Неадекватне відображення голодомору на Україні у 1930х у наш час

Автор Сергий, марта 9, 2017, 23:41

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Rusiok

"проект предлагал сократить разговорную речь путем сведения многосложных слов к односложным и упразднения глаголов" - Джонатан Свифт. Путешествие в Бальнибарби

piton

Не, обычно те играли роль коммисаров в начальный момент. Говорю же, колхозы тогда были маленькими, никакой центр не поможет.
W

Сергий

Цитата: Rusiok от марта 11, 2017, 12:16
Цитата: Сергий от марта 11, 2017, 10:45
Поліцаї ніби й не при ділах.
Поліцаї - явище вторинне. Якби німці не прийшли, або прийшли з іншою програмою, поліцаї не були би поліцаями, або були би іншими. Тобто безумовно винні німці, а поліцаї - це також певною мірою жертви їхньої навали.
Не думаю. Грішна людська природа наскільки я знаю може себе проявляти під будь-якими гаслами і прапорами. У тому то й суть. Що говорять про діда Гітлера чи діда Сталіна, забороняють свастику чи п'ятикутну зірку - а про грішну людську природу, про іродів і душогубів, про ображених людей, які дорвалися великої влади, влади над життям і смертю інших людей говорять мало.

Сергий

Цитата: piton от марта 11, 2017, 12:37
Вот это вряд ли. В отличие от послевоенного времени, в украинском селе было по нескольку колхозов.
По різному бувало. Особисто знаю села на Київщині де був один і де було кілька.

Сергий

Цитата: piton от марта 11, 2017, 13:11
Не, обычно те играли роль коммисаров в начальный момент. Говорю же, колхозы тогда были маленькими, никакой центр не поможет.
Дещо є у Михайла Стельмаха і у Михайла Шолохова. Зокрема про те, що голови колгоспів зазвичай були молоді люди, які щойно повернулися додому з війська, були доволі самовпевнені і мали багато енергії будувати "світле майбутнє"

Python

Цитата: Сергий от марта 11, 2017, 10:39
А ви не задумувались, що в цьому смислі і дід Сталін був виконавцем? Особливо в 1933 році? Що якби він пішов проти партії - його б закопали? Рішенням партії, де ще массово сиділи старі "ленінці" під гучні аплодисменти?
Не треба мішати всіх старих ленінців в одну купу. Скажімо, якщо для Троцького селяни (а тим більше куркулі) були класовим ворогом, то Бухарін виступав за поступове урівняння куркулів з рештою селян і безкризовий перехід села до соціалістичного господарювання. Сталін, у даному випадку, зайняв позицію, ближчу до троцькістської (попри внутрішньопартійний конфлікт із самим Троцьким).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Rusiok

"проект предлагал сократить разговорную речь путем сведения многосложных слов к односложным и упразднения глаголов" - Джонатан Свифт. Путешествие в Бальнибарби

Сергий

Цитата: Python от марта 11, 2017, 19:43
Цитата: Сергий от марта 11, 2017, 10:39
А ви не задумувались, що в цьому смислі і дід Сталін був виконавцем? Особливо в 1933 році? Що якби він пішов проти партії - його б закопали? Рішенням партії, де ще массово сиділи старі "ленінці" під гучні аплодисменти?
Не треба мішати всіх старих ленінців в одну купу. Скажімо, якщо для Троцького селяни (а тим більше куркулі) були класовим ворогом, то Бухарін виступав за поступове урівняння куркулів з рештою селян і безкризовий перехід села до соціалістичного господарювання. Сталін, у даному випадку, зайняв позицію, ближчу до троцькістської (попри внутрішньопартійний конфлікт із самим Троцьким).
Більшість старих ленінців були циніки і прагматики. Справжні зубасті отамани одним словом, яким пальця в рота не клади -  з рукою відкусять. Причому те, що вони говорили на словах не завжди відповідало тому, що на ділі. Як до речі і з партіями Скоропадського, Петлюри, Коновальця, Бандери і іже з ними, царство небесне і вічна пам'ять всьому тому поколінню. Так що я б на вашому місці сильно нікого б не ідеалізував. Хоча різницю проводити треба, я згоден. Бо не можна ставити на один рівень душогуба, який кілька десятиліть правив країною і простого більшовика, який був директором школи. Тут мова не про засудження, а про розрізнення. Кожен свєрчок знай свой шесток.

DarkMax2

Цитата: Сергий от марта  9, 2017, 23:41
Цитировать
Чтобы подчеркнуть "пришлость" и "чужеродность"  трагедии, авторы сценария полностью убрали из фильма украинцев на руководящих должностях. Нет главы сельсовета. Где он? Ведь, по идее, это должен быть украинец, из местных. И именно он склонял селян сдавать зерно. В фильме нет главы колхоза. Где он? Это не мог быть заезжий комиссар. И именно этот человек знал, где лежит у людей зерно. Он. Украинец. Не приезжий Кольцов. Свой. Сосед. Местный. Почему нет незаможных, бедных селян? Откуда авторы фильма взяли, что в селе были одни кулаки с запасами зерна? На деле, в селе было много "незаможников", которые не имели земли, работали за копейки на богатых односельчан и с радостью сдавали "эксплуататоров" советской власти. Именно из них еще в 20-е годы советская власть создала "Комитеты незаможных селян" (т.н. "Комнезамы"), которые затем стали прочной опорой советов на селе и костяком колхозов. Именно они сдавали своих односельчан, показывали силовикам скрытое зерно, делили имущество "раскулаченных" богатых соседей. Они. Украинцы. Свои. Не приезжие русские.

Взято з http://www.theinsider.ua/politics/58bd27b90a984/
Особисто я теж був вельми розчарований стрічкою. Навіть кинув дописувати вікістаттю про неї, яку сам і створив.
Прочитав багато політичних та мистецьких оглядів. І сам бачив кіно.
Після нашого "Поводиря" дивитися таке неможливо. Націонал-комуністи та Розстріляне Відродження в особі Миколи зображені просто блюзнірськи.
Цитата: Python от марта 10, 2017, 20:12
Я принципово не дивлюсь українських двомовних фільмів, який би ідеологічний посил вони не несли.
Двомовність цієї картини - винахід прокатника. Оригінал моноангломовний.
Так що тут і прокатник підлив оливи у вогонь. Виходить, що на 33 рік радянська влада досі прийшла та моноетнічно російська.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Рецензия на "Гіркі жнива": почему из фильма о Голодоморе получилась не историческая драма, а мыльная опера
ЦитироватьКанадский след

То, что фильм снят на деньги украинской диаспоры в Канаде, явственно понимаешь, когда в кадре мелькает брошюра с надписью "Canada" – этот клочок бумаги мать главного героя бережно хранит в подземелье на постаменте, рядом с драгоценной иконой. А в критический момент, когда селян раскулачивают и забирают все запасы зерна, мать показывает эту брошюру сыну Юрию Каченюку со словами сожаления: "Ну почему, почему, когда твой отец предлагал, я не согласилась уехать отсюда?!"

Главные герои через всю картину проносят свою навязчивую идею – сбежать из страны. Чтобы рассказать миру о преступлениях сталинского режима. После просмотра картины напрашивается мораль: плохо в Украине – давай, как Наталка и Юрко, через границу в Польшу. Так что фильм  "Гіркі жнива" можно расценивать как завуалированный призыв к эмиграции из Украины.
Взагалі, стрічка саме про авторів. Світогляд чітко читається.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Сергий

Цитата: DarkMax2 от марта 13, 2017, 12:47
Але є позитив:
Титулованный европейский режиссер заинтересовался Украиной: в ЕС начали работу над фильмом про Голодомор
Ну раз ЄС нами зацікавився - то їм якось треба проводити ідеологічну роботу, по вписуванню теми Голодомору у сучасну загальноєвропейську ідеологію (по суті вона вже ведеться). Так що я б не дуже то радів. Ці товариші можуть назнімати такого, що огого. Єдине, що мені тут душу гріє, це те що Бог все одно знає правду. І якщо буде потреба - у потрібний час вона явить себе на світ Божий. Наперекір усім правлячим отаманам.  Так само як Бог уже явив світові київського чудотворця. Військо Боже - Військо Вічне, які б правлячі отамани на часі у нас не правили. Господи, помилуй! Фрипулья!

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Abdylmejit

ЦитироватьВ последние дни читала рассказы, воспоминания о Голодоморе Олеси Мамчич, Галины Литовченко и других. А сегодня на глаза в очередной раз попала Книга Памяти урочища Сандармох. Слова приходят сами собой:

Стынут слова на холоде,
такие же пронзительные как этот ветер,
до дрожи, насквозь, через мглу...
больно от них, словно заморозили, иголками впились в кожу,
вгрызлись в душу... Бегу...
от слов, от мыслей, от ужаса человеческой склонности к причинению боли,
таланта к злу...
Как странно, что ты все это видишь, Господи...
Как странно... Я не пойму...
Кокчеева Сеяре.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр