Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Суржик чи діалект

Автор ou77, марта 16, 2007, 14:39

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Jeremiah

Цитата: Pawlo от октября 18, 2013, 18:38І ще нещодавно мене сильно здивувала реклама .
Після використання якогось засобу для миття туалету якась жіночка сказала що "....і пацюків немає"
я здивувався звідки пацюки в таулеті в принпі тим більше що в трубі з водою вони не виживуть. І тільки на 3 чи 4 раз мені дійшло що малися наувазі патьоки
Цєканье в речи у киевлен воспринимаю не иначе как диверсию против нашей среднерусской идентичности.

DarkMax2

Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: Pawlo от октября 18, 2013, 18:38
я здивувався звідки пацюки в таулеті в принпі тим більше що в трубі з водою вони не виживуть.
На початку  90-х ходила така страшилка. Деякі люди настільки боялись велетенських пацюків, які ніби-то можуть звідти вилізти, що перейшли з унітазів на відра.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Jeremiah

Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 13:10Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Это что-то московское. Я не так часто слышу украинскую речь, чтобы сказать, переносит ли кто-то эту черту туда, но то, что есть такие, кто цєкает в русском вслед за русскими — это однозначно.

Sandar

Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 10:57
Чим унікальний український суржик
Стаття туфта, там суржик тільки для іронічності в фейсбуку. А насправді це звичайна мова мільйонів.

Sandar

Цитата: Jeremiah от декабря  9, 2019, 14:28
Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 13:10Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Это что-то московское. Я не так часто слышу украинскую речь, чтобы сказать, переносит ли кто-то эту черту туда, но то, что есть такие, кто цєкает в русском вслед за русскими — это однозначно.
Да, є  таке в молодих (і малих) киянок. В чоловіків не чув.
В чоловіків якшо чув, то в дикторів хіба шо якихось. На вулиці чи деінде — ні.

alant

Цитата: Jeremiah от декабря  9, 2019, 14:28
Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 13:10Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Это что-то московское. Я не так часто слышу украинскую речь, чтобы сказать, переносит ли кто-то эту черту туда, но то, что есть такие, кто цєкает в русском вслед за русскими — это однозначно.
Часто у радиоведущих слышу ассимиляцию безударных в украинской речи.
Я уж про себя молчу

Sandar

Цитата: alant от декабря 14, 2019, 12:06
Цитата: Jeremiah от декабря  9, 2019, 14:28
Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 13:10Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Это что-то московское. Я не так часто слышу украинскую речь, чтобы сказать, переносит ли кто-то эту черту туда, но то, что есть такие, кто цєкает в русском вслед за русскими — это однозначно.
Часто у радиоведущих слышу ассимиляцию безударных в украинской речи.
Во-во. В них свої уявлення, мабуть.

alant

Цитата: Sandar от декабря 14, 2019, 18:20
Цитата: alant от декабря 14, 2019, 12:06
Цитата: Jeremiah от декабря  9, 2019, 14:28
Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 13:10Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Это что-то московское. Я не так часто слышу украинскую речь, чтобы сказать, переносит ли кто-то эту черту туда, но то, что есть такие, кто цєкает в русском вслед за русскими — это однозначно.
Часто у радиоведущих слышу ассимиляцию безударных в украинской речи.
Во-во. В них свої уявлення, мабуть.
Мабуть, вони звикли російською, звикли до певного темпу. А якщо вимовляти усі голосні, вони говоритимуть довше, ніж говорили б російською.
Я уж про себя молчу

Python

Цитата: Sandar от декабря 14, 2019, 11:46
Цитата: Jeremiah от декабря  9, 2019, 14:28
Цитата: DarkMax2 от декабря  9, 2019, 13:10Ніколи не чув цєкання в українців. Це щось поліське?
Это что-то московское. Я не так часто слышу украинскую речь, чтобы сказать, переносит ли кто-то эту черту туда, но то, что есть такие, кто цєкает в русском вслед за русскими — это однозначно.
Да, є  таке в молодих (і малих) киянок. В чоловіків не чув.
В чоловіків якшо чув, то в дикторів хіба шо якихось. На вулиці чи деінде — ні.
«Жіноча мова». Справді, звучить як сюсюкання — щось таке жіноче-награно-дитяче...
Диктори-чоловіки — серед дикторів багато геїв?..
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Jeremiah

А по мне так наоборот это [т']-екающее произношение звучит сюсюкающе на фоне более резкого [ц']-екающего. Создаётся ощущение, что у человека просто нет ещё зубов, которыми можно было бы произнести свистящую часть звука :-\

Python

Цитата: Jeremiah от декабря 14, 2019, 19:49
А по мне так наоборот это [т']-екающее произношение звучит сюсюкающе на фоне более резкого [ц']-екающего. Создаётся ощущение, что у человека просто нет ещё зубов, которыми можно было бы произнести свистящую часть звука :-\
Все відносно. Українці звикли до «ть» — «ць» на його місці звучатиме розмазано, нечітко, як у дитини з несформованою дикцією, змішуюсь при цьому з «ць» як у  «кінець» та «паляниця» — якщо в виконанні гарненької панночки  такий закос під маленьку дівчинку ще звучить мило, то для чоловіка, не наділеного її шармом, це вже  «фефекти фиктії».
Очевидно, що там, де основним варіантом вимови є «ць», все буде навпаки: «ть» звучатиме по-дитячому, «ць» — по-дорослому.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Jeremiah

А вот украинское [ц'] в словах типа "кінець" как раз зачастую на наше [ц'] вообще не похоже, особенно в речи носителей с необрусевшим произношением. Оно как будто бы полумягкое какое-то. У белорусов и русских такое иногда тоже бывает, но реже.

Sandar

Цитата: Jeremiah от декабря 14, 2019, 19:49
А по мне так наоборот это [т']-екающее произношение звучит сюсюкающе на фоне более резкого [ц']-екающего. Создаётся ощущение, что у человека просто нет ещё зубов, которыми можно было бы произнести свистящую часть звука :-\
З моїх обмежених спостережень дитині якраз легше вимовити ц' ніж т'.

Python

Цитата: Sandar от декабря 15, 2019, 15:59
Цитата: Jeremiah от декабря 14, 2019, 19:49
А по мне так наоборот это [т']-екающее произношение звучит сюсюкающе на фоне более резкого [ц']-екающего. Создаётся ощущение, что у человека просто нет ещё зубов, которыми можно было бы произнести свистящую часть звука :-\
З моїх обмежених спостережень дитині якраз легше вимовити ц' ніж т'.
Думаю, залежить від конкретної дитини. Просто коли  дитина говорить правильно, це не кидається в вічі, а коли ні, така мова стає марковано-дитячою.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр