Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Наш дневник

Автор Esc, декабря 21, 2009, 09:05

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Esc

Тема не для каких-то гипер-секретных подробностей, интимных сведений. Здесь пишем интересные моменты жизни. Или просто о том, что сейчас с вами происходит .

Писать, конечно же, стараемся по-польски))

Esc

No to ja zacznię.
Teraz nic ciekawego w życiu nie mam.Siedzę tutaj - przed swym komputerem i piszę. U nas w mieście kwarantanny z powodu grypy. Dla tego wszyscy ciedzą w domu i Dnipropietrowsk nacze śpi.

RawonaM


Conservator

Цитата: RawonaM от декабря 21, 2009, 10:07
Jeszcze raz?! Juz bylo trzy tygodni, nie?

Tak, jeszcze raz. W szkołach ARK, Dniepropetrowska, Krzywego Roga, Doniecka, części kijówskich szkół również.

Sytuacja nie jest taką krytyczną, ale bardzo wiele ludzi cierpi na grypę.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

RawonaM

Цитата: Conservator от декабря 21, 2009, 10:22
Sytuacja nie jest taką krytyczną, ale bardzo wiele ludzi cierpi na grypę.
Dobrze, że będę jechał na  Ukrainę  sypialnym [w kupe], a nie w kuszetce [platzkarcie] ;D

Pinia

U nas tylko w pojedynczych szkołach ogłaszają kwarantannę - tylko wtedy, kiedy stwierdzą przypadek grypy. Paniki nie widać, ludzi w maskach też nie. Ale ponad 70 osób już zmarło.

Mnie opanowała gorączka przedświątecznych zakupów. W czwartek mamy wigilię. Na szczęście prezenty pod choinkę już kupiłam. Przynajmniej te najważniejsze. Ale nastrój mam raczej nieświąteczny.
All people smile in the same language!

Esc

A ja mam nastrój jak trzeba. Wieczorem nawet chodzimy na ślizgawkę póki nikt nie widzi := a ten kto widzi - śmieje się z nas. dorośli mężczyźni i kobiety biegają i grają się jak dzieci :D

Pinia

My mamy mróz dopiero od trzech dni. Ale już się ociepla. Ze ślizgawki nici, chyba, że na sztucznym lodowisku.
Stało się. Ocieplenie. Zanosi się na Święta bez śniegu. Kolejne. Szkoda.  :'( A tak przyjemnie jest maszerować o północy po skrzypiącym śniegu na Pasterkę. Tradycja to tradycja.
All people smile in the same language!

Esc


Pinia

Цитата: Esc от декабря 23, 2009, 13:53
A u nas pewno będzie dużo sniegu w tym roku(((

Stało się. Całą noc lało. Teraz mży. Śnieg został w postaci brudnych plam tam, gdzie go było więcej.

Esc, "u nas", to znaczy gdzie? Jeśli to nie tajemnica, oczywiście.  :)
All people smile in the same language!

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Pinia

All people smile in the same language!

Esc

Tak :D pan już poviedział. Mieszkam w Dnipropietrovsku.
Nie będę już robić zaczynać nowego tematu. Mam pytanie do wszystkich: kto gdzie mieszka?

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Conservator

Teraz mieszkam w Kijowie. Ale wcześniej mieszkałem w Krzywym Rogu, więc jesteśmy krajanami

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Esc

Tak) a ja navet nie myślałam, że kogoś tutaj spotkam ze svego kraju)

Rōmānus

To źle myslałaś, tu jest pełno Ukraińców, jednak nie jestem jednym z nich
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Conservator

Цитата: Roman от декабря 28, 2009, 20:23
To źle myslałaś, tu jest pełno Ukraińców, jednak nie jestem jednym z nich

Myślę, że Esc mówi o mieszkańcach obwodu Dniepropietrowskiego.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Pinia

ESC, na polskim forum postanowiliśmy zrezygnować z oficjalnych zwrotów pan/pani.  :yes: Można poszaleć i "potykać"  ;) nawet naszego nadmoderatora.  :yes: Poszalej, bo to jedyna okazja.  :yes:

A ja tak w rozkroku - między Szczecinem a Warszawą. Na północy mam swój kawałek podłogi, w stolicy - pracę.
All people smile in the same language!

Esc


Esc

Ahahaha))))))znalazłam w kieszeni 40 grzywień))) naprawdę,  jest bardzo przyjemnie otrzymywać takie prezenty)

Pinia

Sylwester mamy za sobą. Leniwy i senny pierwszy dzień nowego roku powitał mnie bólem głowy. Kara to za trzeźwość i abstynencję?  :???
All people smile in the same language!

Pinia

Siema!
Już osiemnasty raz cała Polska dziś gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Grają też Polacy na świecie. Takiej orkiestry nie ma nigdzie indziej! Dyrygentem jest Jurek Owsiak.
To pospolite ruszenie. Najpiękniejszy przykład solidarności, ofiarności, aktywności.  A wszystko dla dzieci, na zakup sprzętu medycznego.
Nasze wszystkie maluchy mają badany słuch, wzrok. Są wcześnie diagnozowane na raka, mają pompy insulinowe.
W tym roku zbieramy na sprzęt służący dzieciom chorym na raka. Już w tej chwili zebrano 30 milionów złotych. Z samych esemesów zebrano już dwa miliony. A jeszcze trwają aukcje i zbiórka pieniędzy. Oddaje się honorowo krew. czy w tym roku też padnie rekord?
A o 24.00 wysyłamy światełka do nieba  :yes:

Piękny dzień. Gdyby tak cały rok ludzie byli sobie życzliwi...
All people smile in the same language!

Pinia

Płakać czy śmiać się? Znowu moje ulubione pytanie o film:

ЦитироватьPoszukuję tytułu pewnego filmu. Taki człowiek pracuje w rosyjskiej antyterrorce i nagle dostaje wezwanie na akcje do szkoły, gdzie uczy się jego córka? Potem ta jego córka ginie, a on zostaje batiuszką i wyjeżdża do Albanii wspomagać cerkiew przed grabieniem ze strony Albańczyków i rozwala łopatą 7 Albańczyków uzbrojonych po zęby. Możliwe, że coś pokręciłem, bo już dawno oglądałem ten film.

Ortografię i interpunkcję poprawiłam. Reszta oryginalna.
All people smile in the same language!

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр