Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Загро́жений

Автор DarkMax2, января 9, 2019, 08:52

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Щось мене бентежить у цьому слові в плані морфології.
Чергова кабінетна хиба?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


Волод

 :) «загрозити» – це перехідне дієслово?

DarkMax2

Цитата: Волод от января  9, 2019, 12:37
:) «загрозити» – це перехідне дієслово?
От і я на нього звернув увагу. Виявилося, що таки і так кажуть.

ЗАГРОЖУВАТИ, ую, уєш, недок., рідко ЗАГРОЗИТИ, грожу, грозиш, док.

1. З погрозою говорити що-небудь, попереджати про щось; погрожувати, нахвалятися. [Гайдай:] Ти будеш говорити. (Різко). Я знайду тобі час! [Оксана:] Прийшов загрожувать мені? (Олександр Корнійчук, I, 1955, 64); [Таня:] Він і мені весь час загрожував, що когось вселить [у квартиру], коли ти не приїдеш (Іван Кочерга, II, 1956, 498); Він біг просто в степ і озирався на окоп. Ні, тепер за ним ніхто не гнався, ніхто не загрожував розстрілом (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 37); Спробував він збільшувати ці толоки, та нічого не вийшло. Підсусідки загрозили пустити його хутір димом (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 89);
//  Робити загрозливий жест. Той хрипить, заціпивши зуби, вартовий виходить знов за двері, кілька раз оглянувшись і загрозивши на ході тройчаткою (Леся Українка, II, 1951, 429).

2. Містити, таїти в собі яку-небудь загрозу, небезпеку. Чорна штукатурка черевато поодвисала і місцями загрожувала щохвилинною катастрофою (Григорій Епік, Тв., 1958, 428); Вибратися з Фінляндії Леніну було нелегко: посадка на пароплав у порту загрожувала йому арештом (Ленін, Коротка біографія, 1955, 96);
//  Становити собою якусь загрозу, небезпеку для кого-, чого-небудь. Черкнуло [Ганну] кулею в голову. Рана була неглибокою і життю не загрожувала (Олесь Гончар, II, 1959, 261); На плотах тих лісоруби мчать стихії напролом, і каміння гострі зуби їм загрожують кругом (Володимир Сосюра, Солов. далі, 1957, 41);
//  Бути неминучим для кого-небудь, насуватися на когось (про щось страшне, неприємне). Артамонову загрожувала сліпота, і він всіма засобами.. боровся проти неї (Любомир Дмитерко, Розлука, 1957, 205); [Леся:] Тарасові загрожує каторга (Леонід Смілянський, Черв. троянда, 1955, 89).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, 1972. — Стор. 94.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Волод

Цитата: DarkMax2 от января  9, 2019, 12:43
Цитата: Волод от января  9, 2019, 12:37
:) «загрозити» – це перехідне дієслово?
От і я на нього звернув увагу. Виявилося, що таки і так кажуть.
..................
Хоч один приклад перехідності «загрозити». 

DarkMax2

"Підсусідки загрозили пустити його хутір димом" - тут ні?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Волод


Wolliger Mensch

Переходность глагола для образования «медиальных» причастий не требуется. А данном примере глагол, если не сейчас является, то был переходным, т. е. препятствий вообще никаких нет.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Волод

Когда глагол был переходным?
Когда возникло причастие?



Wolliger Mensch

Цитата: Волод от января  9, 2019, 15:44
Когда глагол был переходным?
Когда возникло причастие?

1) Не важно.
2) Не важно.

:yes:
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Волод


Волод

Цитата: DarkMax2 от января  9, 2019, 09:09
Підзагрозний краще б звучало.
Приєднуюсь.



Та чи треба  взагалі плодити іменники, прикметники .....?
Може краще буде без них?

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр