Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Коньяк

Автор DarkMax2, января 12, 2019, 11:56

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


alant

Цитата: DarkMax2 от января 13, 2019, 18:44
Цитата: alant от января 13, 2019, 18:27
Цитата: DarkMax2 от января 13, 2019, 17:58
Себто те, що ми знаємо як "коньяк", є просто коньяцькою винною оковитою.
То може  Оковитою і записати?
Виски тоже вода жизни. Любой алкоголь так называют. Слишком их много.
Зато известное украинское название. Закрепят бренд - станут называть лишь бывший коньяк.
Я уж про себя молчу

SIVERION

There is no conversation more boring than the one where everybody agrees (Michel de Montaigne) ;[пол:мужской]

piton

W

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Я уж про себя молчу

Python

Якщо найбільше голосів віддано за «український бренді», то виникає питання, а якого роду «бренді» насправді — чоловічого чи середнього (а то й жіночого, як «пані»)?

А що там на другому місці? Синювато-голубуватих секторів на діаграмі явно більше, ніж на підписі до неї.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

ЦитироватьПереможцем голосування став варіант "Український бренді / Бренді України", який набрав 25,6%. Друге місце в голосуванні отримав варіант "Бурштин / Бурштинок / Бурштиняк" з результатом в 9,4%. Третім у рейтингу став варіант "К'янок" з результатом 7,9%.
Хоча, на діагарамі Бурштину не бачу. 
Я уж про себя молчу

Lodur

Цитата: alant от января 15, 2019, 10:28
ЦитироватьПереможцем голосування став варіант "Український бренді / Бренді України", який набрав 25,6%. Друге місце в голосуванні отримав варіант "Бурштин / Бурштинок / Бурштиняк" з результатом в 9,4%. Третім у рейтингу став варіант "К'янок" з результатом 7,9%.
Хоча, на діагарамі Бурштину не бачу.
Там на діагарамі ж сторінка перша із п'яти.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

alant

Цитата: Lodur от января 15, 2019, 10:31
Цитата: alant от января 15, 2019, 10:28
ЦитироватьПереможцем голосування став варіант "Український бренді / Бренді України", який набрав 25,6%. Друге місце в голосуванні отримав варіант "Бурштин / Бурштинок / Бурштиняк" з результатом в 9,4%. Третім у рейтингу став варіант "К'янок" з результатом 7,9%.
Хоча, на діагарамі Бурштину не бачу.
Там на діагарамі ж сторінка перша із п'яти.
На жаль, інших сторінок не можу прочитати. https://www.facebook.com/GIs4Ukraine/photos/a.200623880734591/360773851386259/?type=3&theater
Я уж про себя молчу

Lodur

Цитата: alant от января 15, 2019, 10:33На жаль, інших сторінок не можу прочитати. https://www.facebook.com/GIs4Ukraine/photos/a.200623880734591/360773851386259/?type=3&theater
Там же скріншот. (Чи як там привильно українською?) А де саме голосування? Якщо його завантажити, напевно, можна й усі 5 сторінок назв побачити.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

alant

Цитата: Lodur от января 15, 2019, 10:51
Там же скріншот. (Чи як там привильно українською?)
Скриньшот  :)
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Цитата: alant от января 15, 2019, 10:02

Результат голосования
Слава адекватам! Бренді! УРА!
Цитата: Python от января 15, 2019, 10:10
Якщо найбільше голосів віддано за «український бренді», то виникає питання, а якого роду «бренді» насправді — чоловічого чи середнього (а то й жіночого, як «пані»)?
Питаєте брендей чи брендів? :-) Бренді він. Перевірив в УЛІФ.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Гость

На Балканах бренди из винограда называют лозовицей, а в Чехии и Словакии это напиток называют  виновицей. Ещё есть сливовица, грушовица и другие бренди с аналогичными названиями. Бренди из любых фруктов называют ракией. Заимствуйте название. В свое время славяне на Балканах и Австро-Венгрии заменяли туркизмы и германизмы словами славянского происхождения из других славянских языков.

alant

Цитата: Гость от января 15, 2019, 12:47
На Балканах бренди из винограда называют лозовицей, а в Чехии и Словакии это напиток называют  виновицей. Ещё есть сливовица, грушовица и другие бренди с аналогичными названиями. Бренди из любых фруктов называют ракией. Заимствуйте название. В свое время славяне на Балканах и Австро-Венгрии заменяли туркизмы и германизмы словами славянского происхождения из других славянских языков.
Украинцы уже привыкли, что коньяк мужского рода, как и бренди.
Я уж про себя молчу

Python

Цитата: DarkMax2 от января 15, 2019, 11:08
Питаєте брендей чи брендів?
Невідмінюване ж. Тому в переважній більшості випадків рід не впливає на граматику, і можна уявляти рід який хочеш.

А й справді, якщо множина (як «дріжджі»)?.. На рівні розмовної мови, існує тенденція трансформувати невідмінювані на в відмінювані множинні (приїхав на таксях, пообідав хінкалями і т.п.).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Гость от января 15, 2019, 12:47
На Балканах бренди из винограда называют лозовицей, а в Чехии и Словакии это напиток называют  виновицей. Ещё есть сливовица, грушовица и другие бренди с аналогичными названиями. Бренди из любых фруктов называют ракией. Заимствуйте название. В свое время славяне на Балканах и Австро-Венгрии заменяли туркизмы и германизмы словами славянского происхождения из других славянских языков.
Македонська - вињак, польська - winiak, хорватська - vinjak.
Цитата: Python от января 16, 2019, 00:23
пообідав хінкалями
А таке можна зустріти :-)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Basil

Цитата: Гость от января 15, 2019, 12:47
На Балканах бренди из винограда называют лозовицей, а в Чехии и Словакии это напиток называют  виновицей. Ещё есть сливовица, грушовица и другие бренди с аналогичными названиями. Бренди из любых фруктов называют ракией.
В Болгарии бренди из винограда тоже называют ракией. Если надо уточнить - гроздова ракия.
--
Если есть сомнения - значит сомнений нет.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Паленка, -ки, ж. Водка. Галиц. Жеби м'я не біяв, паленку не піяв. Гол. II. 222. Ум. паленочка. 
Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958.
Том 3, ст. 89.

ПАЛЕ́НКА, и, жін., діал. Горілка. Взимку йому дали коня і корову і він привів їх на своє подвір'я, п'яний від щастя і доброї кварти паленки (Василь Кучер, Дорога.., 1958, 174).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, 1975. — Стор. 24.

(wiki/en) Pálenka

Проґавили своє право на цю назву.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цікаво, а щодо одеколону є претензії? :-) Там рішення просте - туалетна вода.
Або оригінальне: одетвалет, о-де-туалет :-) Ех, усе у французів вода: коньяк - eau-de-vie de vin, одеколон - eau de toilette.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Mona

Майданьяк - звучит неплохо. На вкус - не знаю...

Python

Цитата: DarkMax2 от января 16, 2019, 16:28
Цікаво, а щодо одеколону є претензії? :-) Там рішення просте - туалетна вода.
Або оригінальне: одетвалет, о-де-туалет :-) Ех, усе у французів вода: коньяк - eau-de-vie de vin, одеколон - eau de toilette.
У нас і «туалетна вода» викликає неправильні асоціації.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр