Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Языковой вопрос в Украине

Автор Лукас, февраля 13, 2010, 20:54

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Лукас

Выскажу свое мнение по языковому вопросу в Украине. Считаю не возможным появление второго государственного языка, так как русский может вытеснить украинский язык. Но не согласен с тем, что нужно выдавливать русский язык. Следует не мешать русскому языку существовать в Украине. А вот украинскому языку нужно постоянно помогать - дотации, гранты, награды. Такая помощь должна быть направлена на издание качественных книжек разных жанров на украинском языке, также будет стимулировать больше писать на украинском языке, и т.д.

Теперь выскажитесь вы! И не забудьте проголосовать.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Python

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 20:54
А вот украинскому языку нужно постоянно помогать - дотации, гранты, награды.
1) Хто на це дасть кошти?
2) Що це дасть на практиці?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Dana

Homo homini cattulus est

Хто не знає про добро, той завжди буде злим,
Хто забув свою мову, той прокинеться німим,
Хто завжди був рабом, той залишиться ніким,
Все почалося з нічого і закінчиться нічим...

Лукас

Цитата: Python от февраля 13, 2010, 21:11
1) Хто на це дасть кошти?
2) Що це дасть на практиці?
Але все ж таки треба допомагати українській мові, але без репресивних методів направлених на російську мову, а демократичними шляхами. Кошти повинні бути державними. Але це у майбутньому, коли економіка країни буде у ліпшому стані.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Python

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 20:54
Такая помощь должна быть направлена на издание качественных книжек разных жанров на украинском языке, также будет стимулировать больше писать на украинском языке, и т.д.
Українською мовою не пишуть, тому що українською мовою не читають. А не читають тільки через те, що процент якісного актуального україномовного чтива в загальній масі досить низький. Беручи до рук книжку українською мовою, читач чекає побачити: а) щось зі шкільної програми і б) щось навскрізь епатажне.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Лукас

Цитата: Dana от февраля 13, 2010, 21:18
А региональные языки — это как?
Это когда в регионе действует язык (и вся внутренняя документация на этом языке), за который проголосовало большинство населения этого региона (например, Львовская за украинский язык, а Херсонская область за русский). А документы, которые направляются в центр, написаны на государственном украинском языке.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Nekto


Лукас

Цитата: Python от февраля 13, 2010, 21:20
А не читають тільки через те, що процент якісного актуального україномовного чтива в загальній масі досить низький.
Ну так нагороди, гранти, дотації за якістні книжки, а не за аби що.

"Роксалану" Павла Загребельного я читав з цікавістю. "І один у полі воїн" (автора не пам`ятаю) теж з задоволенням прочитав.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Dana

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 21:22
Это когда в регионе действует язык (и вся внутренняя документация на этом языке), за который проголосовало большинство населения этого региона (например, Львовская за украинский язык, а Херсонская область за русский). А документы, которые направляются в центр, написаны на государственном украинском языке.
В принципе неплохой вариант, но я боюсь, что с усилением позиций русского языка в Крыме могут усилиться сепаратистские настроения.
А какой сейчас статус у венгерского и румынского языков в Закарпатье?
Homo homini cattulus est

Хто не знає про добро, той завжди буде злим,
Хто забув свою мову, той прокинеться німим,
Хто завжди був рабом, той залишиться ніким,
Все почалося з нічого і закінчиться нічим...

Conservator

Цитата: Python от февраля 13, 2010, 21:20
Українською мовою не пишуть, тому що українською мовою не читають. А не читають тільки через те, що процент якісного актуального україномовного чтива в загальній масі досить низький. Беручи до рук книжку українською мовою, читач чекає побачити: а) щось зі шкільної програми і б) щось навскрізь епатажне.

Не знаю, як щодо худліту, я його не читаю взагалі, бо то зайва витрата часу, особливо проза. А от такого читва, як клясичні праці західних дослідників із гуманітарних дисциплін, цілком достатньо. І, часто-густо, переклади непогані. Я катастрофічно не встигаю вчитати, що видається...

Щодо опитування: дві держ. мови на всій території - українська й кримськотатарська, реґіональний статус для російської, мадярської, урумської, караїмської, гагаузької, болгарської, польської, румунської, русинської.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 21:19
Але все ж таки треба допомагати українській мові, але без репресивних методів направлених на російську мову, а демократичними шляхами.
На жаль, репресивні методи виявились більш дієвими: мову українці знають не тому, що вона милозвучна, має багату літературу або є мовою прадідів, а через те, що вони змушені в певних ситуаціях користуватись нею. «На жаль», тому що подібна стратегія неминуче веде до коливання в інший бік: результати останніх виборів це підтверджують.
Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 21:19
Кошти повинні бути державними. Але це у майбутньому, коли економіка країни буде у ліпшому стані.
Універсальна відмазка для того, щоб державні кошти ніколи не тратились на щось подібне. Хоча, з іншого боку, нема гарантії, що виділені кошти підуть на підтримку талантів, а не чиїхось сватів і кумів.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Антиромантик

Третий вариант - в Крыму.
Но не забывайте - урумы, крымские караимы, крымчаки.

Лукас

Если у кого-то есть мысли по решению проблемы языкового вопроса, то можете высказываться.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Nekto

Цитата: Dana от февраля 13, 2010, 21:31
А какой сейчас статус у венгерского и румынского языков в Закарпатье?

Не знаю, но школ венгерских полно. А румыны в Закарпатье живут компактно в одном-единственном месте...забыл
Румынский вообще актуальнее для сев.Буковины (Черновицкой обл). Там румын много... ;)

Python

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 21:22
Это когда в регионе действует язык (и вся внутренняя документация на этом языке), за который проголосовало большинство населения этого региона (например, Львовская за украинский язык, а Херсонская область за русский). А документы, которые направляются в центр, написаны на государственном украинском языке.
Більшість регіонів насправді двомовні. Пропонуєте русифікувати села Одещини чи українізувати Київ і Черкаси? :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Nekto

Цитата: Антиромантик от февраля 13, 2010, 21:37
Третий вариант - в Крыму.
Но не забывайте - урумы, крымские караимы, крымчаки.

Крым - автнономная республика со своими законами. Там 3 офицальных языка.  ;)

Conservator

Цитата: Nekto от февраля 13, 2010, 21:42
Там румын много...

Там на сельсоветах часто румынские флаги рядом с украинскими.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Nekto

Цитата: Conservator от февраля 13, 2010, 21:46
Цитата: Nekto от февраля 13, 2010, 21:42
Там румын много...

Там на сельсоветах часто румынские флаги рядом с украинскими.

Да, но в Черновцах румыны говорят на улице по-русски. Ни разу не слышал румынского, кроме групп с туристами. Почему - не знаю... :donno: Впрочем я был там всего 2 дня...

Лукас

Цитата: Python от февраля 13, 2010, 21:42
Більшість регіонів насправді двомовні. Пропонуєте русифікувати села Одещини чи українізувати Київ і Черкаси?
Це було пояснення. Я за перший варіант проголосував.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Nekto

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 21:49
Цитата: Python от февраля 13, 2010, 21:42
Більшість регіонів насправді двомовні. Пропонуєте русифікувати села Одещини чи українізувати Київ і Черкаси?
Це було пояснення. Я за перший варіант проголосував.

В більшості регіонів міста російськомовні, а села україномовні. Так склалося історично...

Python

Цитата: Лукас от февраля 13, 2010, 21:49
Я за перший варіант проголосував.
Перший варіант поганий тим, що створює напругу з боку частини російськомовної громадськості. Високий процент як етнічних росіян, так і російськомовних українців. З ними як бути?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от февраля 13, 2010, 21:54
створює напругу з боку частини російськомовної громадськості.

Не варіянт створює напругу, а розмови навколо нього.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: Conservator от февраля 13, 2010, 21:56
Не варіянт створює напругу, а розмови навколо нього.
Доки це комусь вигідно, розмови будуть... А тому один із можливих наслідків першого варіанту — дві державні мови.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Alone Coder

Почему нет варианта "сделать государственным английский"? Всё равно людей учить приходится, одних русскому, других украинскому. Говорили бы все на английском и не парились.

Poirot

Проголосовал "Мне все равно". Хотя я так понимаю, опрос адресован украинским участникам форума.
"Из-за плохой видимости через тепловизор прицела я увидел на расстоянии около 250 метров силуэт парнокопытного, внешне похожего на крупного кабана."

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр