Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Język polski (Польский язык)

Автор sznerzs, октября 20, 2003, 19:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

paul_kiss

ЦитироватьSłyszałeś może kiedyś o zsyłkach?
Zsyłka-Sybir,nie masz żadnych skojarzeń?

No oczywiście że mam skojażenia. Uczyłem historię troche.

ЦитироватьNo to właśnie moich przodków zesłano za cara.
Jakiego? Ich wiele było.

Цитироватьsłowo "Polak" zawsze piszemy DUŻĄ LITERĄ!
No tak samo jak i imena innych narodów, wędług mojego słownika.

ЦитироватьDla Sladkorcka:
No dobra,mów Pan,o co chodzi?
Ale Sladkorczek jest PANI. 8-)

Vertaler

Цитата: Paulus PauperisAha,i malutka uwaga:słowo "Polak" zawsze piszemy DUŻĄ LITERĄ!
Po pierwsze sam się  naucz pisać! Odstępów za kropkami dlaczego nie używasz? :x To jest ważniej niż małe i duże litery.
Стрч прст в крк и вынь сухим.


Vertaler

Стрч прст в крк и вынь сухим.

Aramis

Цитата: Vertaler van TekstenAramisie, gdzie ty tak długo byłeś?

No, jeszcze jestem :( , bo mój komputer jest złamany, ale ja nie mam na to czasu - piszę pracę roczną. :(

Vertaler

Цитата: AramisNo, jeszcze jestem :( , bo mój komputer jest złamany, ale ja nie mam na to czasu - piszę pracę roczną. :(
A nie probowałeś go oddać jakiemuś przyjacielu, który mógłby go załatać bez twojego udziału? Właśnie tak zrobiłem. Teraz wszystko w porządku. :)
Стрч прст в крк и вынь сухим.

paul_kiss


Vertaler

Цитата: paul_kissI jaki Łindołz masz teraz? 2k czy 98?
Windows 98 SE — 5. 3. 1999 w twojej tablicy... ;--)

Po pierwsze chciałem siebie 2000, ale ona czemuś nie poszła. :( Potym wstanowiłem XP, która przepracowała 5 godzin i też polecieła.

Wtedy zrobiliśmy znowu Łindołs 98 — i ona już zapracowała bardzo dobrze. :) I na niej, oprócz tego, nie mam żadnych problem z układami klawiatury... Na XP w rumunskiej nie było polskich liter! :x A ta programa na niej nie pracowała, która układy robie... :dunno: A tut wziałem to, co było wcześniej, i wszystko jest jak bylo wtedy, na starym systemie, i wszystko jest дуже гарно. :D
Стрч прст в крк и вынь сухим.

paul_kiss

Z toj tabely mi bardzo zdziwiło że historia Łin się zaczyna od początku 80-ch. Nie znałem tego.

Ja się zastanawiam nad tym jaki jeszcze diakrytychni znaki ci podać na pojasnenie. ;)
I zkąd ty wiesz znaczenia wszystkich tych znaczków?

Jak uważasz, polske słowo "wiele" pochodzi od niemeckiego "viel" czy odwrotnie? ;)

Vertaler

Цитата: paul_kissZ toj tabely mi bardzo zdziwiło że historia Łin się zaczyna od początku 80-ch. Nie znałem tego.
Tak, oni jeszcze wtedy się przygotowali zatruwać nasze życie w roku 2005! :mrgreen:
Цитата: paul_kissI zkąd ty wiesz znaczenia wszystkich tych znaczków?
Po pierwsze, jestem lingwistem, a potym, wuczyć różny alfabety dla mnie jest bardzo ciekawym... :_1_12
Цитата: paul_kissJak uważasz, polske słowo "wiele" pochodzi od niemeckiego "viel" czy odwrotnie?
Tego nie wiem, ale mogę trochę pomyśleć... jutro powiedziem.
Стрч прст в крк и вынь сухим.


Vertaler

Uważam, że jest to wspólnym indoeuropejskim wyrazom... :_1_12 Naprzykład, czeskie vele i holenderskie veel są prawie identycznymi w znaczenie. Tak, takich słów jest bardzo wiele.
Стрч прст в крк и вынь сухим.


iskender

Цитата: paul_kissi jeszcze ukrainśkie 'wielmiszanowny pan'.
Przepraszam, ja po polsku не особо, а вставить свои 5 копеек (5 грошей, точнее) хочеться. Разве слово вельми само по себе не употребляется в украинском?


Amateur


paul_kiss


Paulus Pauperis

Rzeczy

Добавлено спустя 5 минут 25 секунд:

Znaczy się,rzeczywiście ,carów było wielu,ale ten akurat rządził na przełomie XIX-go i XX-go //wieku.co do odstępów,to moim zdaniem one wcale nie są najważniejsze niż DUŻE i małe litery;napisawszy bez odstępu nie obrażamy nikogo,napisawszy słowo Polak,Czukcza,Rosjanin,Ingusz małą literą możemy obrazić cały naród.:dunno:


Paulus Pauperis

Jak to nic?To my mamy się do siebie nie odzywać?A jak my mamy się rozwijać społecznie?Poprzez dialog!

Добавлено спустя 14 минут 41 секунду:

Kurczę,przecież my nie jesteśmy w zakonie kontemplacyjnym,żeby milczeć!Podejrzewam,że wśród nas nie ma osób konsekrowanych?Karmelici bosi,kameduli?Nie?Fakt,że zamierzam wstąpić do seminarium na Krakowskim Przedmieściu,ale kiedyż to będzie?Uuuch,po ukończeniu studiów teologicznych,a może nawet i psychologicznych!Dopiero za jakieś 5-6 lat!No chyba żebym wykitował wcześniej,wtedy rzeczywiście będzie problem...:_1_17

Добавлено спустя 9 минут 41 секунду:

Dla Sladkorcka:to czemu Pani milczała,że jest Pani,że się tak wyrażę,niewiastą?Ja żem przecież myślał,że to chłop,a do kobiet to my mamy zupełnie inne podejście,traktujemy je,że tak powiem,pamiachsze!Wie Pani,chłop potrzebuje twardej,męskiej rozmowy,a femina,tj. woman,to istota delikatna!Jeżeli czymkolwiek Panią uraziłem,z całego serca przepraszam.:oops:

Postscriptum.Komponent "Sladkor-" w "Sladkorcek" -tu chodzi o sladkor-cukier?

Добавлено спустя 8 минут 42 секунды:

Może rzeczywiście warto czasem spojrzeć na znaczek koło imienia...

Добавлено спустя 20 минут 2 секунды:

A i w ogóle,wszystkich,kogo  obraziłem,szczerze przepraszam,wiem że byłem nieprzyjemny i zachowywałem się wręcz obrzydliwie,nie wiem,co mnie ugryzło,ale wiecie,czasami płakać mi się chce,kiedy inne narody(nie mówię o Was,broń Boże) traktują Polaków z góry,jakby to było stado baranów.Przepraszam więc jeszcze raz i obiecuję,że odtąd mój stan duchowy nie wpłynie na charakter moich wypowiedzi na forum.

P.S. Jeśli ktoś chce,to może zwracać się do mnie po imieniu-Paweł(w wołaczu,który oficjalnie już nie istnieje,Pawle);można także używać zdrobnienia-Pawełek(Pawełku),ale tak raczej mówią do mnie koleżanki:roll:.

P.S.2 Zwracam się z prośbą do wszystkich uczestników : czy moglibyście opowiedzieć o pochodzeniu i znaczeniu Waszych imion-Vertaler van Teksten,paul kiss itd?

Vertaler

Цитата: Paulus Pauperis.Co do odstępów, to moim zdaniem one wcale nie są najważniejsze niż DUŻE i małe litery; napisawszy bez odstępu nie obrażamy nikogo, napisawszy słowo Polak, Czukcza, Rosjanin, Ingusz małą literą możemy obrazić cały naród. :dunno:
Tak, możemy obrazić, tylko czy li Rosjaninu czy Inguszu jest to ważnym, jak go piszą w polskim tekście? A napisawszy coś bez odstępów, my zapominamy o ogólnych prawidłach typografskiej pisowni i pokazywamy całemu światu swoje nieuctwo. 8-)

Добавлено спустя 2 минуты 10 секунд:

Цитата: Paulus PauperisP.S. Zwracam się z prośbą do wszystkich uczestników: czy moglibyście opowiedzieć o pochodzeniu i znaczeniu Waszych imion — Vertaler van Teksten, paul kiss itd?
Moje imie znaczy "tłumacz tekstów" w holenderskim języku. ;--)
Стрч прст в крк и вынь сухим.

Paulus Pauperis

Być może dla Rosjanina czy Ingusza nie jest ważne,ale dla Polaka tak.

Добавлено спустя 2 минуты 48 секунд:

A dlaczego właśnie w holenderskim?Zna Pan wiele języków?

Vertaler

Цитата: Paulus PauperisA dlaczego właśnie w holenderskim? Zna Pan wiele języków?
Tak, znam; moi ulubione języki są rumuński, holenderski i Esperanto. Także uczym 4 słowiańskie języki i jeszcze kilka innych.

A czy Pan nasprawdzie zna udmurtski?
Стрч прст в крк и вынь сухим.

paul_kiss

Цитироватьosób konsekrowanych?Karmelici bosi,kameduli?
o co tu chodzi?

Цитироватьczy moglibyście opowiedzieć o pochodzeniu i znaczeniu Waszych imion-Vertaler van Teksten,paul kiss itd?
Moje 'imie' to skoroczenie od moich imieni i nazwiska. Też się nazywam Paweł.

Jaki języki zna pan Paulus Pauperis? I co znaczy jego "nickname"?

Tayra Dariell


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр