Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Відверто про русинську мову

Автор benda, июля 11, 2012, 00:15

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Python

Цитата: Conservator от июля 16, 2012, 22:25
Цитата: benda от июля 16, 2012, 22:14
Чи має держава намагатися впливати на самоідентифікацію русинів?

Пайθон скаже, що так, я скажу, що ні :)
Я скажу, що певні кола, причетні до державної влади, займаються цим вже, хилячи русинську ідентичність у той чи інший бік, у залежності від власних нагальних потреб чи вподобань. Наприклад, у ключовому для України протистоянні української мови проти російської, одній стороні вигідно мати русинів частиною свого табору, іншій вигідніший їх нейтралітет чи союзницька позиція в плані регіональних мов. Русини свій власний інформаційний простір не мають змоги контролювати в повній мірі, тому ми не можемо стверджувати, що їх бажання бути українцями чи бути чимось окремим не було нав'язано їм кимось ззовні. В таких питаннях частка державної пропаганди присутня завжди, хочемо ми того, чи не хочемо.

З точки зору збереження цілісності держави, прагнення русинів до виокремлення становить деяку небезпеку, але цілеспрямована їх асиміляція, прямі заборони і т.д. так само є стимулом до формування окремої ідентичності.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от июля 16, 2012, 23:13
Русини свій власний інформаційний простір не мають змоги контролювати в повній мірі

цього не в змозі робити жодна група

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: benda от июля 16, 2012, 22:11
тут одразу згадується Чучкове "наша зимля має пана - то вкраінський наш народ" :) хоча, здається, він зараховує до апологетів єдності Закарпаття з Украіною і Духновича, що видається мені трішки спірним.
Якою саме була позиція Духновича в українському питанні?

З іншого боку, навіть якщо він прихильником єдності і не був — не один він такий. Неприязнь Нечуя-Левицького до галичан не заважає йому бути видатним українським письменником, наприклад.
ЦитироватьЦікаво, як громада пана Сидора відреагувала на політичну розправу з Чучкою?
Про що саме йдеться?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Русин1

ЦитироватьЯкою саме була позиція Духновича в українському питанні?

Во первых, наш «будитель» свою национальность внятно задекларировал:
«Я Русинъ был, есмь и буду,
Я родился Русиномъ,
Честный мой род не забуду,
Останусь его сыномъ...» (с)
Во-вторых,  географические   границы  подкарпатских Русинов А.  Духнович  четко обозначил : "...обиталища их от снъжного Карпата по самые жерела славныя Тисы, а из южной стороны тихотянущимся великолепным Дунаем граничилися...» (с)
В-третьих: , что же касается языка подкарпатских Русинов , то А.  Духнович  в своем письме М.Ф.Раевскому пишет:
"...Мы очень слабы на поле письменном, но по пословице- "ни бука стять одним ударом" однако же , по моему мнению, письмо наше выше стоит и теперь, как УКРАИНСКОЕ или ГАЛИЧСКОЕ, оно содержалось в старовековой чистоте, и хотя оно /не/ в блеске, однако же в древнем уборе есть родное..." (с)

Python

ЦитироватьВо первых, наш «будитель» свою национальность внятно задекларировал:
«Я Русинъ...
Однак, таку ж назву використовували в ті часи не лише закарпатські русини, тоді як назва «українці» тоді навіть на Наддніпрянщині ще не стала домінуючою, вже не кажучи про Русь-Галичину, для якої Україна була ще «далекою чужиною». Що, однак, не заважало існуванню загальноруської свідомості, яка не могла не стосуватись найближчих етнічних груп українців.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sirko

Цитата: Іван ФранкоWas ist denn an dem ganzen Wicht Originell zu nennen? (нім. - Що можна назвати оригінального у маленької, звичайнісінької людини?)
На це питання Гете відповідаю: хіба те, що я русин і походжу, правдоподібно, від зукраїнізованих німецьких колоністів, що мій батько був звичайний селянин і робив панщину - не якомусь дідичеві, а цісарсько-королівській камері, не вмів ані читати, ані писати, та, незважаючи на те, був світлою людиною і віддав мене, слабовиту і до селянської праці нездатну дитину, до школи.

Русин = українець. 

Цитата: Русин1


benda

Цитата: Python от июля 16, 2012, 23:22
Якою саме була позиція Духновича в українському питанні?
Тут я радше погоджуся з думкою пана Русина, наведеною више.

ЦитироватьЗ іншого боку, навіть якщо він прихильником єдності і не був — не один він такий. Неприязнь Нечуя-Левицького до галичан не заважає йому бути видатним українським письменником, наприклад.
Я цього й не заперечував. Літераторський хист не може визначатися політичною позицією.

ЦитироватьПро що саме йдеться?
Про епопею з баранинецьким сільголовуванням насамперед.


До речі, дякую Вам за виправлення назви теми.

benda

Цитата: Conservator от июля 16, 2012, 22:25
Цитата: benda от июля 16, 2012, 22:14
Чи має держава намагатися впливати на самоідентифікацію русинів?

Пайθон скаже, що так, я скажу, що ні :)

Чи не могли б Ви пояснити свою позицію?

Python

Цитата: benda от июля 17, 2012, 07:50
Цитата: Python от июля 16, 2012, 23:22
Якою саме була позиція Духновича в українському питанні?
Тут я радше погоджуся з думкою пана Русина, наведеною више.
Те, що він усвідомлював себе представником закарпатських русинів, сумнівів не викликає, але особисто я не побачив у нього чіткого протиставлення решті руських субетносів — зрештою, для того часу таке протиставлення було нетиповим.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

ЦитироватьДо речі, дякую Вам за виправлення назви теми.
Нема за що — виправлення не моє.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Kern_Nata

Цитата: Русин1 от июля 16, 2012, 16:59
Странно. А начало было,_Nata, столь многообещающее
Дивно, я ніколи нічого нікому не обіцяю :)
VOLĀNTĀ ALTE

Conservator

Цитата: benda от июля 17, 2012, 08:12
Цитировать
ЦитироватьЧи має держава намагатися впливати на самоідентифікацію русинів?
Пайθон скаже, що так, я скажу, що ні :)
Чи не могли б Ви пояснити свою позицію?

держава не має права втручатися в процеси формування ідентичности її громадян, у них більше прав, ніж у держави, і саме вони мають визначати свою ідентичність, самотужки, шляхом самоорг-ції в інституції громадянського сусп-ва.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

benda

Цитата: Conservator от июля 17, 2012, 10:03
Цитата: benda от июля 17, 2012, 08:12
Цитировать
ЦитироватьЧи має держава намагатися впливати на самоідентифікацію русинів?
Пайθон скаже, що так, я скажу, що ні :)
Чи не могли б Ви пояснити свою позицію?

держава не має права втручатися в процеси формування ідентичности її громадян, у них більше прав, ніж у держави, і саме вони мають визначати свою ідентичність, самотужки, шляхом самоорг-ції в інституції громадянського сусп-ва.
чи не є в такому разі перешкоджання діяльності групи Сидора порушенням цього принципу?

benda

Цитата: Python от июля 17, 2012, 08:39
Цитата: benda от июля 17, 2012, 07:50
Цитата: Python от июля 16, 2012, 23:22
Якою саме була позиція Духновича в українському питанні?
Тут я радше погоджуся з думкою пана Русина, наведеною више.
Те, що він усвідомлював себе представником закарпатських русинів, сумнівів не викликає, але особисто я не побачив у нього чіткого протиставлення решті руських субетносів — зрештою, для того часу таке протиставлення було нетиповим.
Так, проте й якогось особливого пієтету перед саме украінською чи то пак малоруською народністю він так само не виявляв, що ускладнює долучення його до діячів украінського національного руху навіть для того періоду.

Conservator

Цитата: benda от июля 17, 2012, 10:34
чи не є в такому разі перешкоджання діяльності групи Сидора порушенням цього принципу?

за великим рахунком так. хоча перешкоджання особисто його діяльності - як священика, який зловживає своїм становищем, оскільки служителі культів не повинні мати права втручатися в політику, понад те, їх треба позбавляти активного й пасивного виборчого права для того, щоб запобігати впливові на прихожан і т.д. - цілком правомірне.

але, знов таки, група Сидора насправді не є основною в русинському русі, вона ані найчисельніша, ані найвпливовіша. і для розвитку власне русинської культури зробила значно менше, ніж група Маґочія/Падяка, наприклад.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: benda от июля 17, 2012, 07:50
Про епопею з баранинецьким сільголовуванням насамперед.
Хм... В українській вікіпедії стаття про якогось іншого Павла Чучку (хоча теж пов'язаного з Баранинцями). В русинській нема й цього. :(
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от июля 17, 2012, 10:50
Хм... В українській вікіпедії стаття про якогось іншого Павла Чучку (хоча теж пов'язаного з Баранинцями). В русинській нема й цього.

http://dt.ua/POLITICS/baraninskiy_fenomen-57822.html
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

benda

Цитата: Conservator от июля 17, 2012, 10:52
Цитата: Python от июля 17, 2012, 10:50
Хм... В українській вікіпедії стаття про якогось іншого Павла Чучку (хоча теж пов'язаного з Баранинцями). В русинській нема й цього.

http://dt.ua/POLITICS/baraninskiy_fenomen-57822.html
Дякую, пане Консерваторе) А у Вікіпедіі йдеться про батька того самого пана Чучки :yes:

Python

Цитата: Conservator от июля 17, 2012, 10:03
держава не має права втручатися в процеси формування ідентичности її громадян, у них більше прав, ніж у держави, і саме вони мають визначати свою ідентичність, самотужки, шляхом самоорг-ції в інституції громадянського сусп-ва.
Але, так чи інакше, держава, контролюючи загальнодержавні інформаційні канали, неминуче здійснює такий вплив. Щонайбільше, вона може надати перевагу одній пропагандистській лінії замість іншої (скажімо, пропагувати окремішність русинів замість їх єдності з українцями, якщо це відповідатиме інтересам поточної владної групи), але повністю самоусунутись держава ніяк не зможе.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от июля 17, 2012, 10:57
Але, так чи інакше, держава, контролюючи загальнодержавні інформаційні канали, неминуче здійснює такий вплив.

держава не повинна мати права контролювати будь-які інформаційні канали окрім офіціозів кількох вищих органів влади. ЗМІ мають належати громадянському сусп-ву (у т.ч. ЗМІ, котрі фінансуються з держбюджету).
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

benda

Цитата: Conservator от июля 17, 2012, 10:38

перешкоджання особисто його діяльності - як священика, який зловживає своїм становищем, оскільки служителі культів не повинні мати права втручатися в політику, понад те, їх треба позбавляти активного й пасивного виборчого права для того, щоб запобігати впливові на прихожан і т.д. - цілком правомірне.
Це відповідає внутрішній логіці функціонування як сучасноі держави, так і сучасноі церкви, проте не можу пристати на цей варіант, бо він прямо суперечить Конституціі Украіни.

Цитироватьі для розвитку власне русинської культури зробила значно менше, ніж група Маґочія/Падяка, наприклад.
Власне, я й питав про ставлення русинськоі спільноти до пана Магочія. Бо через свій закордонний паспорт і місце проживання він деким сприймається як агент іноземного впливу.

Conservator

Цитата: benda от июля 17, 2012, 11:09
Це відповідає внутрішній логіці функціонування як сучасноі держави, так і сучасноі церкви, проте не можу пристати на цей варіант, бо він прямо суперечить Конституціі Украіни.

конституцію завше можна переписати :)

Цитата: benda от июля 17, 2012, 11:09
Власне, я й питав про ставлення русинськоі спільноти до пана Магочія. Бо через свій закордонний паспорт і місце проживання він деким сприймається як агент іноземного впливу.


русинські недільні школи користуються його посібниками з історії русинів, він вишукує гроші (від Стівена Чепи й не лише) на публікацію инших навчальних видань. група Сидора ставиться до нього різко неґативно (є цікаві заяви Петровція з приводу цього), однак їхню т.з. не можна вважати т.з. русинської громади
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: Conservator от июля 17, 2012, 11:05
держава не повинна мати права контролювати будь-які інформаційні канали окрім офіціозів кількох вищих органів влади. ЗМІ мають належати громадянському сусп-ву (у т.ч. ЗМІ, котрі фінансуються з держбюджету).
Ну, це в теорії. На практиці, поточна державна влада активно застосовує контроль над цими каналами. З громадянським суспільством теж незрозуміло — як правило, від його імені говорять лише якісь окремі його представники, що пробились до участі в контролі громадських ЗМІ якимись темними схемами (тобто, знову ж, пахне кумівщиною).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

benda

Цитата: Conservator от июля 17, 2012, 11:12
конституцію завше можна переписати :)
А чи треба?( До речі, робити це доведеться через рферендум.) Гадаю, позбавлення священослужителів активного виборчого права ніяк не зарадить впливові священиків на парафіян, лише завадить ім виявляти в законний спосіб власну громадянську позицію та створить непотрібний кордон між двома лояльностями - до релігійноі громади та до держави й суспільства. Доцільно хіба що стосовно ченців і черниць, які й самі, втім, не мали б іти на виборчі дільниці.
Більш логічним виглядає позбавлення пасивного виборчого права, проте й тут, на мою думку, заборона має йти з боку релігійноі громади (за чим може стежити та ж держава), а не влади. Зрештою, УПЦ заборонила політдіяльність у своіх лавах (як це виконується - то вже інша тема), голова ДУМУ хабашит Тамім - так само, УГКЦ постійно стоіть наче поблизу і водночас осторонь, тож є перспектива позитивих зрушень у цьому напрямку.

Цитировать
русинські недільні школи користуються його посібниками з історії русинів, він вишукує гроші (від Стівена Чепи й не лише) на публікацію инших навчальних видань. група Сидора ставиться до нього різко неґативно (є цікаві заяви Петровція з приводу цього), однак їхню т.з. не можна вважати т.з. русинської громади
А він сам буває на Закарпатті?

Conservator

Цитата: Python от июля 17, 2012, 11:22
З громадянським суспільством теж незрозуміло — як правило, від його імені говорять лише якісь окремі його представники, що пробились до участі в контролі громадських ЗМІ якимись темними схемами (тобто, знову ж, пахне кумівщиною).

громадських ЗМІ на Україні зовсім мало (більшість - бізнесові або державні) і саме громадськими керують цілком нормальні люди. так само як і більшістю пристойних гром. орг-цій

Цитата: benda от июля 17, 2012, 11:34
Цитироватьконституцію завше можна переписати :)
А чи треба?( До речі, робити це доведеться через рферендум.)

треба. досить непоганий варіянт проєкту нової конституції готувала УГСПЛ - http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1242725792

замісць референдуму доцільніше провести вибори до спеціяльного владного органу разового скликання - конституанти, повноваження якого обмежуватимуться власне ухваленням нової конституції, після якого цей орган буде розпущено

Цитата: benda от июля 17, 2012, 11:34
Гадаю, позбавлення священослужителів активного виборчого права ніяк не зарадить впливові священиків на парафіян, лише завадить ім виявляти в законний спосіб власну громадянську позицію та створить непотрібний кордон між двома лояльностями - до релігійноі громади та до держави й суспільства. Доцільно хіба що стосовно ченців і черниць, які й самі, втім, не мали б іти на виборчі дільниці.
Більш логічним виглядає позбавлення пасивного виборчого права, проте й тут, на мою думку, заборона має йти з боку релігійноі громади (за чим може стежити та ж держава), а не влади. Зрештою, УПЦ заборонила політдіяльність у своіх лавах (як це виконується - то вже інша тема), голова ДУМУ хабашит Тамім - так само, УГКЦ постійно стоіть наче поблизу і водночас осторонь, тож є перспектива позитивих зрушень у цьому напрямку.

офіційне позбавлення духівництва і активного, і пасивного виборчого права, зрдійснене державою, пряма заборона для всіх релігійних орг-цій займатися політичною дільністю (з санкціями у вигляді позбавлення громад реєстрації, конфіскації приміщень тощо) діятимуть у б.-я. разі.

Цитата: benda от июля 17, 2012, 11:34
Цитироватьрусинські недільні школи користуються його посібниками з історії русинів, він вишукує гроші (від Стівена Чепи й не лише) на публікацію инших навчальних видань. група Сидора ставиться до нього різко неґативно (є цікаві заяви Петровція з приводу цього), однак їхню т.з. не можна вважати т.з. русинської громади
А він сам буває на Закарпатті?

так. Маґочій реґулярно буває на Зкрп та взагалі на Україні.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр