Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Wasz ulubiony polski film

Автор RawonaM, июля 10, 2006, 20:18

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

thomas534

cześć) a ja lubię "Ile waźy koń Trojański" )))) lekki i ciekawy film, przypomnił mi Ironię losu, może dlatego że o zimie w nim chodzi) jeszcze oglądałem "Sztuczki", też spodobał mi się. Niestety już nie mam możliwości ściągać polskie filmy, bo mam wolny internet)  :-\

Pinia

Szkoda, umknęły mi te filmy. Ale może uda mi się je obejrzeć.
Witam serdecznie w polskiej części forum  :yes:  :UU:
All people smile in the same language!

thomas534

Dzięki, Pinio))) Będę tu czasami, już potrafię wyrażać się po polsku  :)

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

Bardzo malarski film Tomka Bagińskiego, który zdumiewa wielowymiarowością.. Polecam "Katedrę" na motywach utworu innego młodego i zdolnego Jacka Dukaja


A tu recenzja: http://artpapier.com/pliki/archiwum_maj/recfilm/katedra.html
All people smile in the same language!

Дарья

Moje kochane film "Wiedźmin" i "Ogniem i mieczem". Ja na stronie internetowej nowiutka. Całkiem zaplątała się. Nie podpowiedzcie zesłanie na te filmy na języku polskim? :wall:

Pinia

Witaj Dariu! Miło, ze do nas dołączyłaś.
"Ogniem i mieczem" znajdziesz tutaj: Spróbuj stąd: http://www.osloskop.net/r/17288.html
to do eMule, eDonkey, Overnet
Tam też można znaleźć "Wiedźmina" i trochę innych polskich filmów tez. A jak nie znajdziesz poszukamy gdzie indziej  :yes:
All people smile in the same language!

SIVERION

There is no conversation more boring than the one where everybody agrees (Michel de Montaigne) ;[пол:мужской]

Pinia

Obejrzałam film "Ile waży koń trojański". Zabawna i przewrotna komedia romantyczna Machulskiego.

Ostatnio dużo się dobrego mówi u nas o filmie "Rewers". Jeszcze go nie widziałam, ale wszyscy, którzy go widzieli, chwalą.
All people smile in the same language!

Esc


Pinia

All people smile in the same language!

Esc

a! no tak! oczywiśćie. Ddziękuję bardzo))) a to jest znany w Polsce film?

Pinia

Znany. Pokazywano go kilka razy w telewizji. Sama go też oglądałam. Ale nie jest to film, do którego chciałabym wrócić. Takie filmy oglądam tylko raz. Zajrzyj pod wskazany w spoilerze adres.  :yes:

All people smile in the same language!

Pinia

Filmy minionego roku, o których się mówi dużo i dobrze:
"Rewers", "Wojna polsko-ruska", "Dom zły" i "Generał Nil".
Na razie żadnego z nich nie widziałam, więc nie opiniuję, czy słusznie.
All people smile in the same language!

Erasmus

Właśnie skończyłem oglądać film reżysera Jana Jakuba Kolskiego pt. ,,Jasminum". Jestem pod mocnym wrażeniem. Gorąco polecam. Nie będziecie żałowali.
(wiki/pl) Jasminum
Można ściągnąć ten film z sieci Torrent (jak to ja zrobiłem).
http://www.torrentreactor.net/torrents/647500/Jasminum-2006-PL-DVDRip-XviD

Donkey

"Wszystko będzie dobrze", "Katyń", "Mała Moskwa" -- obejrzałem w kijowskich kinach za ostatnie parę lat. I jeszcze kilka, ale tytulów nie pamiętam.
Wcześniej -- "Seksmisja", "Chłopaki nie płaczą".
W ubiegłym roku na stronie ploskiej telewizji oglądałem "Jutro będzie wojna". Jak przyjeżdżałem do Polski, w kinach widziałem "Senność" i... zapomniałem, jak się nazywa -- nowy film o polskich czołgistach w Czechosłowacji w 1968 :)

Pinia

All people smile in the same language!

Donkey

Цитата: Pinia от марта  5, 2010, 23:44
Цитата: Donkey от марта  5, 2010, 21:57
film o polskich czołgistach w Czechosłowacji w 1968
To chyba "Operacja Dunaj". Jeszcze nie widziałam
Tak! Właśnie, "Operacja Dunaj". Temat mnie ciekawił, więc zaszedłem obejrzeć. Ale film nie bardzo mi się spodobał, taka sobie łatwa komedyjka...
A później jeszcze zobaczyłem negatywną recenzje Mariusza Szczygła. A jego książkę o Czechach "Gottland" czytałem z wielką ciekawością :yes:

Pinia

Temat raczej mało komediowy... W takim razie szkoda czasu. Lepiej obejrzę Rewers.
All people smile in the same language!

Pinia

Polecam polsko-niemiecki film dokumentalny "Królik po berlińsku" [Rabbit à la Berlin ] w reżyserii Bartosza Konopki. To z perspektywy królików z placu Poczdamskiego przewrotnie i metaforycznie opowiedziana historia muru berlińskiego. Znakomity film ze świetną narracją i komentarzami.
All people smile in the same language!

Juif Eternel

Цитата: Pinia от апреля  3, 2010, 22:20
To z perspektywy królików z placu Poczdamskiego przewrotnie i metaforycznie opowiedziana historia muru berlińskiego.

Z perspektywy królików to jest ciekawe. Ale wpierw chcę zobaczyć Jasminum. Już zacząłem ściągać.
Mir lebn ejbik

Pinia

W "Jasminum" można znaleźć odwołania do "Pachnidła" Patricka Süskinda. To bardzo ciepły film o poszukiwaniu miłości, ale takiej wieloaspektowej.   
All people smile in the same language!

andrewsiak

той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

druger

"Przypadek" z Bogusławiem Lindą.Jest idealny dla disidentów radzieckich =))))))

Juif Eternel

Mir lebn ejbik

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр