Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Радикальное изменение языковой ситуации в Украине

Автор Сяргей Леанідавіч, февраля 27, 2017, 18:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Сяргей Леанідавіч

Есть тут украинцы из западного региона или просто знакомые с тамошней ситуацией ? После придания украинскому статуса государственного в 1989 г. там что-нибудь радикально изменилось в Западной Украине или нет ? СМИ, школы, документоооборот там и раньше были украиноязычными или я ошибаюсь ?

Sandar

На останній пост Сергія Леонідовича не можу відповісти.
А загалом — впевнений, шо Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Запоріжжя ніколи не стануть українськомовними.
Українська непрестижна, хорошого українського телебачення і радіо нема, українських журналів нема, українських книг набагато менше, ніж російських, український інтернет набагато менший, ніж російський.

DarkMax2

Цитата: Sandar от мая  3, 2017, 00:34
Українська непрестижна
Анахронічне твердження. Нині вона саме престижна.
Молодь потроху переходить на українську. Її вже можна почути на вулицях Харкова, коли ходиш повз ВУЗи.
Цитата: Sandar от мая  3, 2017, 00:34
українських книг набагато менше
Нове законодавство вимагає, аби наклад українською був вдвічі більшим, аніж видаване іншою мовою.
Завезення зі закордону ж ускладнене політикою.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Сяргей Леанідавіч

Цитата: Sandar от мая  3, 2017, 00:34
На останній пост Сергія Леонідовича не можу відповісти.
А загалом — впевнений, шо Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Запоріжжя ніколи не стануть українськомовними.
Українська непрестижна, хорошого українського телебачення і радіо нема, українських журналів нема, українських книг набагато менше, ніж російських, український інтернет набагато менший, ніж російський.
А если бы это все появилось в случае гипотетического прихода к власти какой-нибудь "Свободы" ?

piton

Цитата: DarkMax2 от мая  3, 2017, 08:19
Нове законодавство вимагає, аби наклад українською був вдвічі більшим, аніж видаване іншою мовою.
Ссылочку можно? С трудом представляю, как это можно реализовать. То есть технически легко, экономика только будет возражать.
W

alant

Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
Я уж про себя молчу

Nevik Xukxo


Poirot

"Из-за плохой видимости через тепловизор прицела я увидел на расстоянии около 250 метров силуэт парнокопытного, внешне похожего на крупного кабана."

piton

Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:12
Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
Что значит "против"? Я вот против рэпа... Украинское богослужение разрешено.
W

lammik


alant

Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:15
Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:12
Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
Что значит "против"? Я вот против рэпа... Украинское богослужение разрешено.
ЦитироватьВисновок митрополита Онуфрія був категоричний: "Богослужбова мова Української Православної Церкви - це мова церковнослов'янська. Ми нічого не будемо міняти".
http://ipress.ua/news/mytropolyt_onufriy_vystupyv_kategorychno_proty_ukrainskoi_movy_v_bogosluzhinni_149842.html
Я уж про себя молчу

Lodur

Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:15
Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:12
Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
Что значит "против"? Я вот против рэпа... Украинское богослужение разрешено.
Кем разрешено-то? (Я вообще не в курсе, кто в праве такое разрешать / запрещать).
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

piton

Почитал про богослужение, понятно. "Мы ничего не будем менять". Это только и означает, что митрополит не выступает за некую "украинизацию". Как и прежде, десятки приходов, в основном на западе, будут проводить службу украинским, будут венгерские и румынские приходы.
И нет никаких оснований сомневаться, что там, где того желает община, будет и украинская служба.
W

piton

Цитата: Lodur от мая  3, 2017, 11:31
Цитата: piton от Что значит "против"? Я вот против рэпа... Украинское богослужение разрешено.
Кем разрешено-то? (Я вообще не в курсе, кто в праве такое разрешать / запрещать).
Прочитайте по сноске. Украинское богослужение разрешено еще собором 1917-18 г.г.
W

Lodur

Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:35Прочитайте по сноске. Украинское богослужение разрешено еще собором 1917-18 г.г.
Ага, спасибо.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

DarkMax2

Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:05
Цитата: DarkMax2 от мая  3, 2017, 08:19
Нове законодавство вимагає, аби наклад українською був вдвічі більшим, аніж видаване іншою мовою.
Ссылочку можно? С трудом представляю, как это можно реализовать. То есть технически легко, экономика только будет возражать.
Знайшов лише це. Схоже, що принципу 2:1 дотримуються заради пільг.
ЦитироватьДержава надає      підтримку     видавництвам,     видавничим організаціям, поліграфічним та книготорговельним підприємствам, що випускають  або  розповсюджують  не  менше  50 відсотків продукції державною мовою та малотиражні (до 5  тисяч  примірників)  видання мовами  нечисленних  національних  меншин,  шляхом  надання  пільг щодо сплати податків та зборів.  Така підтримка  надається  і  при вивезенні  видавничої  продукції,  випущеної  в  Україні,  та  при ввезенні  видавничої  продукції  вітчизняних   видавців,   виданої українською  мовою  та  мовами нечисленних національних меншин, що проживають в Україні.
ЗАКОН  УКРАЇНИ Про видавничу справу
Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:12
Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
До речі, краще б вже УПЦ МП видало синодальний переклад на українську. Бо задрали ці війни Єзекиїл/Єзеліїль тощо.
Імена та назви час унормувати. Бажано з урахуваннях народної вимови (як-то Рахиль з пісень через И, а не І).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:05
экономика только будет возражать.
Навпаки. Таким чином розводяться російські та українські видавництва на різні ніші. Тягатися з російськими важко - вони більші.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

SIVERION

Книги российских издательств можно так налогами  обложить что они станут не по карману украинцам и запрета на ввоз не нужно.
There is no conversation more boring than the one where everybody agrees (Michel de Montaigne) ;[пол:мужской]

DarkMax2

Цитата: SIVERION от мая  3, 2017, 13:18
Книги российских издательств можно так налогами  обложить что они станут не по карману украинцам и запрета на ввоз не нужно.
Имел возможность послушать человека из этого ремесла. Удивительно, но нет спроса на русскоязычную литературу.
Потребитель остался в оккупации. Одним Харьковом сыт не будешь. Цент и Запад за украинскую книгу.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

piton

Цитата: DarkMax2 от мая  3, 2017, 13:22
Удивительно, но нет спроса на русскоязычную литературу.
Пардон, а нафига тогда весь это бор-сыр?
W

Python

Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:26
Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:15
Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:12
Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
Что значит "против"? Я вот против рэпа... Украинское богослужение разрешено.
ЦитироватьВисновок митрополита Онуфрія був категоричний: "Богослужбова мова Української Православної Церкви - це мова церковнослов'янська. Ми нічого не будемо міняти".
http://ipress.ua/news/mytropolyt_onufriy_vystupyv_kategorychno_proty_ukrainskoi_movy_v_bogosluzhinni_149842.html
ІМНО, добре було б вести богослужіння на малоруському ізводі, тим самим уникнувши звинувачень і в надмірному новаторстві, і в русифікаторстві.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: piton от мая  3, 2017, 14:53
Цитата: DarkMax2 от мая  3, 2017, 13:22
Удивительно, но нет спроса на русскоязычную литературу.
Пардон, а нафига тогда весь это бор-сыр?
Ну, было актуальной проблемой до войны.
Цитата: Python от мая  3, 2017, 14:55
Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:26
Цитата: piton от мая  3, 2017, 11:15
Цитата: alant от мая  3, 2017, 11:12
Митрополит УПЦ Онуфрий против украинского языка в церковном богослужении, исключительно церковнославянский.
Что значит "против"? Я вот против рэпа... Украинское богослужение разрешено.
ЦитироватьВисновок митрополита Онуфрія був категоричний: "Богослужбова мова Української Православної Церкви - це мова церковнослов'янська. Ми нічого не будемо міняти".
http://ipress.ua/news/mytropolyt_onufriy_vystupyv_kategorychno_proty_ukrainskoi_movy_v_bogosluzhinni_149842.html
ІМНО, добре було б вести богослужіння на малоруському ізводі, тим самим уникнувши звинувачень і в надмірному новаторстві, і в русифікаторстві.
Так. Нині мало хто знає, що церковнослов'янську можна читати на український манір. Хм, хіба що Сковороду зараз так читають.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

piton

Цитата: Python от мая  3, 2017, 14:55
добре було б вести богослужіння на малоруському ізводі, тим самим уникнувши звинувачень і в надмірному новаторстві, і в русифікаторстві.
Будете смеяться, но РПЦ и ведет богослужение на малороссийском изводе.
W

Python

Цитата: DarkMax2 от мая  3, 2017, 14:55
Цитата: piton от мая  3, 2017, 14:53
Цитата: DarkMax2 от мая  3, 2017, 13:22
Удивительно, но нет спроса на русскоязычную литературу.
Пардон, а нафига тогда весь это бор-сыр?
Ну, было актуальной проблемой до войны.
Воно й зараз актуально — при заниженій пропозиції української книги, читач змушений купувати російську, яку видавництва продовжують друкувати за інерцією.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: piton от мая  3, 2017, 14:59
Цитата: Python от мая  3, 2017, 14:55
добре було б вести богослужіння на малоруському ізводі, тим самим уникнувши звинувачень і в надмірному новаторстві, і в русифікаторстві.
Будете смеяться, но РПЦ и ведет богослужение на малороссийском изводе.
(wiki/ru) Украинско-белорусский_извод_церковнославянского_языка
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр