Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Отримати, одержати, здобути?

Автор Swet_lana, мая 18, 2013, 22:04

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

From_Odessa

Я російськомовний, можу сказати, що в 2002 році я зі словом "освіта" в українській мові використовував дієслово "здобувати". Це сталося так. Йшла реклама, в якій говорилось: "Хочеш вищу освіту?". А я сказав: "Хочу. Навіть здобуваю". Мабуть, зі школи (вчився у 1991-2002 роках).

Python

Цитироватьу школі дітей навчають суто літературної мови, стандарту. "здобути освіту" - усталений вираз, тут не пограєшся.
Лише один із синонімічних варіантів. Крім того, не найпоширеніший.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Drundia

Цитата: Swet_lana от мая 18, 2013, 23:10
Щось ми раніше такого виразу не чули.
Так раніше й освіту іншою мовою здобували.

Python

Цитата: Drundia от мая 19, 2013, 01:49
Цитата: Swet_lana от мая 18, 2013, 23:10
Щось ми раніше такого виразу не чули.
Так раніше й освіту іншою мовою здобували.
Це коли? До 20-х років минулого століття?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Drundia

Цитата: Python от мая 19, 2013, 01:58
Це коли? До 20-х років минулого століття?
Та взагалі-то й зараз в Україні вистачає освіти іноземною мовою.

Conservator

Цитата: Python от мая 19, 2013, 01:58
Це коли? До 20-х років минулого століття?

?

коли моя мати навчалася в Криворізькому гірничорудному інституті, у них аж один курс читався українською - "науковий атеїзм". за 5 років.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: Conservator от мая 19, 2013, 02:18
Цитата: Python от мая 19, 2013, 01:58
Це коли? До 20-х років минулого століття?

?

коли моя мати навчалася в Криворізькому гірничорудному інституті, у них аж один курс читався українською - "науковий атеїзм". за 5 років.
Шкільну освіту не враховуємо? Крім того, філологи та інші гуманітарії. Крім того, період до згортання україномовної ВО (до 70-х, якщо не помиляюсь).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от мая 19, 2013, 02:26
Шкільну освіту не враховуємо?

вона в укр. школі навчалася, так. причому співвідношення укр./рос. шкіл у КР не змінюється десь від 1950-х і дотепер, незначні коливання лише коштом змішаних шкіл.

1969-1974 - інститут.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: Python от мая 19, 2013, 02:26
філологи та інші гуманітарії.

мої знайомі гуманітарії - або кияни, або молодь (укр. філологи нерелевантні). я ж із родини технічної інтеліґенції вийшов.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Lodur

8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр