Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанофоби

Автор DarkMax2, июня 8, 2012, 20:54

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Націоналістів образило виконання українського гімну кубанцями.
Рука-обличчя. Я б радів та пишався, а вони в істерику.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Svidur


Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

serge-kazak

я був неправий, там не все так просто, як здавалося на перший погляд. :donno:

DarkMax2

Російські українці виконали український гімн, чим образили українських націоналістів. Я це так бачу.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Не побачив націоналістів. Мається  на  увазі БЮТ?

З іншого боку, для людини, незнайомої з історією перетворення «Ще не вмерла Україна» на кубанську народну пісню, вона й справді може здатись пародією на суворо канонізований Гімн. Тим більше, російська влада не схильна розглядати кубанців як українців — то яка Україна там малась на увазі?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Алмас

"Ще не вмерла Україна" - стара кубанська пісня.Її не дуже часто співали.  Я виріс в "етнофольклорному" середовищу, але жодного разу її не чув.Можливо, боялися, бо мого діда мало не "упекли" за "А вже двісті літ" (" Під московським караулом я в тюрмі"). Та навряд наших таким можна було налякати - "Зажурились чорноморці" ж співали. У 1991-му бабуня спитали:"А шо, на Вкраїні "Ще не вмерла..." гімн тепер?" і проспівали всю пісню.Але слова й мелодія значно відрізнялися від гімну. Поет І.Ф.Варавва, який в останні роки життя дещо написав рідною мовою, а говорив виключно україно-кубанською, у 60-ті видав збірку текстів народних пісень, де була ця пісня, щось там було, але обійшлося. До відома "націоналістів". 21 травня 1989 року Кубанський козачий хор під час гастролей у Києві біля пам'ятника Т.Г. Шевченкові проти Ун-ту, одуривши організаторів заходів, проспівав "Ще не вмерла Україна", а болгарський консул промовив:"Хай над золотими полями України завжди буде блакитне небо!"Відразу київські "націоналісти" розгорнули приховані жовто-блакитні прапори. То було перше, здається, піднесення національних стягів у золотоверхому. Як ця "витівка" обійшлася В.Г. Захарченкові й О. Ареф'єву, керівникам хору, не знаю.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 21:37
Російські українці виконали український гімн, чим образили українських націоналістів. Я це так бачу.

Там тонша дипломатія. Це було офіційне міроприємство, а його виконали не як державний гімн, не узгодивши з державними органами. Це приблизно те саме, коли презентуючи російськомовну самодіяльність в Україні виконати російський гімн як естрадну пісню посеред репертуару, в той час як український - поза репертуаром в офіційній частині. Вони цим намагалися показати ніби "несерйозність" гімну чи щось таке. Бютівець правий - це потребує офіційних коментарів, причому коментарів саме організаторів концерту. У нас отамани спеціально створюють напруження у суспільстві, зараз не час і не місце так гратись з нац.символами. Зовсім недавно був проект комуністів про зміну герба і прапора. Цим вони намагаються показати ніби несерйозність нашої держави, можливо перевіряють чи сильно буде народ опиратися, якщо після прийняття мовного закону, наступним прямо підняти питання про вступ до РФ - якщо йшлося саме про те то за таке треба давати по рукам, причому боляче. :???

Conservator

Цитата: serge-kazak от июня  8, 2012, 21:45
Зовсім недавно був проект комуністів про зміну герба і прапора.

а це потрібно. тільки не на ті, які пропонують вони. і не від таких "комуністів"

Цитата: serge-kazak от июня  8, 2012, 21:45
наступним прямо підняти питання про вступ до РФ

такі питання у принципі не можуть підніматися. жодною з політсил. для них це самогубство.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Не згоден з аналогією. Українці Кубані мають повні права на цю пісню. Протест проти цього - зрада східної діаспори.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитировать
а це потрібно. тільки не на ті, які пропонують вони. і не від таких "комуністів"
Навіщо?  :???


Цитировать
такі питання у принципі не можуть підніматися. жодною з політсил. для них це самогубство.

Це ви їм скажіть. Отаманам які подібні питання піднімають зазвичай дають окупантський орден, рахунок в банку, персональну квартиру і довічну пенсію. ми це вже проходили.

Алмас

Цитата: Python от июня  8, 2012, 21:41
Тим більше, російська влада не схильна розглядати кубанців як українців — то яка Україна там малась на увазі?
Російська влада взагалі не схильна розглядати кубанців.Основна мета т.зв. "возрождения казачества" поставити його поперек будь-якого прояву етнічності. Для цього використовується і хор - " вот видите, какие мьі хорошие, как дружно живем - поем и укра'инские, и русские песни!" Вже 22 року "відроджуються", а досі не знають, що з мовою робити. У квітні 1989 р. В.Г. Захарченко на організаційних зборах ТУМ в інтерв'ю українським ЗМІ запевняв, що через 2 роки на Кубані буде українська преса й т.п. Підкреслюю, саме українська, а не козача, чорноморська чи кубанська, чи балачкова. Потім його, напевно, підкоректували, і він став говорити інше.А в 89-му казав :"Я сомневаюсь в духовном возрождении России - бьіли в Воронеже, в зале безразличная публика, их ничего не интересует. а на Украине совсем по-иному - живьіе глаза, приветливьіе люди і т.п. У Украиньі есть будущее!" 
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 22:05
Не згоден з аналогією. Українці Кубані мають повні права на цю пісню. Протест проти цього - зрада східної діаспори.
А тут ніхто і не проти. Просто ті кубанці, які з повагою ставляться до України, самі не зацікавлені в створенні конфліктних ситуацій, ради безпеки нашої держави вони можуть навіть не виконувати цю пісню, це для них не настільки принципово.  А те, що така ситуація виникла вказує на легковажність, яка може межувати з державною зрадою. І питання взагалі не до кубанців, а до конкретних організаторів концерту (які може і не кубанці). Кубанці в цій ситуації вважаю тут не при чому, тим хто намагається в цьому випадку протиставити Україну і кубанців - ганьба.  :down:

Алмас

Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 22:05
Не згоден з аналогією. Українці Кубані мають повні права на цю пісню. Протест проти цього - зрада східної діаспори.
Про яких "українців Кубані" Ви говорите і що Ви знаєте про Кубань? Ну. хоча б так, як я знаю Україну.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

DarkMax2

Козаче, тобто Ви сумніваєтесь в праві українців з російським громадянством виконувати свою місцеву традиційну версію національного гімну? Гімн України не тільки державний, але і національний. Розумієте? Вони належать до нашої національності.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Алмас от июня  8, 2012, 22:15
Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 22:05
Не згоден з аналогією. Українці Кубані мають повні права на цю пісню. Протест проти цього - зрада східної діаспори.
Про яких "українців Кубані" Ви говорите і що Ви знаєте про Кубань? Ну. хоча б так, як я знаю Україну.
Цікавлюся тією місциною. Знаю, світоглядно кубанці обрусіли, але не культурно.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 22:17
тобто Ви сумніваєтесь в праві українців з російським громадянством виконувати свою місцеву традиційну версію національного гімну? Гімн України не тільки державний, але і національний. Розумієте? Вони належать до нашої національності.

Взагалі особисто я проти національних гімнів, точніше хай їх буде кілька. Українським державним я хотів би бачити скоріш "Боже Україну храни".  А стосовно даного випадку - повторюю, кубанці тут взагалі не причому, питання до організаторів концерту, які ці речі не узгодили і не повідомили громадськість до концерту, створивши напруження.

Python

Справді, заплутана ситуація. З одного боку, треба радіти, що кубанці пам'ятають своє українське коріння. З другого — в контексті офіційного заходу це справді виглядає як «А, це у вас гімн такий? А у нас це просто народна пісня (причому, російська народна — на Кубані ж українців офіційно нема)». З третього — «Ще не вмерла Україна» з часу свого створення й до УНР поширювалась як народна пісня, і кубанська традиція — лише продовження української. З четвертого — пропозиції внести зміни в Гімн надходять не лише від комуністів і регіоналів, а й від деяких представників БЮТ, тож їм гріх ображатись на невідповідності між українським і кубанським текстом.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от июня  8, 2012, 22:23
Справді, заплутана ситуація.
Добре, що хоч майже одразу озвучили, пояснили і принесли вибачення.

DarkMax2

Яка різниця хто їм заборонив би виконувати пісню на цьому заході? Їм не можна це забороняти!

А песня таки российская народная ;) но не русская :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 22:26
Яка різниця

Повторюю, йдеться не про заборону, а про вчасне оприлюднення і пояснення, яке мало вийти до концерту від його організаторів (хоча б афіші і програмках це мали б написати), щоб не створювати двузначних ситуацій і не викликати зайве напруження у українських громадян, які були там присутні і які прийшли туди відпочити.

Python

Цитата: serge-kazak от июня  8, 2012, 22:22
Українським державним я хотів би бачити скоріш "Боже Україну храни".
Далеко не всі українці — віруючі, тож така форсована набожність, мені здається, не піде на користь державотворенню. Хоча як церковний гімн чи патріотична пісня, «Молитва за Україну» сприймається досить позитивно.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от июня  8, 2012, 22:31
Далеко не всі віруючі
Великобританії це не заважає мати гімн "Боже храни короля".

Python

Цитата: DarkMax2 от июня  8, 2012, 22:26
А песня таки российская народная ;) но не русская :)
Чому ж, з точки зору нинішньої російської влади — саме «русская».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от июня  8, 2012, 22:34
Чому ж, з точки зору нинішньої російської влади — саме «русская».

і адекватних українців (тобто українорусів) хоч трохи знайомих з власною історією - теж.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр