Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Суржик чи діалект

Автор ou77, марта 16, 2007, 14:39

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

ou77

Цитата: Python от февраля 17, 2009, 00:05
Цитата: "Nekto" от
дуже величезний
Не суржик, але все одно якось неприродньо звучить. По-моєму, прикметники, що закінчуються на  -езний, -енний (та деякі інші), взагалі не можуть мати ступенів порівняння і не поєднуються з відповідними прислівниками, що вказують на них.
Може це такий ступіть порівняння - великий - величезний :)

Almaz

Півень залетів у сусідній двір і зніс там яйце. Так між сусідами виникла суперечка: чиє яйце? Вас так і здуває від гордості за свою мову, а людям жити треба! І через тисячу років ніхто не згадає ні про сучасній російській, ні про український, ні про суржиком...

Python

Цитата: Almaz от февраля 11, 2011, 20:00
І через тисячу років ніхто не згадає ні про сучасній російській, ні про український, ні про суржиком...
Говорите з такою впевненістю, ніби з майбутнього приїхали. Та й граматика явно не відповідає сучасній українській, російській чи суржику — невже тисяча років її змінила аж настільки?.. Розкажіть нам, як там — в майбутньому :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

А я вам так повім :
якщо є внутрішнє відчуття живої мови,
ви зможете відрізнити суржик від живого слова :)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Суржикові тенденції нині подекуди живіші за літературну норму (важко сказати, де це не так), тому мовна інтуїція також може давати похибку. Якісь явні русизми з російською фонетикою ще якось можна відсіяти, але регулярне вживання деяких з них (совєцький, большевик, Сєвєродонецьк, російські прізвища) у літературній мові притуплює й цей аспект мовного чуття.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

якщо жити в покрученому зденаціоналізованому середовищі,безумовно суржик стабілізне тебе,не тепер то в четвер ,по любе ,без бе 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 21, 2012, 23:23
якщо жити в покрученому зденаціоналізованому середовищі,безумовно суржик стабілізне тебе,не тепер то в четвер ,по любе ,без бе 8-)

Час минув, а риторика лишилася. ;D

Ані нації, ані мови не вічні, і тимбільше не стабільні. Мені Ваш допис нагадав старезний анекдот:

"Кам'яний вік. Ніч, тиша, печера. З печери виходить мавпа, оглядається. пише на стіні:

Хай живе рабовласницький лад, світле майбутнє всього людства!"

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 21, 2012, 16:29
А я вам так повім :
якщо є внутрішнє відчуття живої мови,
ви зможете відрізнити суржик від живого слова :)

Отак дурні й купляються: дали мішок, сказали "осьо в мішку мова - диви ж стережи, щоб ніхто вкрав!... поки ми з братками все інше крастимемо".

Цій темі 5 років, і може ще й сто років мине, а розмова буде та сама, бо дехто вже має свою нагороду - йому сказали, що він справжній українець, і він повірив.

Python

ЦитироватьОтак дурні й купляються: дали мішок, сказали "осьо в мішку мова - диви ж стережи, щоб ніхто вкрав!... поки ми з братками все інше крастимемо".
Ну, насправді рідна мова сприймається нами як частина нашої індивідуальності. Людина готова віддати все, тільки б зберегти свою індивідуальність — було б дивно, якби цим ніхто не скористався.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: svidomit132 от февраля 21, 2012, 23:23
якщо жити в покрученому зденаціоналізованому середовищі,безумовно суржик стабілізне тебе,не тепер то в четвер ,по любе ,без бе 8-)
Відкрию невеликий секрет: ми всі живемо в такому середовищі. Озирніться навкруги і скажіть, що я помиляюсь. Звичайно, можна скільки-завгодно доволити, що суржик — не українська мова й не мова взагалі, а так само й діалекти не є еталонною українською (бо таки ж не є, навіть якщо брати середньонаддніпрянський говір, не те що діалекти галичан чи поліщуків), але до чого ми прийдемо? Та до того, що балакатимемо один з одним як молдаванин з естонцем — чи російською, чи англійською. Чому не українською? Та тому, що природніх носіїв дистильованого варіанту української мови, який і тільки який є нормою, в природі не існує — а відтак, від кого ми її навчитись можем? Не так вже й рідко східняк і західняк, зустрівшись разом, говорять між собою російською, чужою для них обох — і тільки через те, що ні той, ні інший не є носієм еталонної української, зате російську сяк-так знають (хоч це й не та російська, що в Росії, але кого це хвилює?).

Мені здається, нині варто було б ослабити пута на тілі мови, а не бити один одного за кожне «неукраїнське» слово. Будь-яка нормальна жива мова існує в безлічі варіантів і діалектів, і українська так само. Можна поставити стіну між літературною мовою й усіма її варіантами — але тоді ця мова стане чужою для всіх і, в перспективі, мертвою. А можна спробувати просто звести все до спільного знаменника, щоб мова розвивалась і жила, вбираючи все найкраще з мови кожного свого носія.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Artemon

Цитата: bellachiara от февраля 21, 2012, 23:32
Цитата: svidomit132 от февраля 21, 2012, 23:23
якщо жити в покрученому зденаціоналізованому середовищі,безумовно суржик стабілізне тебе,не тепер то в четвер ,по любе ,без бе 8-)
Час минув, а риторика лишилася. ;D
Ані нації, ані мови не вічні, і тимбільше не стабільні.
+1.
Особливо мені подобаються пихаті заяви про "чистоту" і "штучність". Увесь світ уже давно балакає на конлангах і сам того не помічає. :)
За разнообразие в мире языков: //vk.com/lingvomir
    [li]Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.[/li]
    [li]Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.[/li]
    [li]Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.[/li]
    [li]Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?[/li]
    [li]Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.[/li]
    [li]Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.[/li]

Ноэль

Цитата: Python от февраля 22, 2012, 00:26
Ну, насправді рідна мова сприймається нами як частина нашої індивідуальності. Людина готова віддати все, тільки б зберегти свою індивідуальність — було б дивно, якби цим ніхто не скористався.

Зазвичай рідна мова не є літературною.

svidomit132

Панове дистильованого варіанту мови не існує в принципі, а української поготів,
моє дитинство та юність минула в російськомовному середовищі з незалежних від мене причин(мене тато і мама з дитинства переконували ,що я українець,і я їм повірив)  ,вже 30 років. дякувати Богу, я живу в україномовному середовищі,і це для мене більш природньо та комфортно ,українська рідна я нею думаю. знаю російську та польську трохи англійську німецьку румунську цікавлюсь мовами балканських словян,борюся з суржиком  своїх діток нещадно і переконую їх в тому що українцями вони вродились і українцями помруть,
якщо шановні опоненти  космополітизм всмоктали із материнським молоком то хто ж тоді пробачте ваша мама???
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 11:11
Панове дистильованого варіанту мови не існує в принципі, а української поготів,
моє дитинство та юність минула в російськомовному середовищі з незалежних від мене причин(мене тато і мама з дитинства переконували ,що я українець,і я їм повірив)  ,вже 30 років. дякувати Богу, я живу в україномовному середовищі,і це для мене більш природньо та комфортно ,українська рідна я нею думаю. знаю російську та польську трохи англійську німецьку румунську цікавлюсь мовами балканських словян,борюся з суржиком  своїх діток нещадно і переконую їх в тому що українцями вони вродились і українцями помруть,
якщо шановні опоненти  космополітизм всмоктали із материнським молоком то хто ж тоді пробачте ваша мама???

киянин, чишо?  :green:

svidomit132

Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.


svidomit132

І шо ? Вже гавкати нема кому ? Вже рура змєкла? 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 11:45
І шо ? Вже гавкати нема кому ? Вже рура змєкла? 8-)

А то шо пан може й заспівали б "Мурку" чи "Шумєл камиш" - а ніззя...

svidomit132

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 11:50


А то шо пан може й заспівали б "Мурку" чи "Шумєл камиш" - а ніззя...
[/quote]
Мурку?? Нєєє ,а "Кримінальську браму" пасувало би 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 11:53
Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 11:50


А то шо пан може й заспівали б "Мурку" чи "Шумєл камиш" - а ніззя...
Мурку?? Нєєє ,а "Кримінальську браму" пасувало би 8-)
[/quote]

Отож. А нізя... Пан теперь мусять решту життя вдавати українця - ще може більшого за Байду.

(А мені можна, хоч я таке й не співатиму.)

svidomit132

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 11:57



Отож. А нізя... Пан теперь мусять решту життя вдавати українця - ще може більшого за Байду.

(А мені можна, хоч я таке й не співатиму.)
[/quote]
Мені дозволено співати і "Мурку" і "Гоп стоп" і "Гей соколи" , але ментально мені ближча творчість Шевчука із "ДДТ"його я поважаю,вашпаньсьтво обмежене у своєму культурному світогляді радіошансоном у чому щиро співчуваю

Щодо Байди я не переконаний ,що він був українцем

А як на мене краще вдавати з себе українця ніж бидлороса 8-)

Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 11:11
якщо шановні опоненти  космополітизм всмоктали із материнським молоком то хто ж тоді пробачте ваша мама???

людина.

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 11:53
Мурку?? Нєєє ,а "Кримінальську браму" пасувало би 8-)

шо за "Кримінальна брама".

"Мурку" у виконанні Еміля Крупника не чули-сьте?


Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:14
А як на мене краще вдавати з себе українця ніж бидлороса 8-)

краще нікого не вдавати й просто бути людиною. без українства, російства і т.п. збочень.

бо ж -

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:14Мені дозволено співати і "Мурку" і "Гоп стоп" і "Гей соколи" , але ментально мені ближча творчість Шевчука із "ДДТ"його я поважаю,вашпаньсьтво обмежене у своєму культурному світогляді радіошансоном у чому щиро співчуваю

Щодо Байди я не переконаний ,що він був українцем

А як на мене краще вдавати з себе українця ніж бидлороса 8-)

Божечку, які ж ми правильні вкраїнці... цікаво, в якій конторі таких вкраїнців роблять?

svidomit132

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 12:23
Божечку, які ж ми правильні вкраїнці... цікаво, в якій конторі таких вкраїнців роблять?

Те що ви пишете від "контори" не означає що тут всі такі :D
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:39
Те що ви пишете від "контори" не означає що тут всі такі :D

Та да, я пишу від контори - яку хфільму подивилася, який прикол знайшла.  :green:

Іди собі геть, диво-дивне, і не гидь ото своїми чепігами, бо ми вже маємо укр. словники та свою думку з цього приводу.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр