Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Зеленоклинська республіка

Автор DarkMax2, мая 18, 2012, 11:12

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Бачу Пифону не подобається слово на х... :) Але россіяни з украинським корінням себе так часто називають.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Просто дратує, коли українці називають українців хохлами. Ну добре, нехай росіяни — що з них візьмеш. З російськими українцями теж зрозуміло — вони просто звикли. Але в виконанні наших місцевих це звучить якось аж надто самозневажливо.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от мая 18, 2012, 14:47
Просто дратує, коли українці називають українців хохлами. Ну добре, нехай росіяни — що з них візьмеш. З російськими українцями теж зрозуміло — вони просто звикли. Але в виконанні наших місцевих це звучить якось аж надто самозневажливо.
А хто в Україні поважає діаспори? :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Не знаю, про яку повагу йдеться, зважаючи на те, що в наших краях це слово має негативний відтінок, який ми з вами усвідомлюємо. Та й у період Зеленоклинської Республіки слово «хохол» на офіційному рівні ніби не вживалось.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

до слова хохол як назви і самоназви українців ставлюся абсолютно нормально, з гумором, якщо воно сказане з гумором і повагою... ще припала до душі думка, що можливо хохол - це насправді гоголь (гордий птах, птах з гордо піднятою головою). звідки "ходити гоголем" - ходити поважно, з гордістю (як це робили хохли-козаки).

Цитата: http://ukrmemoria.com/Хохли
Хохли люблять волю і ненавидять примус, обмеження і авторитетів. Хохли люблять жити так як і там де їм подобається, говорити на суржику і сповідувати свою віру. Важливою складовою життя справжнього хохла є війна з Чорним Володарем в усіх його проявах. За канонами хохляцької віри тут добре діє здоровий сміх, радість і збирання лузлів.

Улюблене хохляцьке прислів'я "Риба шукає де глибше, а людина де краще" є гаслом під яким хохли поступово опановують всесвіт.

Основна заповідь, яку отримали хохли від Кумедного - плодіться і розмножайтесь. З того часу вони тільки тим і займаються (жарт). Вони мирно і спокійно заселяють Землю. У недалекому майбутньому хохли житимуть всюди. Вже зараз серед хохлів є люди, які говорять всіма мовами світу, належать до всіх трьох світових рас і сповідують всі кумедні релігії, які тільки можна уявити.

Хохол це особливе бачення світу і особливий спосіб життя, це людина, яка осягла дзен і тому йому все одно як називатися, де жити, як називати свою мову і віру. Єдине, що вирізняє хохла - він тільки тоді приймає темну сторону Сили, коли бачить, що з цього вийде щось кумедне.

:=

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Користувач Bu на українських лурках — часом не serge-kazak?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от мая 18, 2012, 15:33
Користувач Bu на українських лурках — часом не serge-kazak?
все може бути. ;D

його творчість мені теж подобається. а ви звідки його знаєте?

svidomit132

Хохол з монгольської "хал-гол" (синьожовтий) не більше і не менше,
а те що вони нас так називають тільки зайвий раз підтверджує їхнє монгольське походження 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от мая 18, 2012, 15:38
Хохол з монгольської "хал-гол" (синьожовтий) не більше і не менше,
а те що вони нас так називають тільки зайвий раз підтверджує їхнє монгольське походження 8-)

Не факт, бабка надвоє казала. Монголи - це швидше за все просто військовий народ, попросту армія і поліція ординського суспільства, вони ж козаки, набрані з різних племен і народів. Прочитайте це:

Цитата: http://www.vestnik.com/issues/2000/0118/koi/makarov.htm
В 1263 году темник Кидань прислал татарских послов в Новогрудок с требованием, чтобы литовцы заплатили дань за пять лет со всех подвластных Радивилу белорусских земель. Радивил задержал послов, обещая выплатить дань, а сам тем временем бросился тайно собирать войска. Когда было собрано литовское войско, и на помощь пришли братья виконт Жомойтский и Живинбунд Литовский со своими полками, Радивил отказался платить дань и послал Киданю, вместо золота и драгоценных украшений, пару стрел. Отослав послов, князь Радивил двинулся к Мозырю над Припятью, куда по данным разведки должны были прибыть монголы, переправившись через Днепр.
Темник Кидань расположился над Днепром в устье Припяти, между тем как его отряды рыскали по всему краю, опустошая все окрест. Выбрав удобное время, князь Радивил нанес удар по татарам вместе с новогрудцами, слонимичами, ищанами, жмудинами и литвою. Татары мужественно защищались, однако были разбиты, а Киданю с трудом удалось спастись бегством. Разгромив и другие татарские отряды и освободив пленных и добычу, князь Радивил в большой славе вернулся в Новогрудок, где, будучи уже в годах, вскоре умер.
Таким образом, уже через двадцать лет после татаро-монгольского нашествия власть Золотой Орды над Западной Русью прекратилась, причем в 1263 году, более чем за сто лет до Куликовской битвы, ордынцам было нанесено страшное поражение в излучине рек Днепра и Припяти. И с 1263 года мы наблюдаем новый процесс развития Русского государства с центром на Западе.

Python

Цитата: serge-kazak от мая 18, 2012, 15:34
Цитата: Python от мая 18, 2012, 15:33
Користувач Bu на українських лурках — часом не serge-kazak?
все може бути. ;D

його творчість мені теж подобається. а ви звідки його знаєте?
Просто дивлюсь історію змін у статтях за вашими посиланнями і бачу одні й ті ж імена ;)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от мая 18, 2012, 15:45
Просто дивлюсь історію змін у статтях за вашими посиланнями і бачу одні й ті ж імена ;)

Зрозуміло. Так це я писав. Знаєте - різні ніки для різних проектів. Зараз думаю, може спробую об'єднати все в один. В свій час я багато уваги приділяв анонімності, зараз це мені не так актуально. Наша народна духовна спадщина потрапила в інет і пішла гуляти світами і мені приємно, що мій невеликий внесок у цьому теж є.  Отже недаром я на це колись витрачав час, читав народні казки, розбирався з філософією і богослів'ям. Добре, що є люди, яким ці казки приносять радість, а не тільки мені чи вузькому колу поціновувачів. :=  :UU:

svidomit132

Шановний serge-kazak ви прогресуєте, вже і монголів записали в козаки, очевидно вам не дає спокою ваше монгольське походження :)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

DarkMax2

Serge скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!» Золотого Тамерлана Онучата голі.
Serge скаже: «Ви слав'яне». «Слав'яне! слав'яне!» Славних прадідів великих Правнуки погані!  ;D
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от мая 18, 2012, 15:59
Serge скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!» Золотого Тамерлана Онучата голі.
Serge скаже: «Ви слав'яне». «Слав'яне! слав'яне!» Славних прадідів великих Правнуки погані!  ;D

Повторюю свою позицію - як мінімум по духу сучасні українці (як і інші жителі і спільноти регіону) є спадкоємцями практично усіх людей і спільнот центру Євразії минулих епох. Багато людей з тих чи інших причин це заперечують, але для мене це позбавлено сенсу. В деякій мірі монголи, слов'яни, козаки, хохли - все це гра в слова, а суть - аби люди були добрі, чесні, справедливі і вільнолюбні. :donno:

svidomit132

Цитата: serge-kazak от мая 18, 2012, 16:00
Цитата: DarkMax2 от мая 18, 2012, 15:59
Serge скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!» Золотого Тамерлана Онучата голі.
Serge скаже: «Ви слав'яне». «Слав'яне! слав'яне!» Славних прадідів великих Правнуки погані!  ;D

Повторюю свою позицію - як мінімум по духу сучасні українці (як і інші жителі і спільноти регіону) є спадкоємцями практично усіх людей і спільнот центру Євразії минулих епох. :donno:
За плагіат монголи язик відрізали :)

Про яку тяглість духовної традиції можна говорити з мешканцями регіонів де домінуючою культурною парадигмою є радіо-шансон  :???
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от мая 18, 2012, 16:06
Про яку тяглість духовної традиції можна говорити з мешканцями регіонів де домінуючою культурною парадигмою є радіо-шансон  :???
Козацька суржик-культура в чистому вигляді окремо взятої епохи, регіону і суспільних верств населення. Основний критерій тут - що ця культура людям, які її поціновують приносить щастя і радість. Вони мають повне право на таку культуру, як козаки. Так само як інші мають повне право на іншу.

Svidur

Цитата: serge-kazak от мая 18, 2012, 16:09
суржик-культура
Клясний термін. Запозичу, коли ви не проти. Але він у мене не викликає добрих асоціяцій.  :(

serge-kazak

Цитата: Svidur от мая 18, 2012, 16:10
Клясний термін. Запозичу, коли ви не проти.
На здоров'я. На те він і створювався. Адже мене як аспіранта-філософа оцінюють саме за тим, наскільки дієвими виявляться пропоновані мною концепції.  :UU:

Цитировать
не викликає добрих асоціяцій.  :(
А тут присутній елемент серйозності і це мене насторожує. Виникає питання, чому саме в даному випадку вам стало некумедно? Може вам пороблено? Чесно кажучи боюсь, що навіть більше - в цьому місці всьому нашому народу пороблено, бо багато нашого люду реагують на ці питання дуже жорстко і неадекватно (я сам такий колись був) - виникає враження, що це дуже схоже на маніпуляцію, яку проробили з нашою логікою і історичною памяттю на певному етапі виховання. Обрив логічних зв'язків. Причому дуже болючий, масовий і жорстокий. Бажання його дослідити і можливо подолати і спонукало мене занятися тематикою козацтва. :???

Python

ЦитироватьА тут присутній елемент серйозності і це мене насторожує.
Ви надто серйозно сприймаєте серйозність. Боюсь, це серйозно ;D
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Svidur

Цитата: serge-kazak от мая 18, 2012, 16:14
А тут присутній елемент серйозності і це мене насторожує. Якщо можете - замисліться, чому в даному випадку вам стало некумедно?
Бо суржик це в основному безсистемне поєднання різних елементів, створене стихійно, причому у більшості випадків використовується людьми низького культурного рівня. Якщо подивитися на Східну Україну, то культура там така і є: безладна суміш російської модерної культури, української модерної, української традиційної, модерної европейської і т.д. І споживається в основному пасивним та неосвіченим населенням, у якого в голові ідеологічна мішанина (люди високого рівня культури, як правило, мають чіткий світогляд). От і виходить суржик-культура, у якій і російські, і українські елементи залишаються на низькому рівні, не розвиваються. Це, на мою думку, має якийсь стосунок до нашого спільного з РФ імперського минулого, і придатне, можливо, до використання у постколоніяльних студіях. Що ж, саме слово дає ґрунт для роздумів, треба поміркувати над цим.

serge-kazak

Цитата: Svidur от мая 18, 2012, 16:20
Бо суржик це в основному безсистемне поєднання різних елементів, створене стихійно, причому у більшості випадків використовується людьми низького культурного рівня.
Це мені відомо. Питання в іншому - чому така негативна реакція. Представники інших народів на такі речі часто реагують по іншому. Крім того безсистемне поєднання може бути виконане різними людьми і по різному - інколи навіть стати шедевром. Нагадаю, що всі великі речі (відкриття, прориви у розвитку) завжди робилися на стику (суржику) різних напрямків. Але більшість наших людей ці доводи не сприймають (логіка відключається, відкидають на рівні почуттів). Причому судячи з доступних мені джерел до середини XX ст. більшість людей козацькі суржику-мову і суржик-культуру сприймали  зовсім інакше, по доброму - більш того, вони ж їх і винайшли і багато зробили для їх розвитку (чи може не скільки винайшли - скільки творчо переробили ідейно-духовну спадщину нашого регіону минулих епох). А зараз ми цю свою творчість відкидаємо, причому робимо це якось по дитячому. Може це злі радянські отамани з їх правильним комуністичним вихованням винні? :donno:

Svidur

Цитата: serge-kazak от мая 18, 2012, 16:25
Питання в іншому - чому така негативна реакція. Представники інших народів на такі речі часто реагують по іншому. Крім того безсистемне поєднання виконане може бути виконане різними людьми і по різному - інколи навіть стати шедевром. Нагадаю, що всі великі речі (відкриття, прориви у розвитку) завжди робилися на стику (суржику) різних напрямків.
Але зазвичай це поєднання робилося людьми з високим культурним рівнем, які чітко усвідомлювали своє становище (навіть якщо вони жили на межі кількох культур). А суржик чомусь найчастіше вживається людьми несвідомими свого становища, без освіти і т.п. Вони, звісно, не винні персонально у такій ситуації, але мені не подобається. Носії суржику, врешті, часто не мають унутрішнього стрижня й за першої ліпшої нагоди переходять на російську ("панську") мову. От у мене і з'явилася трошки негативна емоційна реакція. Це ґрунтуючись на моєму досвіді кажу, звісно.

Lodur

8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр