Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Język polski (Польский язык)

Автор sznerzs, октября 20, 2003, 19:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

sknente

:3

sknente

А... домышлiлэм шє. То хыба ма быць "a hot chixx". Алєж єстем тэмпы. :-[
:3

sknente

Вє̨цэй юж нікт нє пішэ. Зосталэм тутай сам. :'( Польшчызна вышла з моды.
Сєдзэ̨ и патш̄онцы на ксє̨жыц, грає̨ на сякухаці.
:3

Rōmānus

Цитата: sknente от ноября  6, 2007, 17:55
Чытай вєнцэй кшёнжэк. 8) Тэраз я чытам "Солярис".

Może zbyt późno już się pytam (bo było to pisane w październiku) - ale ciekaw jestem, jak idzie? Kiedyś sam czytałem, nadal mam książkę w domu, ależbym nie powiedział, że było zbytnio łatwe czytanko. :D
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Rōmānus

Цитата: sknente от января 16, 2008, 21:58
Вє̨цэй юж нікт нє пішэ. Зосталэм тутай сам. :'( Польшчызна вышла з моды.
Сєдзэ̨ и патш̄онцы на ксє̨жыц, грає̨ на сякухаці.

Na czym, proszę pana? I skąd taka dziwna pisownia, czy nie jest łatwiej pisać po prostu po polsku, zamiast tego żeby sobie łamać głowę z napisaniem dźwięków nosowych? :wall:
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sknente

Nijak, miałem na dysku z linuxiem, a potem ten dysk nakryl się :-[ą. Ale dzięki że mi napomniłeś, pojdę go znów zdownloadzę. (zapomniałem jak to się mowi :-[)

Z tego co pamiętam, przeczytałem rozdziały pierwszy i drugi. Wygodna atmosfera i czyta się łatwo. :yes:
:3

sknente

Na shakuhachi, to taka japońska fleta, już na niej grałem gdy mi bylo samotnie w japońskim wątku. A pisownia to tak do żartu. :UU:
:3

Rōmānus

Цитата: sknente от января 16, 2008, 22:33
Nijak, miałem go (Solarisa) na dysku z linuxiem, a potem ten dysk zepsuł się :-[. Ale dzięki że mi przypomniłeś, pójdę go znów ściągnę. (zapomniałem jak to się nazywa:-[)

Z tego co pamiętam, przeczytałem rozdziały pierwszy i drugi. Wygodna atmosfera i czyta się łatwo. :yes:

То się nazywa "ściągnąć (plik, książkę itp)". Ustawowo chyba "ładować", ale nikt tak nie mówi.

p.s. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że poprawiłem niektóre błędy  :UU:
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sknente

Naprzeciw, dziękuję, bo zostałem rdzawy, rozumieć to rozumiem, a mówić już nie umiem. :-[ Pozapomniałem wielu rzeczy jak się nazywają.
:3

Rōmānus

Gdzie uczyłeś się polskiego? (mam ostrożną nadzieję, że się nie pomyliłem z twą płcią)
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sknente

W bezbrzeżnym oceanie interneta. Polski internet mnie zabawia. :D Ma w sobie jakiś taki pozytywny nastrój jakiego w angielskim netu rzadko da się znaleźć.

Ale polska klawiatura mnie nie zabawia wcale. Tam gdzie trzeba by był Z siedzi sobie Y i odwrotnie. Nie mowiąc już o znakach punktuacji. :'( Jest także tak zwany układ dla programmistów ale z nim też mam (inne) problemy.

Jaki układ używasz?

(Nie pomyliłeś się, jestem dude'm. :UU:)
:3

Vertaler

Цитата: sknente от января 18, 2008, 02:38
Ale polska klawiatura mnie nie zabawia wcale. Tam gdzie trzeba by był Z siedzi sobie Y i odwrotnie.
:no: Nie masz racji. Qwertz forever, qwerty saks.

Na niej wygodniej jest drukować nawet niektóre słowa po angielsku, np. "away". Ale nie bardzo mi się podoba że 8 z 9 liter jest tylko w formie małych. Zrobiłbym osobny klawisz dla kreski i wtedy wszystko zmieściłoby się.
Стрч прст в крк и вынь сухим.

sknente

Hmm a to ciekawie, nie zastanowiałem się wcześniej. Więc jak pisać słowa z kreskami w początku? "źrodło", naprz.
:3


Nekto


Rōmānus

Цитата: sknente от января 18, 2008, 02:38
W bezbrzeżnym oceanie interneta. Polski internet mnie zabawia. :D Ma w sobie jakiś taki pozytywny nastrój jakiego w angielskim netu rzadko da się znaleźć.

Ale polska klawiatura mnie nie zabawia wcale. Tam gdzie trzeba by był Z siedzi sobie Y i odwrotnie. Nie mowiąc już o znakach punktuacji. :'( Jest także tak zwany układ dla programmistów ale z nim też mam (inne) problemy.

Jaki układ używasz?

(Nie pomyliłeś się, jestem dude'm. :UU:)

Dopełniacz od "internet" est internetu. Chociaż gramatyka polska  na pewno nie jest moim atutem, jednak pewne prawidłowości da się zauważyć:

końcówkę -a zazwyczaj mają osoby lub zwierzęta: ojciec - ojca, kot - kota; narzędzia: młotek - młotka, naczynie: talerz - talerza i inne.
 
końcówkę -u mają: slówka pochodzenia obcego (stąd - internet - internetu), wyrazy abstrakcyjne (ból - bólu), zbiorowe (rząd - rządu).

Rozkładu używam dla programistów, jest bardzo wygodny, bo wszystko jest na swoim miejscu, a polskie litery są dostepne przy naciskaniu alt: ł = l+alt itd. Jedynie ź = x+alt, dlatego że z+alt = ż.
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Rōmānus

Цитата: Vertaler от января 18, 2008, 12:07
Цитата: sknente от января 18, 2008, 02:38
Ale polska klawiatura mnie nie zabawia wcale. Tam gdzie trzeba by był Z siedzi sobie Y i odwrotnie.
  :no: Nie masz racji. Qwertz forever, qwerty saks.

Na niej wygodniej jest drukować nawet niektóre słowa po angielsku, np. "away". Ale nie bardzo mi się podoba że 8 z 9 liter jest tylko w formie małych. Zrobiłbym osobny klawisz dla kreski i wtedy wszystko zmieściłoby się.

Zapewniam cię, że w Polsce nikt nie używa qwertz  :P
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Rōmānus

Цитата: sknente от января 18, 2008, 12:27
Hmm a to ciekawie, nie zastanowiałem się wcześniej. Więc jak pisać słowa z kreskami w początku? "źrodło", naprz.

Na rozkładzie dla programistów to jest shift+alt+litera. Bardzo proste: ŻŹÓŃ - widzisz? :up:
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sknente

:3

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sknente

:3

sknente

To czlowiek wyznalazl zbron
Armaty czolgi rakety
To czlowiek nauczyl sie zabiwac
Grobic z ludzi kaleki

Wojna - to smierc!
Wojna - zbliza sie

My wszyscy tutaj zgieniemy
I nikt nie wroci do domu
:3

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр