Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Learn polish

Автор Pinia, ноября 20, 2009, 23:39

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Валентин Н

Кстати ну и что думают паны об этом? Годные варианты?
На 1й странице сразу 2 есть. Очень интересно мнение.
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Pinia

Сколько бы не было вариантов, для нас они все странные
All people smile in the same language!

Валентин Н

А почему?
ЧТО вас там не устроило?
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Pinia

Человек больше догадывается, чем читает.
Poprobuyte, kak udobno chitat' po ruski v transliteracyi.
All people smile in the same language!

Валентин Н

Там речь не о восприятии транслита, а о его правильности. Разве плох?
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Pinia

Если дело в том, чтобы применить на практике  ;up:
All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!


lehoslav

Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

second-degree burn

A  jaka jest różnica między kubkem i filiżanką ? Przykładowo co jest to ? -

Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma ?   :donno:

lehoslav

Raczej filiżanka, ale póki się nie zna rozmiaru, to trudno powiedzieć.
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

second-degree burn


lehoslav

Jak mówiłem, bez znajomości rozmiaru i innych szczegółów wykonania, trudno powiedzieć. Tutaj pojemność wynosi 24cl, to już trochę sporo jak na standardową filiżankę.
Granica jest zresztą, jak zawsze, płynna, istnieją naczynia, które dla jednych będą kubkiem, a dla drugich filiżanką.
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

lehoslav

Dla rozróżnienia filiżanki i kubka wg mnie istotna jest a) pojemność b) kształt i być może marginalnie c) grubość ścianek.

To jest kształt filiżanki:
http://dukapolska.com/katalog-produktow,produkt,madeline-filizanka-biala

Ale np. jeżeli naczynie o takim kształcie będzie miało pojemność pół litra, to będzie to już kubek.
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

lehoslav

Filiżanki używa się głównie do picia kawy.
Kubka do herbaty i do innych napojów.
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

second-degree burn

Wydaje mi się, że różnica między kubkiem a filiżanką to Materiał i forma. Filiżanka ma stożkową formę i zrobiona z porcelany, nie ? :???

lehoslav

Цитата: second-degree burn от января 11, 2012, 15:18
Wydaje mi się, że różnica między kubkiem a filiżanką to Materiał i forma.

Niezależnie od kształtu i materiału, jeżeli coś ma pojemność pół litra, to nigdy nie będzie filiżanką.
I mi się nie wydaje, ja to po prostu wiem :)
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Pinia

Filiżanka może być z fajansu, srebra, szkła. Decyduje pojemność. Filiżanka ma też spodek. Nawet jak go nie ma fizycznie, to kształt jest przystosowany do spodka.
Fajans

All people smile in the same language!

lehoslav

Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Pinia

All people smile in the same language!

lehoslav

Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Маркоман

Цитата: Rōmānus от декабря 30, 2009, 00:49
Слово cisza она произносит как tisza - факт!
Вот, попробуй так Романусу сказать. Он тебе сразу ответит, что ты не специалист по какой-то фонетике.
Раб Кремляди и Первого канала

lehoslav

Цитата: Маркоман от января 12, 2012, 01:13
Вот, попробуй так Романусу сказать. Он тебе сразу ответит, что ты не специалист по какой-то фонетике.

:???
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Маркоман

Когда говоришь ему, что слышишь какой-то звук, то он говорит, что ты глухой, неспециалист и т.д.
Раб Кремляди и Первого канала

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр