Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Німецька чи французька

Автор ou77, октября 2, 2006, 12:42

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

ou77

Добрий день всім!
Моя дитина має в пятому класі вивчати другу іноземну мову, при цьому батьки мають вирішити німецьку чи французьку.
На вашу думку, яку слід вчити мову?
Мені здається що німецьку, бо дуже багато наукової літератури написані саме на німецькій. А ще кажуть у французів у самих проблеми з мовою з тим що працівники в офісах Парижа спілкуються між собою англійською (щось подібне до ситуації в Києві).

Radley

Цитата: "ou77" от
німецьку чи французьку
Англійську! :)
Цитата: "ou77" от
працівники в офісах Парижа спілкуються між собою англійською
Не скажу, що я був у багатьох паризьских офісах, але у тих кількох, де був, нічого подібного не спостерігав.

ou77

Цитата: Radley от октября  2, 2006, 16:54
Цитата: "ou77" от
німецьку чи французьку
Англійську! :)

Я ж писав про другу! перша в них англійська з другого класу....

andrewsiak

французьку! бо саме в німецьких офісах всі спілкуються англыйською, а у французів на англійську чіткий "резістанс".
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

ou77

Цитата: andrewsiak от октября  2, 2006, 17:06
французьку! бо саме в німецьких офісах всі спілкуються англыйською, а у французів на англійську чіткий "резістанс".
За те ж на німецькій купа книжок наукових написана, я мав стати фізиком-оптиком, так там половина журналів на німецькій, а ще пробував вивчати аккадську мову - так по семітології половина книжок на німецькій...

Ревета

Не варто, як на мене, думати вже зараз, для чого знадобиться дитині в майбутньому мова. Зараз це для неї просто розвиток. Не більше. Виникне мотивація, вивчить і суахілі.
Мій син закінчив українсько-французьку гімназію. Англійську вчили слабко, зато французьку - супер. Англійську він зараз знає краще за французьку, бо є мотивація.

Питання в тому, як сама дитина сприймає мову. Хай вона послухає і ту й іншу. Можливо, в мені говоять особисті пристрасті чи доссвід із сином, але я би вибрав для дитини французьку. Тим більше, що знайде багато спільних слів, які просто по-іншому читаються.

ou77

А от я жалію що не став вчасно вчити німецьку, з французькою такого не було. Між іншим і в німецькій багато слів спільних з англійською:) тільки і читаються і пишуться по другому:)

andrewsiak

Цитата: ou77 от октября  2, 2006, 17:22
А от я жалію що не став вчасно вчити німецьку, з французькою такого не було. Між іншим і в німецькій багато слів спільних з англійською:) тільки і читаються і пишуться по другому:)
те саме можна сказати й про французьку
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

Pere

Якщо серйозно думати про майбутнє, треба мабуть вчити мандаринську
Поглянь на дім свій, Янголе ©

Radley

Цитата: "ou77" от
Я ж писав про другу!
Ну ви ж не вказали, яка перша, хоча, мабуть, мав би здогадатися :)
Особисто я б обрав французьку - бо красивіша. А ще як потенційний місток до інших романських мов.
З точки зору користі - все залежатиме від того, чим саме буде ваша дитина займатися, а це річ непередбачувана.

Смайлик

Добре було б дізнатись (якщо вам є від кого), в якої з цих мов школа найсильніша.  І яку, до речі, обрав би ваш син - чи йому байдуже?

Взагалі про користь навіть важко казати бо через декілька років багато зміниться.  Я у шостому класі обрав німецьку і помічаю, що з кожним роком її вивчають все менше й менше людей.  Мабуть тому що тут немає потреби на знання німецької (не знаю як у вас).  Але я не жалкую, що почав її вивчати; просто жалкую, що не почав вивчати раніше більше мов.


Цитата: Pere от октября  2, 2006, 18:39
Якщо серйозно думати про майбутнє, треба мабуть вчити мандаринську
:yes: Теж правда.
 

Pere

И то - без унынья и лени, как писал гений ревпоэзии ;)
Поглянь на дім свій, Янголе ©

HectorVK

Да-да :) Так що питання, яку мову вчити, думаю, з'ясовано раз і назавжди :)
ето...

Pere

Нам у школі, пам'ятаю, колись так і казали - російська мова за декілька років стане головною мовою міжнародного спілкування. Отаке.
Поглянь на дім свій, Янголе ©

HectorVK

ето...

Radley

Я русскій би виучіл толька за то, што надо ж допитивать плєнних

Oleksij

I reject your reality and substitute my own.

ou77


znatok

при системному підході за декілька років можна опанувати мов із двадцять - так щоб можна було читати книжки з словником...так що спочатку треба дитині поставити мозги за допомогою математики..
veni, vidi, dixi ...
язык дан людям для того, чтобы говорить глупости

Valius

Обирайте за смаком. 12 років працюю в галузі перекладу: німецька, французька й японська мови займають приблизно однакові позиції.
"Człowiek, który ma do wyboru piekło lub grekę, z reguły wybiera to pierwsze"

Radley

Цитата: "Valius" от
12 років працюю в галузі перекладу: німецька, французька й японська мови займають приблизно однакові позиції
І ви однаково якісно можете перекладати з усіх цих трьох мов? І на ці мови також?

Valius

Цитата: Radley от января 11, 2007, 15:48
Цитата: "Valius" от
12 років працюю в галузі перекладу: німецька, французька й японська мови займають приблизно однакові позиції
І ви однаково якісно можете перекладати з усіх цих трьох мов? І на ці мови також?
Ні.
Оскільки я був поганим перекладачем, тепер я керую. :) Я просто бачу по обсягам замовлень рівень популярності тої чи іншої мови. А також зі спеціалізованої літератури, конференцій тощо. Англійська, звичайно, на першому місці, потім довго довго нічого нема, а потім ці три.
"Człowiek, który ma do wyboru piekło lub grekę, z reguły wybiera to pierwsze"

Matroskin

Цитата: znatok от декабря 22, 2006, 16:19
при системному підході за декілька років можна опанувати мов із двадцять - так щоб можна було читати книжки з словником...
А як саме це зробити? Особливо якщо хочеться вивчити кілька різних мов, як то турецьку, німецьку і фінську.
Чай я пив і знаю, як його настановлять, то сам тобі розкажу; а кофію не
знаю, як роблять.. Піди ти зараз до Сидоровички — вона зна — і повчися у неї. І
розпитай гарненько, як його роблять і коли його подають: чи до борщу, чи на ніч?

Драгана


sknente

Немецкий разумеется. Какая польза от французского? Сама Франция скоро на арабский перейдет.
Но это скорее всего будут занятия по два-три часа в неделю... так что и не важно в принципе. Язык надо учить каждый день иначе это просто трата времени.
:3

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр