Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

IE vs ІЄ

Автор DarkMax2, марта 1, 2017, 15:14

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Цитировать...дилер, брифінг, лізинг, рентинг, харизма, компакт-диск, дистриб'ютор, рієлтор, кутюр'є, саміт, кілер та ін., які раніше передавали по-різному, а переважно неправильно, зокрема ближче до англійської чи російської лінгвальної системи (діллер, бріфінг, лізінг, рентінг, харізма, компакт-диск, дістрібьютор/дистриб'ютер, ріелтор/ріелтер, кутюрьє, самміт, кіллер тощо).
Стишов О. А. Українська лексика кінця ХХ століття. — 2. — Київ : «Пугач», 2005. — С. 248. — ISBN 966-8359-04-6.
ЦитироватьIII. ПРАВОПИС СЛІВ ІНШОМОВНОГО ПОХОДЖЕННЯ
...
§ 91. E, Ö, EU
...
2. Коли іншомовне e (іноді дифтонг ai) на початку слова вимовляється в українській мові як звукосполучення й + е, воно передається літерою є: європеєць, європейський, єгер, єнот, єресь; Ємен, Євпаторія, Євразія, Європа, Євфрат, Єгипет. Також після апострофа, е, і, й, ь пишеться є, а не е: бар'єр, п'єдестал, конвеєр, реєстр, феєрверк, абітурієнт, пацієнт; В'єнна, В'єтнам, Ов'єдо, Трієст, Сьєрра-Леоне; Вандрієс, Дієго, Фейєрбах, Готьє. Але після префіксів і споріднених з ними елементів пишеться е: діелектрик, поліедр, реевакуація, рееміграція тощо.
На превеликий жаль, це правило масово ігнорується.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Upliner

З наведених прикладів у тему тільки рієлтор vs ріелтор. Але цей параграф стосується літер "E, Ö, EU", до чого тут realty?
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

DarkMax2

Цитата: Upliner от марта  1, 2017, 17:07
З наведених прикладів у тему тільки рієлтор vs ріелтор. Але цей параграф стосується літер "E, Ö, EU", до чого тут realty?
Я виділив до чого. В українській мові звук Е завжди йотується після зазначених літер.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Upliner

Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2017, 17:57
Цитата: Upliner от марта  1, 2017, 17:07
З наведених прикладів у тему тільки рієлтор vs ріелтор. Але цей параграф стосується літер "E, Ö, EU", до чого тут realty?
Я виділив до чого. В українській мові звук Е завжди йотується після зазначених літер.
Де це написано?
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

DarkMax2

Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2017, 15:14
після апострофа, е, і, й, ь пишеться є, а не е
Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2017, 15:14
Але після префіксів і споріднених з ними елементів пишеться е
Не обманюйтесь назвою параграфу. Правила розкидані доволі хаотично в Правописі. Зокрема норма, що каже писати Цицерон та Чингісхан через И, міститься в § 104. Фонетичні правила правопису слов'янських прізвищ.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Upliner

Значить треба спочатку привести правила в порядок, а потім вже вимагати їх виконання.
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

DarkMax2

Незнання не звільняє від відповідальності. Достатньо прочитати Правопис весь. Він не великий.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Upliner

Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2017, 18:41
Незнання не звільняє від відповідальності. Достатньо прочитати Правопис весь. Він не великий.
Від якої? Зниження оцінки в школі? :green:
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

DarkMax2

Цитата: Upliner от марта  1, 2017, 23:52
Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2017, 18:41
Незнання не звільняє від відповідальності. Достатньо прочитати Правопис весь. Він не великий.
Від якої? Зниження оцінки в школі? :green:
Ага :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Upliner

Цитата: DarkMax2 от марта  2, 2017, 10:08Ага :)
У скількох шкільних диктантах трапляються такі спірні слова?
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр