: No wiesz... nie bardzo lubie te szmajsery. (Za duzo halasu robia i w ogole sa juz przestarzale!) Wole cos bardziej wygodne i skuteczne. Na przyklad UZI lub M-16 (te nigdy nie zawioda!).  :_1_23  ;--)

Sladkorček

Gucio, nie bój się! ;--)

Добавлено спустя 1 день 38 минут 15 секунд:

Джиби, jaka jest Warsawa? :oops: Co warto odwiedzić? Ile kosztuje pożywienie (profesor powidziała, że dostanę kilka pieniędzy, ale chcę wiedzieć dla informacii)? Ni wiem, nigdy nie byłam w Polsce :dunno:
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Джиби

Warszawa jest duża :) , czytaj w polskim internecie
Standardowe obiekty to, bez wątpienia, Stare miasto, Zamek Królewski, Łazienki. Ja kilka razy byłam w Operze, i pójdę znów, jak się trafi okazja, byłam w Muzeum Narodowym  (też jeszcze zostało dużo do obejrzenia). To stolica, rozrywki jest dužo. O cenach trudno nam będzie dogadać się, ponieważ liczymy w różnych dewizach, a co ci pomoże moje powiedzenie, że ceny są bardzo podobne jak na Litwie. Kup bilet na przejazd komunikacją miejską, na ten czas, kiedy tam będziesz. Nawet jeśli raz dziennie pojedziesz "tam i z powrotem", to i tak wypadnie taniej, niż płacić za każdym razem. Nie wątpię, że szybko nawiążesz jakieś znajomości i przyjaciele ci pomogą się zorientować.

Vertaler

A ja nikdy nie rozumiałem, dlaczego ludziam trzeba patrzeć na wszystki te miejsca... :dunno:
Стрч прст в крк и вынь сухим.

Aramis

Szanowni polaci, którzy tu są! Kto z was mi może kupić w Polskiej i posłać DVD? Jeśli ktoś może, napiszće do mnie: matrix2001(a)mail.ru Dziękuję bardzo.

Джиби

Цитата: Vertaler van TekstenA ja niGdy nie rozumiałem, dlaczego ludziOm trzeba patrzeć na wszystkiE te miejsca... :dunno:

Bo oczy mają :yes: i chcą... Klapki na oczy i koniec, juž nie patrzysz 8-)

Твид

Цитата: Vertaler van TekstenA ja nikdy nie rozumiałem, dlaczego ludziam trzeba patrzeć na wszystki te miejsca... :dunno:

Ja też. W ogóle nie razumiem co tam jest ciekawego :dunno:. Moim zdaniem, to wszystko można doskonale oglądać w domu przez Internet 8-). Zamiast marnować forsę na wszelkie bzdury...:skler:
...I SERCE WALCZĄCE ZŁOŻONO NA ROSSIE

Леонид

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mi Państwo pomogli przetłumaczyć następujące słowa:

Prostoliniowość
Listwy wyobleniowe
Samopoziomujący


Dziękuję.

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Джиби

A język i branza? :oops:

Prostoliniowość - Prostokątność i prostoliniowość płytek   PN-EN 427:1998 p.6.2

Listwy wyobleniowe: Można również stosować specjalne listwy wyobleniowe na wzmocnienie wykładziny
w miejscu styku ściany i podłogi. Wyoblenie i cokolik - monolitycznie związane z posadzką stanowią zabezpieczenie dolnej krawędzi ściany, w znaczny sposób ułatwiający utrzymanie czystości. Takie wykończenie jest obecnie standardem w zakładach związanych z produkcją spożywczą oraz farmaceutyczną i wynika z przepisów polskiego prawa i standardów GMP, HACCP

Samopoziomujący - najczęsciej to są podlogi wylewne, ale mogą byc i przyrządy pomiarowe

Gucio

Czesc wszystkim! ;--)

Jak juz wczesniej mowilem chce wkrotce udac sie do Polski wiec chcialbym zapytac czy moze ktos wie ile (mniej wiencej) kosztuje wynajac jakies porzadne, male 1-2 pokojowe mieszkanie na miesiac? (+ woda, gaz i pront oczywiscie... przecietnie na jednom osobe) W dolarach jesli laska.

No i za ile mozna kupic porzadne jedzenie na dzien  :_1_12  Chce pojechac na 2 tygodnie (lub na miesiac jesli sie uda wynajonc mieszkanie) i chcialbym w przyblizeniu wiedziec ile pieniedzy trzeba ze sobom miec! Wiec jesli ktos zna sie troche na cenach w Polsce (Warszawa, Krakow) i moze mi pomoc i udzielic jakichs rad lub informacji to bylbym bardzo widzieczny.

Z gory wszystkim dziekuje!  :_1_05

PS: Moze pani Dzybi potrafi mi pomoc  8-)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр