Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Суржик чи діалект

Автор ou77, марта 16, 2007, 14:39

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

svidomit132

Цитата: Conservator от февраля 22, 2012, 12:23
шо за "Кримінальна брама".

"Мурку" у виконанні Еміля Крупника не чули-сьте?

Та чув я і Мурку і Гоп стоп і Любо братці Любо українською ,ви дивні якісь люди ,ви думаєте ,що з печери виліз я ,а "Кримінальська брама" зразок українського кримінального фольлору ,цілком вам невідомий,та гугля вам у поміч ви ж такі просунуті космополіти невже ви свого рідного не знайдете 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:46
Цитата: Conservator от февраля 22, 2012, 12:23
шо за "Кримінальна брама".

"Мурку" у виконанні Еміля Крупника не чули-сьте?

Та чув я і Мурку і Гоп стоп і Любо братці Любо українською ,ви дивні якісь люди ,ви думаєте ,що з печери виліз я ,а "Кримінальська брама" зразок українського кримінального фольлору ,цілком вам невідомий,та гугля вам у поміч ви ж такі просунуті космополіти невже ви свого рідного не знайдете 8-)

а нашо нам ті батярські пісні?

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:46
ви ж такі просунуті космополіти невже ви свого рідного не знайдете 8-)

українське мені не більш (і не менш) рідне, ніж будь-яке инше, коли що.

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 12:44

Та да, я пишу від контори - яку хфільму подивилася, який прикол знайшла.  :green:

Іди собі геть, диво-дивне, і не гидь ото своїми чепігами, бо ми вже маємо укр. словники та свою думку з цього приводу.
А шо так вже дістав до споду?
А модеру настукати слабо?
Чи може у конторі вас не вчили?
Бач українські словники вони Фесмера імають 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:52
А шо так вже дістав до споду?
А модеру настукати слабо?
Чи може у конторі вас не вчили?
Бач українські словники вони Фесмера імають 8-)

А от мені цікаво: шо було б, якби пан переїхали жити до Донецька? (Звичайно, берці лишилися б ті самі...)

svidomit132

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 12:49
а нашо нам ті батярські пісні?
Та вже я зрозумів що "Мурка " ваші запити культурні цілком задовольняє 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:52
Бач українські словники вони Фесмера імають 8-)

Фасмер - німецький словник, але за якістю опрацювання лексичного матеріялу (у т.ч. і українського) він залишає далеко позаду решту слов'янських етимологічних словників (хоч і він не без помилок, до речі, цікаві виправлення до нього Чижевський друкував у англомовних "Анналах" УВАН).

академічний ЕСУМ поки не доведено до літери "ч", коли це для вас невідомо. а доведений до неї етимологічний словник Рудницького - це таке відверте дилетантство, що користуватися ним - це просто *censored*...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:55
Та вже я зрозумів що "Мурка " ваші запити культурні цілком задовольняє 8-)

Що ти зрозумів, хамелеоне? бачу, що ні чорта.

Ноэль

Цитата: Conservator от февраля 22, 2012, 12:56
Фасмер - німецький словник, але за якістю опрацювання лексичного матеріялу (у т.ч. і українського) він залишає далеко позаду решту слов'янських етимологічний словників (хоч і він не без помилок, до речі, цікаві виправлення до нього Чижевський друкував у англомовних "Анналах" УВАН).

Мабуть, Олєжко з Орисею скоро видадуть свій словник - оце буде справжній.  :green:

svidomit132

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 12:54
А от мені цікаво: шо було б, якби пан переїхали жити до Донецька? (Звичайно, берці лишилися б ті самі...)
Та тут мене учора один пан родом з Кривого Рогу переконував що в Донецьку ніяких утисків україномовних бандерлогів нема тепер .і я йому повірив 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:59
Та тут мене учора один пан родом з Кривого Рогу переконував що в Донецьку ніяких утисків україномовних бандерлогів нема тепер .і я йому повірив 8-)

Шановний, ви з'їхали з теми. Злив зараховано.

Svidur

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 13:01
Шановний, ви з'їхали з теми. Злив зараховано.
А я взагалі щось не вловлюю дискурс. Про що йдеться в темі?!  :o

svidomit132

Німець скаже-ви моголи
Моголи, моголи
Золотого Тамерлана онучата голі...

Це не я написав 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 12:58
Мабуть, Олєжко з Орисею

хто такі?

Цитата: Svidur от февраля 22, 2012, 13:04
А взагалі щось не вловлюю дискурс. Про що йдеться в темі?!  :o

а дідько 'го розбере... ;D

частину теми шукай у темі про "чепігу" в "історії та діялектології УМ"
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Ноэль

Цитата: Svidur от февраля 22, 2012, 13:04
Цитата: bellachiara от февраля 22, 2012, 13:01
Шановний, ви з'їхали з теми. Злив зараховано.
А взагалі щось не вловлюю дискурс. Про що йдеться в темі?!  :o

Пан намагаються вчити нас любити Україну. В старезній темі, яку ще треба було пошукати.


Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 13:04
Німець скаже-ви моголи
Моголи, моголи
Золотого Тамерлана онучата голі...

Це не я написав 8-)

пан закидає Фасмеру німецьке походження, ну-ну... :E:
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)


Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Якщо вас мама й тато не навчили любити Україну то тут, звиняйте я безсилий,
а подрочитися з такими це задоволення для мене 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Lugat

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 12:46
Та чув я і Мурку і Гоп стоп і Любо братці Любо українською ,ви дивні якісь люди ,ви думаєте ,що з печери виліз я ,а "Кримінальська брама" зразок українського кримінального фольлору ,цілком вам невідомий,та гугля вам у поміч ви ж такі просунуті космополіти невже ви свого рідного не знайдете 8-)
А чому, до речі, вашець пише розділові знаки не на своєму місці? Га?  :o Це ж бо гірше, ніж суржик, це — наруга над українським правописом!  :uzhos:

Python

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 11:11
...борюся з суржиком  своїх діток нещадно і переконую їх в тому що українцями вони вродились і українцями помруть...
Загалом, це добре. Єдине побажання: не передайте куті меду. Просто, знаєте, є такі борці з суржиком, яким краще російську навкруг себе чути, ніж той клятий суржик, який, як на лихо, чується їм усюди. Хоча, об'єктивно кажучи, реальними носіями суржику є переважно стовідсоткові українці — більш ніхто. Подумайте самі: нащо неукраїнцеві той суржик вчити, коли російська мова і краща, і престижніша, і відкриває ширші перспективи для космополіта? Ні, я не кажу, що нам усім треба балакати на суржику — просто в української мови є й більш серйозні вороги, ніж та ж українська мова, тільки з помилками. З ним треба не «боротися» (бо це буде боротьба з українською мовою в її розмовному варіанті), а покращувати, чистити його, поступово наближаючи до правильної української мови.

Інших раціональних спосбів не існує, і всі ці крикуни, що забивають нам баки своєю суржикофобією, насправді роблять українській мові тільки гірше: ненависть до суржику в регіонах, де той суржик найпоширеніший, сприяє переходу з нього на російську мову — не на чисту українську, як вам того б хотілося. Просто людина, якій вбили в голову, що її рідна мова — насправді не українська , а якийсь покруч, з великою ймовірністю, не зможе побачити в чистій українській мові щось рідне і близьке, зате з легкістю перейде на російську, яка оточує її всюди й демонструє свої переваги перед «покручем». Що б там суржикоборці собі не думали, але частина вини за повзучу русифікацію часів Незалежності лежить і на них самих.

Протилежний приклад: сам я з дитинства говорив не найчистішою українською мовою (в якій було да, нє, всігда, нада, кроватька, пальтішко і ще безліч подібних русизмів), але ніколи не сприймав її як суржик. Пішовши до школи, я вирішив для себе, що літературна мова красивіша, й став поступово чистити свою мову від русизмів та інших помилок — зрештою, моя мова стала ідентичною літературній.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: Lugat от февраля 22, 2012, 13:19

А чому, до речі, вашець пише розділові знаки не на своєму місці? Га?  :o Це ж бо гірше, ніж суржик, це — наруга над українським правописом!  :uzhos:
Знайшов муху у борщі-не їж 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Ноэль

Цитата: svidomit132 от февраля 22, 2012, 13:15
Якщо вас мама й тато не навчили любити Україну то тут, звиняйте я безсилий,
а подрочитися з такими це задоволення для мене 8-)

Ну карочє - чуваг інтересується українською етимологією.

Добродію, ви взагалі розумієте, що це форум поліглотів? і що дещо наївно з вашого боку вчити любити Вкраїну, скажімо... ну не знаю, людину, яка не має відношення ані до України, ані до Росії?

Ноэль

І що найсмішніше: от дало начальство команду вчити манкуртів - яволь! пішов виконувати. А нема кеби зрозуміти, що десь можуть бути люди, що цікавляться українською просто так. От не проклюнулася думка, що українською хтось взагалі може цікавитися...  :donno:

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр