Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Образ Харкова в свідомості сучасних українців

Автор DarkMax2, августа 2, 2012, 11:43

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sandar

Мне было понравилось его "а не ли Вы [это сделали] ?"
Что за "а не ли Вы" вместо "а не Вы ли?

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Pawlo

Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»


DarkMax2

Цитата: engelseziekte от августа  6, 2014, 15:42
Ідентифікація Харкова (дизайн)
То до Євро-2012 розробили.
Щось не бачив його у житті.
Хоча варіант для метро дуже гарний та оригінальний.

А, згадав! Затвердили ж інший варіант:

Харків отримав свій логотип.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: «Майбутнє українських міст»: ХарківМайбутнє Харкова пов'язане з розвитком інноваційних технологій і торгівлею 
Кожне велике українське місто збоку сприймається в рамках якихось стереотипів. Харків міцно асоціюється із заводами і вишами. Проте це далеко не все, і життя скоригувало деякі стереотипи. Волею долі за останні два десятки років бренд «Барабашове» затьмарив багато інших брендів, якими славився і пишався Харків, - ХТЗ, Завод ім. Малишева, «Турбоатом». Найбільший промислово-речовий ринок Східної Європи (площею понад 75 га) виник не випадково і не на порожньому місці: Харків здавна був купецьким містом, його торгові традиції сягають корінням у XVII століття, коли столиця Слобожанщини стала приймати знамениті Покровські ярмарки, що відродилися в 1996 році.
Нічого дивного в цьому немає, оскільки Харків недалеко від кордону з Росією, через нього проходять стратегічні транспортні магістралі. Харків - головний вузловий центр залізничного сполучення Східної України плюс у місті є сучасний міжнародний аеропорт. Крім того, у Харкові є достатня кількість вільних складських і торгових площ. У місті сьогодні працюють сорок різних ринків, базарів, торгових комплексів. Саме торгівля виручила безліч харків'ян у лихі дев´яності, коли промисловість і наука посипалися. А сьогодні, за словами харківського економіста Сергія Кузьміна, повернути з Барабашове на заводи і в НДІ доцентів з кандидатами вже практично нереально - люди увійшли у смак торгового бізнесу, а свої наукові професійні навички неабияк розгубили. Але зате вони стали основою нинішнього міського середнього класу. Харків був і залишиться великим торговим центром.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Продовження російською:
Цитата: Через рынки – к звездамПотеря интеллектуальных кадров, ушедших в торговлю, на первый взгляд для Харькова не является критической, ведь город располагает мощной вузовской базой. Сегодня в Харькове работают двадцать университетов, восемь академий и девять институтов. В харьковских вузах обучаются свыше 200 тыс. студентов, в том числе 12 тыс. иностранцев.

«Примечательно, что главный вуз Харькова — Национальный университет имени Каразина — расположен в самом центре города, на площади Свободы, — говорит выпускник ХНУ, известный украинский политолог Вадим Карасев. — По давней европейской традиции, именно вокруг университета или ратуши строились города».

Хочется верить, что харьковских студентов вдохновляет пример трех лауреатов Нобелевской премии, связанных с родными вузами: Ильи Мечникова (медицина), Льва Ландау (физика) и Саймона Кузнеца (экономика).

Однако вряд ли только вдохновляющие примеры прошлого смогут вернуть харьковчан в науку. Похоже, Харькову предстоит найти свое нестандартное решение. И, возможно, академическая среда получит импульс именно от бизнеса (как в свое время предпринимательство подняли вчерашние ученые). Дело касается не только теории в виде Концепции стратегии развития Харькова до 2030 года, в которой сценарий инновационной экономики был избран как флагманский.

Наиболее перспективными для инноваций среди харьковских предприятий представляются те, которые связаны с оборонным комплексом и производством ракетно-космической техники. Это долгоиграющие темы, которые будут востребованы длительный период времени. Тем более что на таких предприятиях, как, например, ПАО «Хартрон», накоплен немалый опыт адаптации научно-технического потенциала к меняющимся условиям. А сам этот потенциал не нуждается в рекомендациях: системы управления, разработанные на «Хартроне», летали и летают на ракетах и орбитальных станциях самого разного производства — от Москвы и Самары до Днепропетровска.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: DarkMax2 от августа  8, 2014, 11:36
Цитировать
...
И кажется странным: Живем на Украине, о «кацапах» анекдоты друг другу рассказываем, любим «нашу» Украину, а сами кроме песен ничего украинского не знаем.
...
- А ну кажи «паляница» – обращается к какому-то Харьковскому старожилу у «видозви» украинский казак. Старик мнется, смущается и начинает ломать язык:
- «Паланиться»...
- Ни.
- Паляниться – поправляется Харьковец...
- Ни.
Засмеялся «казак», засмеялся старик и разошлись. Так будет со всем Харьковом.
12 апреля 1918 г., Харьков.
Именно Харьков родина прикола про паляницу :)
Дивуюся, чому Харків не прославився своїм гумором, як Одеса.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Цитата: DarkMax2 от августа  8, 2014, 15:54
Дивуюся, чому Харків не прославився своїм гумором, як Одеса.
Яки у вас є письменники у цьому жанрі?
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Перекоп Іванов, викладач Харківської консерваторії по класу бандури, учень Л. Гайдамаки. Чи не єдиний в УРСР пропагував харківський спосіб гри після загибелі Г. Хоткевича та еміграції його учнів.

На цьому відео П. Іванов виконує три інструментальні композиції харківським способом:
Ж.Б Люлі - "Гавот"
Й.С. Бах - "Прелюдія"
Українська фантазія - невідомого автора, можливо це твір П. Іванова.
(wiki/uk) Харківський_спосіб_гри_на_бандурі
(wiki/uk) Кобзарі_Слобожанщини
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Є дурна звичка у свідомитів (не у патріотів, не у проєвропейців, а конкретно у свідомитів) наїжджати на першопрестольний статус Харкова. Ось тільки забувають вони, що Україна де-юре є просто перейменованою УРСР. Спадковість від УНР же ніяк не оформлена юридично. Зрікатися від Харкова як Першої столиці - це зрікатися статусу засновника ООН, наприклад.

Харків як нібито «перша столиця» України
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

engelseziekte

По сабжу: у мене Харків — кубло всіляких ультраправих подонків-в'єтнамофобів.

DarkMax2

Цитата: engelseziekte от августа 14, 2014, 13:58
По сабжу: у мене Харків — кубло всіляких ультраправих подонків-в'єтнамофобів.
Більше хачефобів. Мені якось доводилося слухати про ненависть до хачів, української мови та про любов до Росії від красуні білявки. Ну, в комплекті був ще довгий монолог про гарне взуття. ТП-расистка - страшна штука.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: DarkMax2 от августа 14, 2014, 13:57
Є дурна звичка у свідомитів (не у патріотів, не у проєвропейців, а конкретно у свідомитів) наїжджати на першопрестольний статус Харкова. Ось тільки забувають вони, що Україна де-юре є просто перейменованою УРСР. Спадковість від УНР же ніяк не оформлена юридично. Зрікатися від Харкова як Першої столиці - це зрікатися статусу засновника ООН, наприклад.

Харків як нібито «перша столиця» України
Взагалі, це поширена помилка "націонал-патріотів": бажати викоренити радянський міф з Першої столиці радянської України. А що залишиться? Білогвардійсько-імперський губернський центр? Забрати радянський образ Києва - отримаєте Київ УНРівський, Львова (а він мав такий?) - австрійський. Тощо. Харків може протиставити проросійським міфам лише націонал-комуністичну легенду. Націоналісти цього досі не збагнули, на жаль.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от августа 14, 2014, 14:21
Харків може протиставити проросійським міфам лише націонал-комуністичну легенду. Націоналісти цього досі не збагнули, на жаль.
При цьому успішно форсячи харківський правопис ;D
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: DarkMax2 от августа 14, 2014, 13:57
Є дурна звичка у свідомитів (не у патріотів, не у проєвропейців, а конкретно у свідомитів) наїжджати на першопрестольний статус Харкова. Ось тільки забувають вони, що Україна де-юре є просто перейменованою УРСР. Спадковість від УНР же ніяк не оформлена юридично. Зрікатися від Харкова як Першої столиці - це зрікатися статусу засновника ООН, наприклад.

Харків як нібито «перша столиця» України
По перше ви неправі. Україна це не пеерйменована УРСР а новий суб'єкт права утворений 24 серпня 91року як правонасступник УРСР
По друге Радянська Україна початково в 17 році мислилась не як нова держава а як "справжній робітничо слеянський уряд УНР" і перший її уряд саме так себе і позиціонував
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

DarkMax2

Цитата: Pawlo от августа 14, 2014, 19:29Україна це не пеерйменована УРСР а новий суб'єкт права утворений 24 серпня 91року як правонасступник УРСР
При цьому інституції (левова частина) плавно перейшли в сучасну державу і просто були реформовані, а не засновані з нуля. Я з Вами не згоден.
Цитата: Pawlo от августа 14, 2014, 19:29
По друге Радянська Україна початково в 17 році мислилась не як нова держава а як "справжній робітничо слеянський уряд УНР" і перший її уряд саме так себе і позиціонував
Та держава була знищена. УСРР була перезаснована пізніше.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Взагалі-то, Україна є правонаступницею і УРСР, і (через посередництво уряду в екзилі) УНР. З урахуванням цього, перша столиця Радянської України не є першою столицею України — максимум, другою.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

engelseziekte

Приїздіть у Столицю Карпатської України! Всім столицям столиця!

LUTS

В столицю Рейхскомісаріату не їдьте. Нема там що робити.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.