Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Игра в оффтоп: 2 часть

Автор arseniiv, июля 26, 2010, 23:13

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Demetrius

Цитата: Hellerick от апреля 19, 2011, 17:29
Предлагаю поиграть с баном.
Ну так я давно предлагаю меня забанить.

А вообще, банить за словарную статью как-то странно. ;D

Joris

Цитата: Demetrius от апреля 19, 2011, 21:33
Ну так я давно предлагаю меня забанить.
Зачем?
yóó' aninááh

Вадимий

H καταφασία είναι διανοητική διαταραχή ομιλίας που περιλαμβάνει συνεχή επανάληψη, από τον ασθενή, της ίδιας λέξης ή φράσης[1], ή επανάληψη ακολουθίας λέξεων χωρίς αυτές να σχηματίζουν κάποια κατανοητή πρόταση. Σύμφωνα με τον διαγνωστικό κώδικα της Αμερικάνικης Ψυχολογικής Ένωσης η καταφασία δεν κατατάσσεται ως διαταραχή αλλά ως σύμπτωμα για τη διάγνωση σχιζοφρένειας.

Вадимий

Марк: шаг 6 вё разбирае что делать?
10 Апр 11, 19:27
грузия: понять и простить


Hellerick

Оказывается, нас в третьем классе учили еврейской жестовой азбуке  :o

Вадимий

Цитата: Hellerick от апреля 20, 2011, 16:27
Оказывается, нас в третьем классе учили еврейской жестовой азбуке  :o
1)чё, правда?
2) а почему Вас в третьем классе учили жестовой азбуке?

Hellerick

Цитата: Вадимий от апреля 20, 2011, 16:31
1)чё, правда?

Некоторые символы совпадают.
Только у нас лицо было задействовано (прикоснуться носа, уха и т.п.)

Цитата: Вадимий от апреля 20, 2011, 16:31
2) а почему Вас в третьем классе учили жестовой азбуке?

Понятия не имею.

Иногда нам давали задания типа передать жестами сообщение из одного угла классной комнаты в другую.
На шпионов готовили, что ли.  :donno:

Вадимий

´Ἁρειος Ποτὴρ καὶ ἡ τοῦ φιλοσόφου λίθος

гордюсь. вторым взглядом смог понять, что речь о переводе первой части известной гепталогии. хотя первого слова не опознал. мне Потер и философский литос подсказали

arseniiv

Пары иода очень умопомрачительны (сегодня получал).

NB. Не вдыхать.

P. S. Чтобы рассмотреть их, лучше взять закрытую вместительную прозрачную ёмкость.

Вадимий

Родился на улице Герцена...

Частка 0 А ты ўпэўнены ў тым, хто ты такі й што ты існуеш?

Вось вы ўжо й склалі на вогнішча ўсе свае страхі ды сумневы... каб я спаліў усё гэта к чорту! Вось я выходжу ў цэнтр гэтага халернага калізэю! У руках маю паходню й каністру з бэнзынам! А перада мною натоўп голых людзей, якія ціснуцца да сьценак. Я ў гушчы падзей, як бачыце, да таго ж я й ёсьць сама падзея! Так-так... Я сам сябе стварыў, сам сабе ўсё падпарадкаваў! Разумееце, пра што гаворка?.. Дзіўна...

Я йсную п а – с а п р а ў д н а м у! Думаю ды цалкам вольны ад стэрэатыпаў, так-так. Мой сьвет – гэта бязьмежныя магчымасьці, дзе няма штодзённай жратвы ў выглядзе тэлевізыйных штампаў, слё-га-наў, лё-зун-гаў, навязаных урадам, зомбаскрыняй ці вашым улюбёным сецівам, хі-хі-хі-хі... Вось ён Я! Тут! РЭАЛЬНЫ! Вы вылупіліся зараз у экран кампутара. А вы там ёсьць? А можаце мне даказаць гэта? Вось і атрымліваецца... што вас няма, а я ёсьць!

Мне заўсёды ёсьць што сказаць. А што можаце сказаць вы? Падумайце. "Два піўка ды корушку" (фу-у, якая брыдота!) альбо "любая, я ў прыбіральню" (а самі йдзяце пісаць SMS'ку палюбоўніцы ці, выбачайце, мастурбуеце). Вашае жыцьцё - суцэльная хлусьня, парнуха, бытавуха, сеціўная залежнасьць ды сотава-мабільны палон! Ну, хіба я ня маю рацыю?

Вось скажыце мне: вы калі-небудзь зьдзяйсьнялі што-небудзь сапраўды незвычайнае? Ніколі! І ня здолееце! Ведаеце, чаму? Таму што ўсё гэта знаходзіцца па-за межамі вашай зоны камфорту! Вы запакаваныя ў яе, быццам у армаваны поліпрапіленавы мяшок. Вы кавалкі мяса, заціснутыя рамкамі побыту ды працы... Вольная каса! ...Ці я ня маю рацыю? Можа, я памыляюся ? Папраўце мяне! Вы, напрыклад, зможаце падараваць свой мабільнік выпадковаму мінаку? А? Пытаньне на развагу. Можаце вось зараз адфарматаваць вінчэстар на вашым кампутары? Боязна? Абасраліся? А ведаеце, чаму вы гэтага ня зробіце? Таму што гэта раўнацэнна самазабойству! Вы бяз гэтага не існуеце! Вы калі-небудзь што-небудзь наогул рабілі самастойна? Кіраваліся ўласным рашэньнем? Не чакалі ўказаньня "JUST DO IT!"?! А?!

Вось і атрымліваецца: я - сапраўдны, а вы - толькі хуткасьпелы плён нечай фантазыі, вас яшчэ не намалявалі!... І вы мусіце моцна пастарацца, калі вы хочаце даказаць сабе адваротнае ды мець шчасьце называць сябе ЖЫВЫМ! І самае галоўнае – гэта ж зусім нават не гульня... Гэта...





Частка 64 Дзе заўгодна й калі заўгодна

Ой! Зачыніце дзьверы! І выдаліце адсюль маленькіх дзяцей! А рукі пакладзіце так, каб я іх бачыў! Ну, ужо! Сёньня я распавяду вам пра радасны ды прыемны занятак, такое маленькае кішэннае шчасьце для кожнага чалавека. Пра спосаб прынесьці сабе задавальненьне дзе заўгодна й калі заўгодна. Дарэчы, гэта патрабуе толькі адзін спадручны сродак. Вы заінтрыгаваныя? Выдатна!

Невядома, каму належыць патэнт на гэты занятак, але аўтарскае права на назву замацавана за нейкім біблейскім Ананам - другім сынам Юды, які згодна з традыцыяй павінен ажаніцца з удавой старэйшага брата ды апладніць яе. Але хлопец – прайдзісьвет ды ўхіляецца ад сваіх абавязкаў, праліваючы семя... правільна, на зямлю. Памылкова лічаць, што ён самазадавальняўся. На самой справе, ён проста не зьліваў у Тамару. Разумееце навошта? Ім і так было добра. За гэта, дарэчы, прыйшлося ахвяраваць жыцьцём. Кажуць, што дзевяноста восем адсоткаў мужчын займаюцца ананізмам, а два адсоткі проста не прызнаюцца ў гэтым. Ну, вы разумееце, чаму. Насамрэч праўда куды больш сур'ёзная: ня толькі мужчыны, але наогул усе палавасьпелыя людзі, часьцей ці радзей, займаюцца мастурбацыяй. Так-так. Гэта статыстыка. Гэта – нашая прырода, якая з намі заўсёдна, як час і прастора. Усё чалавецтва, выбачайце... Праўда, гэта крыху зьмяняе ўяўленьне аб нашым сур'ёзным сьвеце. І ўсе гэтыя змрочныя людзі, і парлямэнт, і прэзыдэнт... хоць прэзыдэнт наўрад ці мае на гэта час.

Ну, вось цяпер вы ведаеце, што вы маеце агульнае з Напалеонам, Сакратам, Гітлерам, прэзыдэнтам?.. А ў старажытным Эгіпце, дарэчы, фараоны ажыцьцяўлялі цырыманіяльнае семязьліцьцё ў Ніл. Грэкі ўвогуле з гэтым праблемаў ня мелі, і гэта лічылася звычайным, не кажучы ўжо пра Індыю ды Кітай, дзе гэты працэс ледзь не абагаўляўся! У адукаванай Эўропе васемнаццатага стагодзьдзя былі папулярныя брашуры, распавядаючыя, што ананізм вядзе да сьлепаты, эпілепсыі, росту валасоў на далонях, ганарэі, страце разумовых здольнасьцей... Але пры гэтым, даю руку на адцён, МАСТУРБАВАЛІ ЎСЕ, хто меў рукі! Не, былі, вядома, адшчапенцы, ну, накшталт Канта, якія лічылі ананізм грэхам больш страшэнным, чым самазабойства. Але ж мы з вамі ў наш час выдатна ведаем што да чаго. Ці я ня маю рацыю?

Сёньня адны кажуць, што частая мастурбацыя дазваляе прадухіліць рак чалясьніцы, іншыя знаходзяць залежнасьць паміж гэтым актам і сьмяротнасьцю ад каранарнай хваробы сэрца, трэція кажуць, што тыя, хто актыўна мастурбуе, менш пакутуюць ад перападаў крывянога ціску, чацьвёртыя – што мастурбацыя саслабляе патэнцыю, пятыя – што спрыяе выдаленьню з плоцевых шляхоў старой спэрмы зь нізкай рухомасьцю... І пакуль ідзе разьвіцьцё гэтых спрэчак ды баталій, сьвет захоплена ШТО робіць? Правільна, мастурбуе... А дзе зараз вашыя рукі, дарэчы? Хы-хы-хы-хы...

Частка 63 Ты занадта бляндын!

Сёньня, даражэнькія мае, ня будзе ніякіх сэнтымэнтаў і ніякага жаваньня сопляў! Толькі "жорсткач" ды праўда ў чыстым выглядзе! Хто ня хоча ці баіцца – вольны! Нікога не трымаю! "Дапабачулькі" ды пайшлі прэч! Мне надакучыла ваша сталае ныцьцё ды стомленыя інтанацыі! Шо ўсьміхаецеся? Прэ-эч адсюль! Гэта мая тэрыторыя!

Вакол мяне тысячы камэнтароў: "гэта я ўжо бачыў – мэ-мэ-мэ...", "як гэта зэба", "падлеткавы саліпсізм – бэ-бэ-бэ...", "у "Абранае", неадкладна ў "Абранае"!", "старое як сьвет"! Скажыце мне, што ўсе гэтыя камэнтатары зрабілі ў сваім жыцьці новага й цікавага? Яны наогул што-небудзь у ім стварылі?!! Пакуль я бачу, што ў мяне проста насрана ў камэнтарах, больш НІ-ЧО-ГА!!! Вось маюць жа людзі рукі, галаву, азадак – што яны зрабілі імі, акрамя гаўна, якое бесьперапынна адпраўляецца ва ўнітаз ды ў сеціва, ва ўнітаз ды ў сеціва?.. Што застанецца пасьля вас вашым дзецям ды ўнукам? М-м?! Чужыя "гагатулечкі" ва ўтульных "кантактулечках"?

Альбо гэта пазыцыя: "Ну, гэта я ўжо бачыў, гэта ўжо было – дайце мне што-небудзь новенькае, каб я ПАРЖАЎ! ГА, ГА, ГА! УГА, ГА, ГА, ГА, ГА!" У зомбаскрыні ўжо гэтулькі каналаў напладзілі, каб ні аб чым ня думаць, а жэрці "РЖАКУ"! Цяпер можна "задупляцца" цэлыя суткі, увогуле не ўключаючы мазгі! ЖЭРЦІ, СРАЦЬ, РЖАЦЬ! ЖЭРЦІ, СРАЦЬ, РЖАЦЬ! ЖЭРЦІ, СРАЦЬ, РЖАЦЬ! ЖЭРЦІ, СРАЦЬ, РЖАЦЬ! ЖЭРЦІ, СРАЦЬ, РЖАЦЬ! ЖЭРЦІ, СРАЦЬ, РЖАЦЬ! Людзі, аўу! Паглядзіце на сябе – тысячы камэнтаў па ўсёй сетцы. І што мы бачым? Гаўно-гаўно-гаўно... Толькі адзінкі ўцямілі мэсадж. Туга ўсмоктваеце, панове. Туга ўсмоктваеця! А калі ўсе ўсё ўжо бачылі, то чаму не зьмянілі нічога ў сваім жыцьці? М-м? Я гляджу ўсе такія выпешчана-шляхетныя ды зэбыя? А любога прыкуй наручнікамі да батарэі, устань насупраць з бэйсбольнай бітай – і куды дзенецца гэта выпешчана-шляхетная зэбасьць?! У штаны?! Разам з АДРЭНАЛІНАМ?!!

Не пасьпелі прыхіліцца?!! Сем-нуль!!! Больш рухомымі трэба быць, даражэнькія мае! Кажуць, што я такое ж быдла, як і ўсе! Панове ласкавыя, для сыстэмы каштоўнасьцяў большасьці людзей я значна ГОРШЫ!!!

Цікаўненька , што вы мне цяпер напішаце? Ці, можа, варта памяняць сыстэму?..

Вадимий

Частка 32 Раз на тысячу гадоў

А-А-А!!! Любое маё слова выклікае ў вас чаргу глыбокадумных...!!! Ведаеце, як гэта выглядае? Я кажу вам: "Людзі, у вас хлеб скончыўся, вам трэба хлеба купіць." Вы ашаломлена на мяне гледзіцё, ськівіцы адвіслі, вочы ў лоб кульнуліся ад жаху ды чутны лямант: "ХЛЕБ!!! У НАС ХЛЕБА НЯМА!!! ШТО РАБІЦЬ, FREEMAN?!! ДАЦЬ НАМ ХЛЕБ!!!" Ну, і гэтак далей. Гэй, крама за рогам!

Я адчуваю, як у мяне піксэлі бегаюць па скуры ад навіслых нада мною пытаньняў. Што, усе маюць да мяне пытаньні?! Але ўсе свае пытаньні вы павінны задаць самі сабе! Ці вы мяркуеце, што... МУЛЬТЫК ВЫЙДЗЕ НА ВУЛІЦУ, КАБ МЯНЯЦЬ ВАШАЕ ЖЫЦЬЦЁ?!! Вы шалёныя. Вашае жыцьцё забаўляе мяне ня больш, чым вас маё. І я таксама маю да вас пытаньне: "ЧАГО вы чакаеце?!" Льяце лайно ў "камэнтарыял", шляце сьлёзныя лісты, "жараце-сераце-ржаце"ды ЧАКАЕЦЕ... чакаеце, калі я пачну казаць вам, што рабіць. ВЫ БАЯЗЬЛІВЫЯ ГУЛЬТАІ!!! Я НЕ МАГУ ЗАРАЗ ВЫЙСЬЦІ АДСЮЛЬ, І ТРЭБА БЫЦЬ ЁЛУПАМ, КАБ ГЭТА НЕ РАЗУМЕЦЬ!!!

Так, калі мяне не было, нешта гняло вас знутры: нейкі рабак баразьніў адміраючыя зьвіліны. Але вось на сцэне Freeman... Увага!.. ДЫС-КА-ТЭКА-А-А!!! УСЕ ІДУЦЬ ЗА МУЛЬТЫКАМ!!! ЯХУ-У!!! УСЕ ШЧАСЬЛІВЫЯ!!! ГЭ-ГЭ-ЭЙ!!! УСЕ МАСТУРБУЮЦЬ ДЫ РАГОЧУЦЬ!!! У-уга-га-га-га!!! УСІМ ХЛЕБА ДЫ ВІДОВІШЧАЎ... З ЦЫЦКАМІ!!! І-ІГЫ-Ы-Ы!!! ... Стаяць!..

Я ня думаю за вас, а вучу думаць самастойна!.. Што... і ня торт?.. Мням-мням... А-ах!.. Ачуйцеся – я вам нічога не павінен! Гэта вы павінны... мням-мням... самі сабе!.. А-ах!..

Нехта спыняе вайну, нехта зьмяняе ўклад жыцьця, нехта пазбаўляе свой народ ад страціўшых сэнс законаў... А вы? Ах, ну так! Вам жа МУЛЬТЫК не растлумачыў, што рабіць! Ххы-хы!.. Ачуйцеся, людзі: вам наогул пашанцавала, што вы маеце мяне! Такое здараецца раз на тысячу гадоў!.. Хлюп... А часу засталося!.. Ххы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы-хы...

Ilmar

Цитата: Вадимий от апреля 21, 2011, 15:43
Цитировать´Ἁρειος
хотя первого слова не опознал
Дык hариус же.
When you wake, you shall have cake,
And all the pretty little horses.

Валентин Н

ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Вадимий

Сидит кошка на дорожке, кто его поджёг?

arseniiv


Вадимий

«У нас в Кемерове не было клуба, вечером в конторе позволяли быть молодёжи, танцевать там... Тебе, конечно, это не так интересно, это немножко не твоё уже»
«Да, я на это уже как бы издалека смотрю»
«Конечно. И вот представь себе, большое здание, большая комната, кто-то на гармони играет — мы тогда патефон не приносили, кто-то брал просто гармонь. И я Василия Тёркина именно там и представляла [«перед девчонками»]. Уж если бы к нам тогда пришёл парень с фронта, да ещё и с медалью!»

Чайник777

Бхудх куда-то пропал.
DAZU brauchte Hitler 12 Jahre Zeit.

Чугуний

Цитата: arseniiv от апреля 21, 2011, 19:24
Пары иода очень умопомрачительны (сегодня получал).

NB. Не вдыхать.

P. S. Чтобы рассмотреть их, лучше взять закрытую вместительную прозрачную ёмкость.
я вам настоятельно рекомендую подышать арсином, чем-то он вас напоминает. а вам будет очень пользительно для здоровья-то, да  :yes:
Все будут наказаны.

Валентин Н

Блин, мой авик, ничо в памяти не вызывает? :wall:
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Demetrius

У меня, не вызывает.

Валентин Н

А такого типа картинка?
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Demetrius

У меня тоже не вызывает. Впрочем, я едва ли репрезентативен. ;D

Offtop
ЦитироватьFrom Universal (Tr-Ru)
takim
  стерилизáция
Гм... :what:

Hellerick

Где это вы такое нашли?

Цитироватьtakım

1. group, team, crew, troop, set, gang, band, or bunch (of people).
2. set (of things): çay takımı tea set, tea service, or set of napkins (to be used with a tea set). tornavida takımı set of screwdrivers. oda takımı living room suite (of furniture). yatak takımı bedroom suite (of furniture) or set of bedsheets and pillowcases (for one bed).
3. mech. train: dişli takımı gear train.
4. suit (of playing cards).
5. bot., zool. order.
6. mil. platoon.
7. cigarette holder.
8. gram., see tamlama. bir

Demetrius

Цитата: Hellerick от апреля 27, 2011, 18:45
Где это вы такое нашли?
Я искал takim, а не takım. ;D В уменьшенной версии картинки не видно разницы.

Нашёл в выдранном из Лингво словаре.