Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Magyarul

Автор SS, ноября 6, 2005, 18:16

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

winter cat



winter cat



winter cat

Senki sem akarja ezt a tárgyat támogatni? Sajnos, a fórumon való emberekből nincs a magyarok egyike. Akkor egyből is tartana a társalgásunk.


winter cat

Jó napot!

És kész? Gondoltam, itt kezd egy komoly beszélgetés. Úgy tűnik tévedtem.

Boldog karácsonyt mindenkinek!  :UU:


winter cat

Örvendek téged itt látni, Dragana! 
Nemrég tárgyaltunk az angol helyes kifejezéséről. Nem vagyok biztos, hogy az válhat teljesen akcentus nélkülivé, hisz az angolnak van nehéz hangtana és ráadásul nincs semmi logika a helyesírásában. Mindent magolni kell. A magyar könnyebb az angolnál.

winter cat

Интересно, насколько изучающие устную речь понимают. Послушайте песенку и напишите услышанное. Потом сравним с оригиналом.
http://www.youtube.com/watch?v=vd35xva-YQo


Драгана

Я в венгерском на слух улавливаю лишь отдельные знакомые слова. Или вас интересует степень перевирания звучания у чайников?

winter cat

Köszi az olyan gyors figyelmet, kedves Draganacskám! Nem gond, hogy чайник-nak tartod magad, úgyhogy ne csüggedj, hisz nem is vagyok folyékony benne.

winter cat

Да уж, никто эту тему не посещает. Публиковать текст песни или всё-таки найдутся желающие разобрать на слух?

Драгана

Попробую...

Nem fej hogy rosem ni nis maj o szeretem... Ухи сломала! ;D

winter cat

Не ожидал такого.  Даже от чайника.

Так что, давать текст? Хотя врядли кому-то интересно...

tanultorosz

Удвёзлэт ещё от одного чайника! Язык учил сам. Разговорная практика - пока на нуле.  Произношение слушал по Youtube'у. Результат:

́́́́Ne félj hogyha semmit nincs meg,
A szerelem akkor is itt lesz majd
Felemel életben tart.
Ne félj hogyha semmit nincs meg,
A szerelem mindig itt lesz majd
Tudnod kell, életben tart.

Кирэм теперь о тэйеш дольсёвегет! Заинтриговали.
проверять гармонией

winter cat

Szia! Nagyon kellemes a figyelmedért. Örülök itt látni egy komoly tanulót. Az általad kért teljes dalszöveg.

Toqash

Sziasztok jó emberek! Ezek szerint van még erdeklődés magyar nyelv iránt!! Nagyon örülők ennek! Magam nem vagyok magyar! Valaha réges rég tánultam ott! Úgyhogy RIA RIA HUNGARIA!!! Ha lesz idöm és erőm segítek amivel tudok!

autolyk

Атэц Әүүәл not welcome in this topic

GOLEM-XIV

Én nem beszel magyarul, mert senki sem lenni engem mellém, ki tudja ez a szép nyélv.
Учу самостоятельно и не очень долго, так что не судите слишком строго))
Én olvastam most a könyvet"Légtavolibb Part" (Guin), bár  most nehézen tudom írni.
Но это только начало, надеюсь с помощью этого форума, добьюсь прогресса

winter cat

GOLEM-XIV
Hihetetlen! Nem érthetem hogyan olvastad meg azt a könyvet ha nálad vannak ilyen hibák. A szépirodalomban van leggazdagabb szókincs és nyelvtani fordulatok. Jól-e volt világos a tartalom? Vagy neked csak írás okoz nehézséget és szövegeket olvasol akadály nélkülileg?

Mennyi idő alatt tanulsz magyarul és hogyan éppen? És hol kaptad meg "The Farthest Shore" című regény magyarítását?

Üdvözletem!

Toqash

Здорова GOLEM-XIV!!!
У меня есть некое количество материала по изучению венгерского языка! Если интересует выложу на файлообменнике и ссылку тебе скину!!! Также есть литература! Короче говоря если есть желание пиши!!!


winter cat

Togash
Можете тут все ссылки выкладывать.

Toqash

Вот отсюда можно скачать много материала!
Грамматика
Произношение

http://magyarora.com/english/shortaudio.html

Toqash

Венгреско - Русский словарь 1987 года. Формат pdf.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр