Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Język polski (Польский язык)

Автор sznerzs, октября 20, 2003, 19:36

0 Пользователи и 3 гостей просматривают эту тему.

Paulus Pauperis

Wątpicie w moją znajomość języka polskiego?:(
Można powiedzieć kwitło.
Zanim-precyzyjnie czy nie,ale niepoprawnie.Póki lub dopóki-co za różnica?


Tayra Dariell

Цитата: GucioHej! Dlaczego wszyscy milcza? Od tylu dni nikt nic nie mowi... co sie stalo????????? Blagam was odezwijcie sie!!! Niech juz ktos cos napisze!!! Ile mozna milczec? ;--)

Do uslyszenia 8-)
Dawaj temat do rozmowy! :)

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Gucio

Czesc  8-)

No... moglibysmy pogadac na dowolne tematy. Nie wazne o czym. Najwazniesze jest zaczac rozmowe!

Bo jak panstwo chca sie nauczyc polskiego skoro nic nie mowia? Nie mozemy przeciez caly czas siedziec pzry komtuterze, patrzec na monitor i czekac az ktos zagada! Powinnismy tez zrobic jakis wysilek... i wkoncu cos napisac! Proponuje wiec aby ktos zaczol... a inni pozniej sie doloncza.

:_1_05

NO WIEC KTO ZACZYNA?  ;--)

Rōmānus

Цитироватьzaczął
Цитироватьdołączą

Proponuje porazmawiać na jakiś polityczny temat (dużo odpowiedzi i ciekawa rozmowa - gwarantowana), na przykład, jakie są szanze na wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej i czy Rosja odbiera to jako zagrożenie dla swych interesów. Co myślicie?
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Gucio

Czesc!

Niestety nie znam sie na polityce. Juz od bardzo dawna mieszkam w Izraelu. Przyjechalem tu kiedy bylem jeszcze dzieciakiem i nie wiem co obecnie sie dzieje w tym kraju. Czasem staram sie ogladac wiadomosci ale ostatnio zdarza sie to bardzo rzadko (Bo jak z wojska wracam to juz nic mi sie nie chce kurka robic  :D  taki jestem leniwy  :P
 
Slyszalem ze juz wybrano nowego prezydenta i ponoc relacje miedzy krajami troche sie pogorszyly... chociaz nie mozna tez powiedziec ze jest w tym cos dziwnego. Nie wiem jak tam na wschodzie Ukrainy (bo pochodze z zachodniej) ale o ile pamietam to u nas zawsze troche krzywo patroszono na sasiadow z Rosji. Co sie tyczy o wstapienie Ukrainy do Unii to uwazam ze nie bedzie to az tak latwo dla kraju z taka gospodarka i poziomem zycia. Ukraina ma jeszcze sporo spraw do zalatwienia i nie upora sie z nimi tak szybko w najblizszym czasie (byc moze za jakies 8 lat jak wszystko pojdzie dobrze). No a co chodzi o Rosje... to Putin po prostu sie zlosci ze jest nie tak jak on chcial. Znowu jego plany sie popsuly i nie potrafi juz kierowac tym krajem jak wczesniej (Kuczma na emeryturze)... no i ze Rosja nie jest juz w stanie wywierac takie olbrzyme wplywy na byle kraje ZSSR
.... no i dzien po dniu staje sie coraz bardziej samotna.  ;--)

PS: Wyluzuj troche stary!  :lol:   Nie jestesmy przeciez na lekcji polskiego :D
Najwazniejsze ze mnie rozumiesz  :_1_05

do uslyszenia

Tayra Dariell

Niestety, dla mnie polityka jest nudnym tematem :_1_17
Dzisiaj u nas rozpoczał się seriał "Wiedźmin"!!! To jest super!!!!! Tylko dubbingowany na język rosyjski :x :x :x
Może byś o filmach porozmawiali?

RawonaM

Цитата: RomanProponuje porazmawiać na jakiś polityczny temat (dużo odpowiedzi i ciekawa rozmowa - gwarantowana), na przykład, jakie są szanze na wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej i czy Rosja odbiera to jako zagrożenie dla swych interesów. Co myślicie?
Polityczne tematy są zabronione na tym forum.

Gucio

:_1_23
Tayro nie wiesz jak ja ci zazdroszcze! Tak chcialbym obejrzec ten film. Kiedys probowalem go sciagnac przez emul (dwa tygodnie czekalem) ale prawie nic sie nie sciagnelo! Taki uparty ten osiol!  :D  (a to przeciez serial ktory ma kilkanascie odcinkow! ...nie mam szans!) Szukalem go nawet na i DVD....obszedlem wszystkie znane mi wypozyczalnie ale na prozno... nic nie ma.

PS: Pojawily sie ponoc dwie nowe ksiazki Sapkowskiego (o ile wiem nie zdazono je jeszcze przetlumaczyc na rosyjki) sa to "Bozy Bojownicy i "Narrenturm". Jak ktos je czytal i wie gdzie je mozna sciagnac w internecie  to niech napisze! Bede bardzo wdzieczny!
:_1_05
DO WSZYSTKICH:

Moze na prawde pogadamy o polskim kinie???

Tayra Dariell

Цитата: GucioPS: Pojawily sie ponoc dwie nowe ksiazki Sapkowskiego (o ile wiem nie zdazono je jeszcze przetlumaczyc na rosyjki) sa to "Bozy Bojownicy i "Narrenturm". Jak ktos je czytal i wie gdzie je mozna sciagnac w internecie to niech napisze! Bede bardzo wdzieczny!
Czy nie wiesz, co to za książki, z wiedźminskiego cykłu czy nie? Mam niemal wszystkie księgi o wiedźminie w oryginale! A z polskich filmów mam tylko "Quo vadis" i "Wiedźmin" :( Nie mogę znaleźć więcej :(

Gucio

:_1_23
Nie... niestety nie ma w tych opowiadaniach Wiedzmina (bo chyba po czesku nie umial  :D  ). Akcja ksiazek rozgrywa sie w bardziej rzeczywistym swiecie. Gdzies w sredniowiecznych Czechach!

A oto maly urywek o ksiazce:

To powieść z gatunku fantasy, ale tym razem historyczna. Na początku jest coś w rodzaju chóru greckiego, który wprowadza czytelnika w to co było i co będzie. Potem jak w filmie akcji: krewniacy jednego z książąt śląskich przyłapują bohatera na chędożeniu żony owego księcia, a potem rozpoczyna się pościg.
Sapkowski twierdzi, że Narrenturm będzie książką historyczną z elementami fantasy. Pierwszy tom będzie nosił tytuł "Narrenturm". Ci, którzy uważają, że jest to jakaś zbieżność z fantasy - mają rację. I ci, którzy uważają, że nie ma - też mają rację. Czas akcji będzie toczył się w 1425 roku. Rzecz dzieje się na ziemiach Korony Czeskiej. Realia historyczne będą dokładne, co do najdrobniejszego szczegółu, a jednocześnie akcja będzie całkowicie fantastyczna.

Bardzo chcialbym te ksiazki poczytac... jest to trylogia - Narrenturm - Bozy Bojownicy - Lux Perpetua. Wyglada na to ze sa bardzo ciekawe i na prawde warte przeczytania!

PS: Bardziej dokladna informacje znajdziesz na //www.sapkowski.pl

(Zreszta pewnie juz tam zagladalas jako prawdziwa fanka ASa!)

do uslyszenia!

Tayra Dariell

Nie jestem jego fanką, jestem fanką Wiedźmina! :mrgreen:
No a gdy mówić poważnie, to bardzo podoba mi się wszystko co tyczy fantasy i historyi, zwłaszcza historyi mojego kraju.
Ciekawie było by zobaczyć te książki.

Твид

NIEKTÓRE  WAŻNE  DATY POLSKIE[/size]


18 czerwca 1930 - jest to data urodzenia znakomitego aktora HENRYKA MACHALICY (zm. 01. 11. 2003), ojca aktorów PIOTRA MACHALICY i ALEKSANDRA MACHALICY[/color][/size]



20 czerwca 1566 w Sundermanii urodził się ZYGMUNT III WAZA, król Polski i Szwecji (zm. 19. 04. 1632 w Warszawie)
...I SERCE WALCZĄCE ZŁOŻONO NA ROSSIE


Aramis

Цитата: Tayra DariellLudzie! Gdzie wy wszyscy?

Ja jestem tu, ale boję się pisać, bo są tu tylko Polacy. A ja nawet nigdy w życiu nie uczyłem się polskiego :)

Евгений

PAXVOBISCVM

Джиби

Dziwi mnie bardzo pozycja wielu młodych – uczyć się naraz wielu języków (im więcej, tym lepiej, najlepiej jeszcze i chiński), tak sobie, właściwie po łebkach. Co to daje? Możliwość zapisu w CV? Moim zdaniem, najczęściej nie prowadzi to do rzetelnej znajomości języka, jedynie do przechwałek  typu "znam, wiem, mogę", co mija się z prawdą. To nie nagana, próbuję zrozumieć coś, czego nie rozumiem. Czy to lingwiści z zawodu?

Aramis

Цитата: ДжибиDziwi mnie bardzo pozycja wielu młodych – uczyć się naraz wielu języków (im więcej, tym lepiej, najlepiej jeszcze i chiński), tak sobie, właściwie po łebkach. Co to daje? Możliwość zapisu w CV? Moim zdaniem, najczęściej nie prowadzi to do rzetelnej znajomości języka, jedynie do przechwałek typu "znam, wiem, mogę", co mija się z prawdą. To nie nagana, próbuję zrozumieć coś, czego nie rozumiem. Czy to lingwiści z zawodu?
Im więcej języków znamy, tym lepiej możemy poznać świat!

Gucio

Witam!

Ostatnio cos tu malo ludzi zaglada...

Nigdy nie uczyles sie polskiego?
Ale zartownis z ciebie Aramisie!  :_1_23

I kto ci powiedzial ze tu sa sami Polacy?

O ile wiem to na tym forum sa tylko dwie osoby polskiego pochodzenia (Джиби i Roman).

Dlatego nic sie nie boj i pisz... z czasem wszystkiego sie nauczysz. Pa!  ;--)

PS. Ja jsem ćeśtinu nigdy se ne ućyl ale take rozumim :-))))))) Zwlaszcza jak jestem najarany  :P

pozdrawiam

Aramis

Цитата: GucioNigdy nie uczyles sie polskiego?
Naprawdę! :D
Цитата: GucioO ile wiem to na tym forum sa tylko dwie osoby polskiego pochodzenia (Джиби i Roman).
Nie, tu jest ich więcej, co najmniej jeszcze dwa: Paulus Pauperis i Kasia. :?
Цитата: GucioDlatego nic sie nie boj i pisz... z czasem wszystkiego sie nauczysz. Pa!
Dobrze, no teraz będę :)
Цитата: GucioPS. Ja jsem ćeśtinu nigdy se ne ućyl ale take rozumim ))))))
No, to je tak stejně se mnou :)

Джиби

Цитата: Aramis
Im więcej języków znamy, tym lepiej możemy poznać świat![/font][/size]

Aramisie, moje pytanie zadalam wcale nie po to, abys mnie banalami częstowal ;--)

Chodzi mi o pozycję "nie jesten zawodowym lingwistą i uczę się polskiego, czeskiego, chinskiego, urdu itd., ale niestety zadnego nie znam dobrze i to nie jest mi potrzebne".

Do Gucia: ja jestem litwinką, a jesli juz o pochodzeniu mowa, to mam w sobie jedną czwartą krwi gruzinskiej :) .

Aramis

Цитата: ДжибиAramisie, moje pytanie zadalam wcale nie po to, abys mnie banalami częstowal  

Chodzi mi o pozycję "nie jesten zawodowym lingwistą i uczę się polskiego, czeskiego, chinskiego, urdu itd., ale niestety zadnego nie znam dobrze i to nie jest mi potrzebne".

No, dobrze, ale co to jest zawodowy lingwista, a co niezawodowy? To nie zależy na tym, ile języków człowiek zna. Są ludzie, którzy naprawdę dobrze znają wiele języków. Na przykład ja wiem, że dość dobrze umiem po czesku, po angielsku, gorzej po serbsku, francusku i hiszpańsku. Po polsku nie umiem w ogóle. Ale nigdy w życiu nie powiedziałem, że jestem jakimś niezawodowym lingwistą. Także mógłbym konstatować, że to w pierwszej kolejności zależy na człowieku (lingwiście). :_1_12

Tayra Dariell

Цитата: ДжибиDziwi mnie bardzo pozycja wielu młodych – uczyć się naraz wielu języków (im więcej, tym lepiej, najlepiej jeszcze i chiński), tak sobie, właściwie po łebkach. Co to daje? Możliwość zapisu w CV? Moim zdaniem, najczęściej nie prowadzi to do rzetelnej znajomości języka, jedynie do przechwałek  typu "znam, wiem, mogę", co mija się z prawdą. To nie nagana, próbuję zrozumieć coś, czego nie rozumiem. Czy to lingwiści z zawodu?
Ja zwyczajnie lubię czutać księgi w oryginale. I nigdy nie chwalę sie że znam kilka słow na różnych językach. Większość moich znajomych o tym nie podejrzewa :)
A propos, jak będzie po polsku taki straszliwy wyraz:"физически отдаляясь в вечность, они духовно остаются с нами" i jeszcze słowo "неутихающий"?

RawonaM

Цитата: ДжибиChodzi mi o pozycję "nie jesten zawodowym lingwistą i uczę się polskiego, czeskiego, chinskiego, urdu itd., ale niestety zadnego nie znam dobrze i to nie jest mi potrzebne".
Trzeba Ci zapytać osobiście tego, o kim mówisz. ;--)
On przecież wie, dlaczego się uczy.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр