Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Побабіти

Автор oveka, января 16, 2019, 00:15

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

oveka

ПОБАБІ́ТИ, і́ю, і́єш, док., розм.
1. Укритися зморшками (про тіло, шкіру). Поморщилась [у Софії] шия, побабіло обличчя (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 145); Дощ промочив їх наскрізь.. Тіло, де воно оголялося, стало жовто-зеленим і побабіло (Іван Сенченко, Опов., 1959, 261); Ноги сині, пальці позлипались та аж побабіли неначе (Архип Тесленко, З книги життя, 1949, 72).
Академічний тлумачний словник (1970—1980)


Оті відмічені два моменти мені не подобаються.
1. розм - Звичайне використовуване слово
2. Бабіють тільки пучки пальців. І не у вигляді зморшок. Здається.
Те, що всі використовують я бачу.
А як у Вас?

Wolliger Mensch

«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

oveka

Цитата: oveka от января 16, 2019, 00:15
Те, що всі використовують я бачу.
Я ж натякав, щоб не кидались кізяками.

Wolliger Mensch

«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

oveka

Ладно, пусте. Я про точність вживання слова.
Структура шкіри на руках при пранні не така, як зморшки на обличчі.  Фраза "Тіло, де воно оголялося, стало жовто-зеленим і побабіло" потребує уточнення - "... стало жовто-зеленим і вкрилося сиротами".
Відбувається поширення області використання слова.
До того ж слово використовується і письменниками, та хтось пришпандьорив карб розм. Тих карбів по нашому академічному словникові як сміття.

Wolliger Mensch

Ну, пальцы сморщились от воды. Какая разница, какая структура?
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Волод

Цитата: oveka от января 16, 2019, 00:15
ПОБАБІ́ТИ, і́ю, і́єш, док., розм.
1. Укритися зморшками (про тіло, шкіру). Поморщилась [у Софії] шия, побабіло обличчя (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 145); Дощ промочив їх наскрізь.. Тіло, де воно оголялося, стало жовто-зеленим і побабіло (Іван Сенченко, Опов., 1959, 261); Ноги сині, пальці позлипались та аж побабіли неначе (Архип Тесленко, З книги життя, 1949, 72).
Академічний тлумачний словник (1970—1980)


Оті відмічені два моменти мені не подобаються.
1. розм - Звичайне використовуване слово
2. Бабіють тільки пучки пальців. І не у вигляді зморшок. Здається.
Те, що всі використовують я бачу.
А як у Вас?

Як тіло могло побабіти?
Побабіти могли лише тіла.

Sandar


oveka

Побабчитися, збабитися, збабіти - зробитися бабою, стати схожим на бабу.
Від води руки побабіли.
На тілі від води, холоду, страху, емоцій виступають сироти (і волосинки настобурчуються, якщо є).
Від холоду, страху, емоцій бігають мурашки (парестезія).
Всякому своє.


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр