Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Церква Вільного козацького суржика

Автор LUTS, сентября 22, 2013, 17:13

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Сергий

Цитата: engelseziekte от декабря 27, 2013, 00:30
Як визначається величина отаманства, яка допомагає відрізняти великих отаманів від маленьких?
тут мені здається можна застосовувати самі різні критерії, об'єктивні і суб'єктивні - вік, стаж (в т.ч партійний), стать, життєвий досвід, політичні погляди, колір шкіри, знання мов, наявність зданого кандмінімуму, самоназву або рівень IQ, почуття гумору чи його відсутність ... словом - по ситуації...   :what:

engelseziekte

Цитата: Сергий от декабря 27, 2013, 00:34тут мені здається можна застосовувати самі різні критерії, об'єктивні і суб'єктивні - вік, стаж (в т.ч партійний), стать, життєвий досвід, політичні погляди, колір шкіри, знання мов, наявність зданого кандмінімуму ... словом - по ситуації...  :)
Я правильно вас зрозумів, що якщо великий отаман — то одразу видно?

Сергий

Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:33
Чекаємо відповіді отця-засновника. Ібо не відаю геть.
Ой, тільки не скромнічайте. Ви цю тему заснували - вам і відповідати. Якщо вам це допоможе - можу перед шановним товариством підтвердити, що ви з темою деякою мірою вже знайомі, отже можете приймати участь у тлумаченні Вчення. :negozhe:

LUTS

Цитата: Сергий от декабря 27, 2013, 00:34
Цитата: engelseziekte от декабря 27, 2013, 00:30
Як визначається величина отаманства, яка допомагає відрізняти великих отаманів від маленьких?
тут мені здається можна застосовувати самі різні критерії, об'єктивні і суб'єктивні - вік, стаж (в т.ч партійний), стать, життєвий досвід, політичні погляди, колір шкіри, знання мов, наявність зданого кандмінімуму ... словом - по ситуації...  :)
Якось розмито. Треба сказати чітко: Найвищим отаманом є 90-річний чоловік, член КПРС з 1944 року, який пройшов Крим, Рим і мідні труби, ветеран, білий поліглот, кандидат філософських наук.

Завдання Церкви знайти отамана. Якщо помре шукати нового, який підходить за критеріями  :???
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сергий

Цитата: engelseziekte от декабря 27, 2013, 00:35
Я правильно вас зрозумів, що якщо великий отаман — то одразу видно?
не факт. як приклад згадайте цю кінокартину, а також коли там об'явився головний отаман:


Сергий

Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:38
Завдання Церкви знайти отамана. Якщо помре шукати нового, який підходить за критеріями  :???
не знаю, сам я швидше вірю, що у Церкви і так є ВічноЖивий і ВсюдиСущий Отаман, а всі козацькі отамани і отаманчики так чи інакше діють з Його відома (див. обговорення вище). з цього й варто виходити. хоч існує також немало козацьких віровчень, часто більш прикладного характеру, які ці питання просто оминають.

LUTS

Цитата: Сергий от декабря 27, 2013, 00:41
Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:38
Завдання Церкви знайти отамана. Якщо помре шукати нового, який підходить за критеріями  :???
У Церкви є Отаман. всі козацькі отамани і отаманчики так чи інакше діють з Його відома.
В якої Церкви? В нашої ще нема.  ::)
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

LUTS

Цитата: Сергий от декабря 27, 2013, 00:41
Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:38
Завдання Церкви знайти отамана. Якщо помре шукати нового, який підходить за критеріями  :???
не знаю, сам я швидше вірю, що у Церкви і так є ВічноЖивий і ВсюдиСущий Отаман, а всі козацькі отамани і отаманчики так чи інакше діють з Його відома (див. обговорення вище). з цього й варто виходити. хоч існує також немало козацьких віровчень, які ці питання просто оминають.
А-а, он ви про кого.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сергий

Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:47
Але на землі має бути намісник, типу Папи.
знову згадайте догмат, що всі козаки - отамани, в тій чи іншій мірі, тобто кожен козак, кожен вірянин, кожна вільна людина в тих чи інших ситуаціях може, уповноважена, а то і повинна виступити в ролі такого намісника, наказного отамана по волі Божій.

LUTS

Цитата: Сергий от декабря 27, 2013, 00:49
Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:47
Але на землі має бути намісник, типу Папи.
всі козаки - отамани, в тій чи іншій мірі, тобто кожен козак, кожен вірянин, кожна вільна людина в тих чи інших ситуаціях може і уповноважена виступити в ролі такого намісника, наказного отамана.
і малі і великі отамани?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сергий

Цитата: LUTS от декабря 27, 2013, 00:50
і малі і великі отамани?
так. тим більш не забувайте, що інколи найменшим доручають найбільші справи, буває устами малюка говорить істина, не раз сам був свідком.

oveka


Conservator

Цитата: LUTS от сентября 22, 2013, 17:13
Іншалла, появився Інтернет і все більше, і більше людей козаків узнають істину

"Іншалла" або "ІншаАлла" - "коли буде на те воля Аллаха". тобто "якщо так буде" у випадку бажаности певної події.

якщо хочеться сказати "слава богу", то "машаАлла".

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

LUTS

Цитата: Conservator от декабря 28, 2013, 19:38
Цитата: LUTS от сентября 22, 2013, 17:13
Іншалла, появився Інтернет і все більше, і більше людей козаків узнають істину

"Іншалла" або "ІншаАлла" - "коли буде на те воля Аллаха". тобто "якщо так буде" у випадку бажаности певної події.

якщо хочеться сказати "слава богу", то "машаАлла".
В цій церкві все навпаки буде  ::)
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

LUTS

Цитата: oveka от декабря 28, 2013, 19:35
козаків-гречкосіїв  ... Такого не буває.
Буває. Всі ж люди козаки і гречкосії теж.  :yes:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сергий

Цитата: oveka от декабря 28, 2013, 19:35
козаків-гречкосіїв  ... Такого не буває.
буває. гречкосіями презирливо називали козаків-хліборобів військові козаки, відмовляючи їм у праві на самоназву козак (гордо стверджуючи, що спражні козаки - це вони і тільки вони). на що козаки-гречкосії або скромно мовчали, вважаючи, що з дурнями сперечатись - собі ж дорожче, або коли військовики-реєстровики їм дуже допікали - справедливо вказували, що взагалі-то ті свій хліб промишляють війною і грабунками, а отже самі справжні душогуби - а раз душогуби, то ніякі не козаки, не вільні люди, а раби гріха. спор військовиків-реєстровиків тягнеться дуже довго, а кінця краю і досі не видно... особисто у мене серед предків були і реєстрові і гречкосії, причому останні пишалися, що вони саме гречкосії, чесні і роботящі люди, а не душогуби і не грабіжники  якісь там, які на чужому горі щастя шукають... хоч я так розумію, що в часи Хмельниччини мої предки і їх родичі приймали участь у бойових діях нарівні з усіма (основна частина армії Хмельницького складалась саме з гречкосіїв), про що українські селяни з віку в вік зберігали пам'ять, так само і в часи громадянської війни за народовладдя 1917-1923 рр. і Великої Вітчизняної 1941-1945 рр. - кому дістанеться перемога вирішували саме гречкосії і нащадки гречкосіїв. і в більшості своїй вони пам'ятали стару образу і  тому берегли пам'ять, що саме вони справжні козаки, одночасно вважаючи, що мужик і гречкосій - це звучить гордо  :donno:

мені дуже подобається як про це влучно сказав великий український поет Василь Симоненко, козак-гречкосій з Полтавщини з діда-прадіда у своєму вірші Мій Родовід:


alant

Цитата: engelseziekte от декабря 27, 2013, 00:30
Цитата: LUTS от сентября 23, 2013, 00:41- Всі козаки - отамани
- У простих козаків і великих отаманів - різні цілі в житті і різні шляхи
Як визначається величина отаманства, яка допомагає відрізняти великих отаманів від маленьких?
По шляхам і цілям пізнаєш їх. У більшого отамана і цілі більші.  ;)
Я уж про себя молчу

oveka

У Симоненка ні слова про козаків.
Козаки - грабіжники, п'яниці + душогуби. І у вас немає історичного міфу, отакі ми поганці.
Якби було зневажання козака українським людом, то Мамай не був би в кожній хаті.
Козак - то козак, гречкосій - то гречкосій. Як казав Фазиль Іскандер: Абхазия - это  Абхазия, а
Аджария - это Аджария.
Припиніть знищувати себе козаком-гречкосієм, східенцями-западенцями, суржиком,
запопадливими виправдовуваннями з приводу розходжень слів з московською (только бы не так, как в русском), а ще ляхи накидали 70% слів в українську..

Conservator

Цитата: oveka от декабря 29, 2013, 13:00
Козаки - грабіжники, п'яниці + душогуби.

так! постійно про це торочу!

бути козаком - ганебно!

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Джереми

Цитата: Conservator от декабря 29, 2013, 13:13
Цитата: oveka от декабря 29, 2013, 13:00
Козаки - грабіжники, п'яниці + душогуби.

так! постійно про це торочу!

бути козаком - ганебно!
А ще ганебніше гратися у казачество, "возрождать" його та хвацько підмінювати етнічність "казачністю", підтасовувати мовні питання під "казачьи". Але: Бог не теля, баче й відтіля!
Ех, Самаро, славний город, за Саратів краща!
Полюбив самарську дівку й сам не знаю за що!
Закувала зозуленька та й принесла вістку -
Везу тобі, моя ненько, самарську невістку.

Сергий

Цитата: Джереми от декабря 29, 2013, 13:31
А ще ганебніше гратися у казачество, "возрождать" його та хвацько підмінювати етнічність "казачністю", підтасовувати мовні питання під "казачьи". Але: Бог не теля, баче й відтіля!
спасибі на доброму слові, брате Джеремій! :UU:

ганьба всім, хто стоїть на перешкоді добутья вільності трудовому люду!  :negozhe: слава Богу, що всі ми козаки, вільні люди по волі Божій, кожен на свій лад - а не лише ті, хто себе так називає чи іншим називатись не дає!   :UU:

Сергий

Цитата: oveka от декабря 29, 2013, 13:00
У Симоненка ні слова про козаків.
Симоненко з реєстрових козаків по матері http://www.kozatstvo.net.ua/ua/publications/uk_r.php?d=a&i=2220.

Цитировать
Козаки - грабіжники, п'яниці + душогуби. І у вас немає історичного міфу, отакі ми поганці.
Якби було зневажання козака українським людом, то Мамай не був би в кожній хаті.
Козак - то козак, гречкосій - то гречкосій.
Ви змішали все докупи. Кажу бо - різні були козаки. Одних шанували як охоронців і заступників - інших на гілляках вішали, як тільки вони в християнське село потикалися. Адже в ті часи теж траплялися і грабіжники і гвалтівники і здирники, які збиткувалися з хрещеного люду. В т.ч. серед тих, хто гордо себе іменували козаками, були писані в реєстрах і мали дворянство. При чому тут взагалі козак Мамай, який за народними повір'ями ходив по світу і захищав простий хрещений люд від отаких от лайдаків?

Щодо запорожців і гречкосіїв, процитую Пантелеймона Куліша:

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сергий

Цитата: LUTS от декабря 29, 2013, 14:12
Цитата: Conservator от декабря 29, 2013, 13:13
бути козаком - ганебно!
А червоним козаком?  ;)
В саму точку ;up: Так, червоні партизани з реєстрових християн і козаків Російської імперії в більшості демонстративно не хотіли називати себе козаками - підкреслюючи це тим, що вони вільні люди не по назві, а по суті і що вони з тими зрадниками, які в свій час загнали вільний люд (християнськи і не лише християнський - мусульманський, буддійський, єврейський) на теренах Східної Європи і центральної Євразії у рабство, знущалися і вбивали його не хочуть мати нічого спільного. Ось їхню точку зору товариш Conservator і відстоює. Також це до речі точка зору товариша Троцького і його побратимів, які проводили сумнозвісне "розкозачування" - бувало навіть вбиваючи чи арештовуючи всіх тих, хто осмілювався в їх присутності гордо піднявши голову називати себе козаком. Таке теж було. Правда (і кривда) цих людей 70 років як раз і панувала. Але це не правда червоного козака Віталія Примакова, Боженка, Щорса і навіть це не правда товаришів Володимира Леніна і Йосипа Сталіна, які до людей, які називаються козаками ставилися краще - тому їхніх побратимів і послідовників від побратимів і послідовників товариша Троцького і стараються часто відділяти. Між ними від самого початку було багато протиріч і конфліктів. До сього часу не вирішене питання хто більше винуватий у сумнозвісних подіях 1920-1930х рр. на теренах Радянського Союзу - послідовники товариша Йосипа Сталіна чи послідовники товариша Лева Троцького.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр