Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Сербский

Автор Nicolas, апреля 2, 2004, 16:38

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

sidr



GayleSaver

Ja provociram.  Vi izazivate moralnu dvojbenost oko milosevica a ja provociram.

Daaaa....cudni pogled na stvari, nista ne mogu reci.

GayleSaver

Цитата: Койво от марта 13, 2006, 17:52
Интересантне су реакције Дељ Понте и српске владе. Једна говоре да ни се каје да  му није дозволила  иђи у Москву. Друга угрожава да хапси његову породицу ако она долази до Београду. Рекали су јуче у "Вестима" да је Милошевићева  смрт највиши степен његова непрепознавања Хашког трубунала.  Слажем се са нима

Nemoj se pravit na naivnoga.  Milosevicevu porodicu traze vec dugo vremena.  Sto bi for God's sake Miloseviceva smrt promjenila u vezi s tim?  Da su oni postali zrtve?  Da im mora biti prebaceno sve sto oni radili kad su sudjelivali s njim i sluzili mu desnom rukom?  Daj pusti sad.  A znas ti zasto je Milosevic htio ici u Moskvu?  Pomisli!  Znas prekrasno ruske "zamashke", i znas prekrasno da je Milosevicu bilo dovoljno reci jednu rijec a da bi ostao u Moskvi.  Ostavimo sad sto bi se desilo ako bi on tamo kod vas umro, a to bi se sigurno dogodilo, jer priroda ne caka.

GayleSaver

Цитата: GayleSaver от марта 14, 2006, 00:54
Ja provociram.  Vi izazivate moralnu dvojbenost oko milosevica a ja provociram.

Daaaa....cudni pogled na stvari, nista ne mogu reci.

Izvinite.  Ovo je licemjernost od moje strane.

Pomjesao sam ja vas s ruskom javnoscu.

Just me

 Neverovatno svi su odmah zaboravili na pticiji virus, sad je Miloseviceva smrt broj 1! Sve se vise komplikuje situacija oko Miloseviceve sahrane i njegove smrti, niko ne zna tacno gde ce ga sahraniti, u Srbiji ili u Moskvi, gde ce ga sahraniti njegova porodica, napravljen je takav haos oko toga, svi samo pricaju o tome, na tv samo se svadjaju politicari, svi misle da su u pravu, neki ga napadajui a neki podrzavaju, Srbija je ponovo podeljenja izmedju sve zbog glupih politicara, mnogi su plakali zbog njegove smrti, mozda ce sadasnja Vlada Srbija da padne, izgubi vecinu glasova u Parlamentu, jer stranka Milosevica SPS podrzava sadasnju Vladu, ako ne budu dozvolili da ga sahrane u Srbiji sa svim pocastima jednog predsednika, onda je nece podrzati, njegovoj porodici je zabranjeno da dodje u Srbiju, njegovom sinu je skoro skinuta optuznica za pokusaj ubistva aktivista jedne politicke stranke, jednog je hteo da isece motornom testerom, njegov sin, Marko, on sada sivi u Rusiji, pobegao je pre 5 godina, njegova zena je u Srbiji, majka Mira, kao i Milosevicev brat su u Moskvi, protiv Mire je podignuta optuznica za mnogo dela, tako da ako bude dosla u Srbiju bice uhapsena, sutra ce Vrhovni sud Srbije da raspavlja o pomilovanju ili aboliciji, predsednik Srbije nije zeleo da potpise, zato sto su ona i Milosevic, bivsi, optuzeni, za veliki broj namestenih ubistava poznatih politicara i novinara u Srbiji koji su bili protiv njegove politike, trebalo je da mu se sudi u Srbiji za sve ono sto je priredio u zadnjih 15 godina, nekoliko ratova, inflaciju , najvecu pljacku naroda sa laznim bankama i velikim kamatama, rat sa Nato paktom 1999, politicku kradju glasova.
P.S. Samo jedno pitanje, zasto niko ne sudi Jeljcina?

Radley

Milošević je bio nemilosrdan diktator. Ali osim svih zločina koje je sigurno učinio, radio je ono što je smatrao pravim za svoj narod i svoju zemlju.
Koliko ja mogu da vidim, njegova jedina krivica pred Srbijom jeste ono što je izgubio ratove.

sidr

GS ti provociraš jer ti si hteo da provociraš i počeo ovu raspravu. Niko nije želio pričati o Miloševićevoj smrti, ali ti je svrbelo u tvojoj američkoj dupi.

sidr


Radley

Neka se sude krivična dela individualaca, nego da se sudi celi narod, kao što je slučaj u sadašnjem Hagu.
Kad pogledaš zapadne televizije, ispada da su samo Srbi krivi, a svi su ostali, bogami, žrtve, nevini anđeli. Ipak kad čuješ Ruse, sve tu je obrnuto - Srbi su svi junaci, ma šta su radili, svi drugi su zločinci. Svi lažu, nema istine, nema je.

Койво

GS -> Ако нисам погршан, није ООН дала дозволу на  бомбардирање Србије. То значе да је  радила НАТО  у Србији као НЕКА организација која  се умешала у унутрашње послове некој земље, почела ваздушна бомбардирања њених градовима, чим  створила жртве цивилног насиља. С обзиром на то што није Милошевићева кривица де јуре доказана (и неће никада), се постави питање: зашто суди МТБЈ саму Србију без НАТО? и да ли је сада могућно оптужити МТБЈ у .... :??? "непредумышленном убийстве".

Койво

Цитата: "Just me" от
P.S. Samo jedno pitanje, zasto niko ne sudi Jeljcina?
Добро питање!  ;up:
Још једно питање:
Зашто нико не бомбардира Русију због Чечње  :donno:?

Койво

Цитата: Radley от марта 14, 2006, 09:20
Milošević je bio nemilosrdan diktator. Ali osim svih zločina koje je sigurno učinio, radio je ono što je smatrao pravim za svoj narod i svoju zemlju.
Koliko ja mogu da vidim, njegova jedina krivica pred Srbijom jeste ono što je izgubio ratove.
Стога не могу да разумем зашто бесну Тадић и његова влада. Можда мисле да ће због тога Европа Србију више волити.

Койво

Цитата: Radley от марта 14, 2006, 11:14
Neka se sude krivična dela individualaca, nego da se sudi celi narod, kao što je slučaj u sadašnjem Hagu.
Kad pogledaš zapadne televizije, ispada da su samo Srbi krivi, a svi su ostali, bogami, žrtve, nevini anđeli. Ipak kad čuješ Ruse, sve tu je obrnuto - Srbi su svi junaci, ma šta su radili, svi drugi su zločinci. Svi lažu, nema istine, nema je.
:up: :up: :up:

Just me


danijela

Цитата: "Radley" от
Čimi mi se da najveći problem ovde je ono što tu nema Srba.

Ali ima Srpkinja  :yes:

Caossssssss svima,evo mene opet posle duzeg odsustva.....dakle hocemo li da se druzimo?

Radley


GayleSaver

Цитата: danijela от мая  1, 2006, 02:39
Цитата: "Radley" от
Čimi mi se da najveći problem ovde je ono što tu nema Srba.

Ali ima Srpkinja  :yes:

Caossssssss svima,evo mene opet posle duzeg odsustva.....dakle hocemo li da se druzimo?

A zar to je bolje?  ;)

OK OK odoh...

E ja se druzim na hrvatsko te srpskojj Wikipedii i odlicno mi ide.  Druzenje.  Ne jezik.

GayleSaver

Цитата: sidr от марта 14, 2006, 10:37
GS ti provociraš jer ti si hteo da provociraš i počeo ovu raspravu. Niko nije želio pričati o Miloševićevoj smrti, ali ti je svrbelo u tvojoj američkoj dupi.
U mojoj americkoj dupi?!

Boga mi moga.  Odkud ti znas da nisam iz Senegala?  To bi se ravno tako moglo desiti.  I ne zelim od tebe kroz Internet primati napade po temi mjesta moga odgojenja.

A u vezi s Milosevicem...pa zar tu ima neko koga to licno dira?  A kad nema, zasto neumjesno zatvarati ljudima usta?  Ili mozda to ima veze s cnijenicom da se Miloseviceva smrt promatra na jedan drugi nacin u Rusiji, drukciji nego svugdje, drukciji nego cak i u samoj Srbiji?

GayleSaver

Цитата: Radley от марта 14, 2006, 09:20
Milošević je bio nemilosrdan diktator. Ali osim svih zločina koje je sigurno učinio, radio je ono što je smatrao pravim za svoj narod i svoju zemlju.
Koliko ja mogu da vidim, njegova jedina krivica pred Srbijom jeste ono što je izgubio ratove.

Da, a zato on ubio Ivana Stamoblića tako da su njegov trup tražili tri godine?  Zato on puštao strongmenova 1991e da progone demonstranata unutar njihovih kuća, samo da ne bi izašli drugi put?  Zato je Milošević, znajući da će ga Amerikanci napasti, i da će  ponovo izgubiti kao što je izgubio dotle, krenuo glavom pred ramenima u taj beznadni rat?

Zato je Milošević bio u vezi s GKČP cijelo vrijeme dok se ova galama kuhala?  Jel znate da je on upravo tako izgubio podršku Jelcina do samog kraja?

GayleSaver

Цитата: Койво от марта 14, 2006, 14:14
GS -> Ако нисам погршан, није ООН дала дозволу на  бомбардирање Србије. То значе да је  радила НАТО  у Србији као НЕКА организација која  се умешала у унутрашње послове некој земље, почела ваздушна бомбардирања њених градовима, чим  створила жртве цивилног насиља. С обзиром на то што није Милошевићева кривица де јуре доказана (и неће никада), се постави питање: зашто суди МТБЈ саму Србију без НАТО? и да ли је сада могућно оптужити МТБЈ у .... :??? "непредумышленном убийстве".

Kojvo, ja nisam fen moralističkog analiza.  Dakle, ovdje ima dosta toga o čemu se ne govori u Rusiji, i to je sve.  Kad je Franjo Tuđman umro, nitko na zapadu nije sakrivao od javnosti njegove zločine.  Pa i kad god ovdje sakrivaju takve zločine rade to na blaži način nego što se to radi u Rusiji. 

Dakle, Milošević je bio jedan zao produkt jednog nacionalizma, koji je samo čekao da izađe na svijetlinu.  I nije on bio jedini.  Svi su lideri na Balkanu bili produkt toga vodovrata.  Razlika među Miloševićem i njegovim susjedima je bila upravo u tome što je Milošević bio bolestan.  Bio je, znači, malo lud.  I to se ne dokazuje njegovim odnosom prema Srbima iliti Hrvatima iliti Kinezima, nego načinom na koji je reagirao na činjenice oko sebe. 

Da pojasnim.  Na početku ratova u ex-yu Milošević je bio ubeđen ili gotovo ubeđen da je njegov dan svanuo i da Zapad, itekako zanet događajima nešto sjevernije i istočnije, neće mu stati preko puta.  To je bilo nezamisljivo.  Ono što je Milošević tada propustio bila je neželja zapadnih zemalja da puste na neobuzdan razvoj jedan rat na Balkanu, gdje se svaka vatrica razrasta u biblijski plamen.  Propustivši ovo, Milošević se prokleo, jer Zapad, odi vragu čitava njegova neefikasnost i nesposobnost spasiti te ljude u to vrijeme, ipak je na kraju krajeva intervenirao, i zamlatio Miloševića i njegove ambicije u zemlju.  Komad za komadom njegova "velika Srbija" se napuštala i ostavljala mrtvima.  Što ćete reći kad je ta jadna Republika Srpska Krajina, čije je stanovništvo bilo zajamčeno protiv hrvatskog napada Miloševićevim srebrenim glasom, pala za jedno dva dana -- ista ona Krajina koja je u početku rata izdržala dvije i po godine hrvatskih napora?  Što ćete reći za Republiku Srpsku, koju je Milošević prvo pustio još nenormalnijim Radovanu i Ratku na puno raspoređenje, a onda, kad je došlo vrijeme, od koje je oteo ruke i rekao:  ja?  kakav ja?  nemam ja s tim veze...  A što kažete za sankcije, koje su se držale sve do njegovog odlazka, o kojima je on dobro znao a na kojima je ipak stajao kao magarac?

I na kraju krajeva bio je taj zadnji rat o kojem se u Rusiji stalno pjeva.  Nikad neću vjerovati da Milošević je bio toliko glup da ne vidi da će igubiti i naredni put.  Ma jebote...šta je funkcija lidera -- štititi narod, ili pokazivati miru mišice?  A Milošević je, kao ni najnezgodniji afrički ili južnoamerički diktator ne bi uradio, stao na kamen i počeo kričati u pustinju.  Pa zar je imao kakvu realnu šansu na dobitak?  Pa zar je to bilo vrijedno tih smrti?

Svih tih smrti.

GayleSaver

Ako ćete napadati moju tvrdnju o činjenicama, budite oprezni.  Ja sam u punoj slozi da je dosta ljudi unutar Klintonove administracije željelo rat.  Nisam međutim u slozi da Milošević nije držao nizove u svojim rukama.  Teorije zagovora su besmislene.  U najboljem slućaju one su odrške iz tog starog sovjetskog doba kad "i steni imeli uši".  Američki dobitak s Miloševićeg gubitka, što se tiče ekonomike stvari, bio je zanemarljiv.  Srbija je još uvijek ta ista seoska zemlja, a ni se ne odlikuje potresnom otvorenošću.  Bosna je isti taj kotao pakla koji je bila prije deset godina, makar da izaberu petsto Milorada Dodika.  Nitko ne zna šta će se desiti kad Crna Gora proglasi nezavisnost, ili šta će se desiti kad Kosovo bude proglašeno nezavisnim.  Ali Amerikanci, intervenirajući, projavili su svoje poznanje jedne stare mudrosti...naime, kad se pojavi virus, prvi je korak izolirati ga, da bi područje koje on pogađa bilo što moguće manje.  I to su upravo i radili s Miloševićem.  Po mom mišlenju, prekasno.

GayleSaver

Цитата: Radley от марта 14, 2006, 11:14
Neka se sude krivična dela individualaca, nego da se sudi celi narod, kao što je slučaj u sadašnjem Hagu.
Kad pogledaš zapadne televizije, ispada da su samo Srbi krivi, a svi su ostali, bogami, žrtve, nevini anđeli. Ipak kad čuješ Ruse, sve tu je obrnuto - Srbi su svi junaci, ma šta su radili, svi drugi su zločinci. Svi lažu, nema istine, nema je.

Politička igra koja se igra u Hagu je kudikamo složenija od ovog, Radley.  Ustvari, ICTY nema podrške ni u jednoj zemlji bivše Jugoslavije.  ICTY međutim postoji iz jednog razloga: da bi Evropa spriječila ponavljanje ovog krvoprolića.  Srbi su uglavnom u Hagu zato što su Srbi činili većinu JNA i zato što su oni upravo vodili rat, oni su nastupali.  I genocid se desio sa srpske strane upravo zbog toga, i još opet zbog nestabilnosti Miloševića kao čovjeka.  da ne zaboravimo kakav je bio hrvatski ludac, i koliko toga je naneo i Srbima, i mojim ljudima -- Židovima -- pod istim uvjetima a u kudkamo bezobraznije doba.

Amateur


GayleSaver

Potpisan sam na topic.  Inace to je moj posao, hocu li ili necu odgovarati.  Nisam stigao prije da odgovorim.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр