Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Манюня. Манюнею чи манюньою?

Автор Sandar, мая 26, 2017, 17:11

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sandar

Як ви скажете: манюнею чи манюньою? Для мене манюнею дико звучить.

Sandar

Як зробити, шоб було видно, хто за який варіант проголосував?
Якшо це неможливо, то було б добре, шоб кожен проголосувавший написав свій варіант.  :yes:

Python

Якщо це прикметник м'якої групи, то логічніше виглядає манюньою (аналогічно — синьою, третьою тощо). Манюнею вказує на іменник (зменшувально-пестливе від Маня?).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Ем...  :-[
Це з українського перекладу російської книжки "Манюня". Манюня ім'я. Очевидно не українське. В перекладі Манюнею. Я спершу подумав, шо книжка українська і за ім'я взято українське слово манюня:green:

Драгана

Цитата: Sandar от мая 26, 2017, 18:50
Ем...  :-[
Це з українського перекладу російської книжки "Манюня". Манюня ім'я. Очевидно не українське. В перекладі Манюнею. Я спершу подумав, шо книжка українська і за ім'я взято українське слово манюня:green:
Читала только в русском переводе, а автор вообще армянка - Наринэ Абгарян. Эта самая Манюня, подруга Наринэ, вообще еврейка, полное имя - обычное Мария.
Как изменять? По правилам того языка, на который переводят. В русском языке - Манюней. В украинском - видимо, Манюньою.

Python

Цитата: Драгана от мая 26, 2017, 19:17
В украинском - видимо, Манюньою.
Якщо ім'я, то «Манюнею» (бо це іменник І відміни. Аналогічно, Олею, Галею, Танею, бабунею і т.д.).
Якщо це не ім'я, а прикметник (укр. манюній = рос. малюсенький, махонький), то «манюньою».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Драгана

Цитата: Python от мая 26, 2017, 19:50
Цитата: Драгана от мая 26, 2017, 19:17
В украинском - видимо, Манюньою.
Якщо ім'я, то «Манюнею» (бо це іменник І відміни. Аналогічно, Олею, Галею, Танею, бабунею і т.д.).
Якщо це не ім'я, а прикметник (укр. манюній = рос. малюсенький, махонький), то «манюньою».
Имя это. Производное от Марии. Маня, Манюня. Значит, Манюнею, выходит так.

DarkMax2

Цитата: Sandar от мая 26, 2017, 17:11
Як ви скажете: манюнею чи манюньою? Для мене манюнею дико звучить.
http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
маню́ній    маню́ня    маню́нє    маню́ні
маню́нього    маню́ньої    маню́нього    маню́ніх
маню́ньому    маню́ній    маню́ньому    маню́нім
маню́ній, маню́нього    маню́ню    маню́нє    маню́ні, маню́ніх
маню́нім    маню́ньою    маню́нім    маню́німи
на/у маню́ньому, маню́нім    на/у маню́ній    на/у маню́ньому, маню́нім    на/у маню́ніх
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Sandar

Да, трeба трошки більшe думати пeрeд створeнням новоі тeми.

Python

Цитата: Sandar от мая 27, 2017, 01:07
Да, трeба трошки більшe думати пeрeд створeнням новоі тeми.
Навпаки: питання цікаве, бо не дає єдиної відповіді.
А з урахуванням, що в розмовній мові (на відміну від літературної) в іменників І відміни часто з'являється закінчення -ьою замість -ею (тьотьою, Лесьою і т.п. замість тьотею, Лесею), питання цікаве двічі :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр