Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Бабусьою, бабусею

Автор Sandar, октября 5, 2015, 17:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sandar

Сьогодні молода киянка балакала на вулиці з маленькою дочкою і я почув уривок фрази — "з бабусьою?"

Python

Не нормативно, хоча подібні відхилення в розмовній мові не рідкість (з тьотьою, з Лесьою і т.п.).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Цитата: Python от октября  5, 2015, 18:06
Не нормативно, хоча подібні відхилення в розмовній мові не рідкість (з тьотьою, з Лесьою і т.п.).
Це не відхилення. А норма діалекта. "Пальцьом", "Васильовичом" і так далі...

Sandar

Та більшість мовців саме в такій формі відмінює. Ви не почуєте ніде і ніколи "тьотею".

Upliner

Також як і майже всі кажуть "всьо" замість літературного "все".
Поставити Убунту на ноут зможе навіть мій кіт
(с) одкровення медсестри з бородою

Sandar

Цитата: Upliner от октября  5, 2015, 18:23
Також як і майже всі кажуть "всьо" замість літературного "все".
Багато в кого "все" не "вивчене", а нативне.

orklyn

Цитата: Sandar от октября  5, 2015, 17:36
Сьогодні молода киянка балакала на вулиці з маленькою дочкою і я почув уривок фрази — "з бабусьою?"
В орудному, як на чиє вухо, тягне на похибку.
А в кличному: бабусьо, Марусьо, матусьо?

Upliner

Поставити Убунту на ноут зможе навіть мій кіт
(с) одкровення медсестри з бородою

Python

Цитата: orklyn от декабря  6, 2015, 21:46
Цитата: Sandar от октября  5, 2015, 17:36
Сьогодні молода киянка балакала на вулиці з маленькою дочкою і я почув уривок фрази — "з бабусьою?"
В орудному, як на чиє вухо, тягне на похибку.
А в кличному: бабусьо, Марусьо, матусьо?
Цитата: Upliner от декабря  7, 2015, 10:36
Ганнусьо, Соньо, Ольо?
Ну, я в дитинстві так кличну форму будував, а батьки мене потім поправляли. Від нормативного «бабусю», «Марусю», «матусю», «Ганнусю», «Соню», «Олю» на слух майже не відрізняється.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Upliner

Цікаво, а в поляків хтось будує так кличну форму? Хтось казав у дитинстві mamunio замість mamuniu?
Поставити Убунту на ноут зможе навіть мій кіт
(с) одкровення медсестри з бородою

orklyn

Цитата: Python от декабря  7, 2015, 14:49
Цитата: orklyn от декабря  6, 2015, 21:46
Цитата: Sandar от октября  5, 2015, 17:36
Сьогодні молода киянка балакала на вулиці з маленькою дочкою і я почув уривок фрази — "з бабусьою?"
В орудному, як на чиє вухо, тягне на похибку.
А в кличному: бабусьо, Марусьо, матусьо?
Цитата: Upliner от декабря  7, 2015, 10:36
Ганнусьо, Соньо, Ольо?
Ну, я в дитинстві так кличну форму будував, а батьки мене потім поправляли. Від нормативного «бабусю», «Марусю», «матусю», «Ганнусю», «Соню», «Олю» на слух майже не відрізняється.
А від знахідного цілком не відрізняється)))))
До вчителів, як усі, звертався в називному. Жодне не поправляло. Спитався онука - те саме.

Python

Цитата: orklyn от декабря  7, 2015, 15:19
А від знахідного цілком не відрізняється)))))
Нормативний кличний відмінок для пестливих іменників м'якої групи І відміни ідентичний знахідному — в обох випадках -ю. В літ. нормі закінчення -ьо не буває ні в кличному, ні в знахідному.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

oveka


DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр