Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Альтернативна граматика

Автор Python, июля 12, 2014, 13:48

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Python

В цій темі будемо обговорювати вдосконалення не графіки української мови (про це вже сказано багато), а граматики. Зрозуміло, українська мова з видозміненою граматикою є українською лише до певної міри — це, скоріш, конланг на її основі. Разом з тим, ідеї вдосконалення української граматики виникають в багатьох людей, і дехто навіть хотів би бачити подібні зміни в літературній мові.

На форумі час від часу пропонують доповнити українську мову, наприклад, пасивними дієприкметниками теперішнього часу (яких у СУЛМ нема — доводиться обходитись підрядними реченнями). Цікаво, як би виглядала українська мова з повним набором дієприкметників (пасивних і активних, для теперішнього, минулого й майбутнього часу)? І аналогічно з дієприслівниками — за наявності синтетичної форми майбутнього часу дієслів, поява похідних від неї дієприслівників майбутнього часу (робитимучи, ходитимучи, читатимучи і т.п.) виглядала б цілком логічно.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Kaze no oto

Пропоную, в першу чергу, повну парадигму дієслова бути в презенсі.

engelseziekte

Дивно, шо в нас на форумі не представлені неістові пропоненти легалізації двоїни.

Python

Цитата: engelseziekte от июля 12, 2014, 16:50
Дивно, шо в нас на форумі не представлені неістові пропоненти легалізації двоїни.
Особисто я тільки за. Конструкції назразок «дві відрі» чи «три літрі» знайомі мені ще з дитинства.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

LUTS

Цитата: Python от июля 12, 2014, 19:49
Цитата: engelseziekte от июля 12, 2014, 16:50
Дивно, шо в нас на форумі не представлені неістові пропоненти легалізації двоїни.
Особисто я тільки за. Конструкції назразок «дві відрі» чи «три літрі» знайомі мені ще з дитинства.
Підтримую.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: Python от июля 12, 2014, 19:49
Цитата: engelseziekte от июля 12, 2014, 16:50
Дивно, шо в нас на форумі не представлені неістові пропоненти легалізації двоїни.
Особисто я тільки за. Конструкції назразок «дві відрі» чи «три літрі» знайомі мені ще з дитинства.
А слабо повноцінну двоїну використовувати, як в старослов'янській?
До речі, три - це хіба двоїна? :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от ноября  5, 2014, 11:00
А слабо повноцінну двоїну використовувати, як в старослов'янській?
А для чого?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: LUTS от ноября  5, 2014, 11:16
Цитата: DarkMax2 от ноября  5, 2014, 11:00
А слабо повноцінну двоїну використовувати, як в старослов'янській?
А для чого?
Аби не як у москалів.  :D
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Цитата: DarkMax2 от ноября  5, 2014, 11:00
До речі, три - це хіба двоїна?
Двоїна. І чотири теж. Власне, навіть без двоїни сполучення числівника з іменником для 2, 3, 4 відбувається за однією схемою, а для 5, 6 і т.д. — за іншою (тобто, «два/три/чотири відра» також може розглядатись як різновид двоїни).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр