Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Щодо слова «жид» (та його похідних)

Автор Kaze no oto, августа 17, 2014, 15:53

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 12:26
В Західній Україні слово «жид» і досі має переважно невтральну конотацію. А що східняки цього не розуміють — тото їхні проблеми.
Це проблеми тих, хто у меншості.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Kaze no oto

Ось я взагалі є юдофілом, бо я дуже люблю державу Ізраїль, івріт та обожнюю гарних юдейських хлопчиків та дівчинок. Тому я використовую це слово лише в невтральному сенсі, як позначення людини юдейського походження, себто єhудім.

bvs

Цитата: mnashe от августа 18, 2014, 09:28
Это хорошо объясняет ж , но непонятно, как тогда вышло u→i  параллельно идишу.
Это закономерный для праславянского переход ū > i после мягких согласных, ср. иго, шить.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:29
Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 12:26
В Західній Україні слово «жид» і досі має переважно невтральну конотацію. А що східняки цього не розуміють — тото їхні проблеми.
Це проблеми тих, хто у меншості.
А хто у меншості?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 12:48
Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:29
Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 12:26
В Західній Україні слово «жид» і досі має переважно невтральну конотацію. А що східняки цього не розуміють — тото їхні проблеми.
Це проблеми тих, хто у меншості.
А хто у меншості?
Західна Україна менша за Велику.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:48
Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 12:48
Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:29
Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 12:26
В Західній Україні слово «жид» і досі має переважно невтральну конотацію. А що східняки цього не розуміють — тото їхні проблеми.
Це проблеми тих, хто у меншості.
А хто у меншості?
Західна Україна менша за Велику.

А по всій Надніпрянській "жид" сприймається, як образливе? Нечуя-Левицького читали?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 12:51
Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:48
Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 12:48
Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:29
Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 12:26
В Західній Україні слово «жид» і досі має переважно невтральну конотацію. А що східняки цього не розуміють — тото їхні проблеми.
Це проблеми тих, хто у меншості.
А хто у меншості?
Західна Україна менша за Велику.

А по всій Надніпрянській "жид" сприймається, як образливе? Нечуя-Левицького читали?
Нечуй помер у 18-му році. Архаїзми/анахронізми нащо з гробу витягати? В ХХ ст. жид образливим було і досі є.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 12:52
Нечуй помер у 18-му році. Архаїзми/анахронізми нащо з гробу витягати? В ХХ ст. жид образливим було і досі є.
В Славуті наприклад євреї називали себе жидами аж до 80-х років, поки не виїжджали.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Wolliger Mensch

Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 13:00
В Славуті наприклад євреї називали себе жидами аж до 80-х років,
В каких условиях?
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Wolliger Mensch

Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 14:36
В бытовом общении.
Ну, американские негры в «бытовом общении» тоже друг друга нигерами называют. :yes: ;D
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Python

Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 12:26
Ось пам'ятаючи той випадок, коли Ігор Мірошниченко назвав Мілу Куніс жидівкою, він в жодному випадку не хотів її образити. Це було просто констатацією факту її юдейського походження.
В Західній Україні слово «жид» і досі має переважно невтральну конотацію. А що східняки цього не розуміють — тото їхні проблеми.
На Буковині можуть бути деякі відмінності від Галичини — склад населення більш інтернаціональний, російська мова більш поширена. Крім того, місцеві євреї до «жидів», може, й звичні, а як це сприймають євреї, що приїхали з інших куточків СРСР? Що ж до Мірошниченка, він народився на Сумщині — а там узагалі Росія під боком. Гадаю, це незовсім той випадок, коли ніхто нікого не хотів образити — скоріш, це частина іміджевої роботи партії, розрахована на ультраправий електорат. З моєї точки зору, сумнівний хід.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 12:51
А по всій Надніпрянській "жид" сприймається, як образливе? Нечуя-Левицького читали?
В часи Нечуя-Левицького образливість «жида» в українській мові була предметом дискусій — євреї сприймали його як образливе, але слово «єврей» ще не набуло поширення (на відміну від російської, де цей процес почався раніше). Леся Українка, наприклад, писала «гебрей» — суто книжний варіант, що так і не прижився.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Kaze no oto


maristo

Ну если жид - не ругательное, то получается украинцы лишают евреев ругательного наименования вовсе!  :o
«Toute discussion theorique est vaine: l'Esperanto fonctionne» Antoine Mеillet

DarkMax2

Цитата: maristo от августа 18, 2014, 16:41
Ну если жид - не ругательное, то получается украинцы лишают евреев ругательного наименования вовсе!  :o
:+1:
Хохол, жид, кацап - это всё обзывание.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: maristo от августа 18, 2014, 16:41
Ну если жид - не ругательное, то получается украинцы лишают евреев ругательного наименования вовсе!  :o
Більш ніяких нема?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

maristo

Цитата: LUTS от августа 18, 2014, 16:42
Цитата: maristo от августа 18, 2014, 16:41
Ну если жид - не ругательное, то получается украинцы лишают евреев ругательного наименования вовсе!  :o
Більш ніяких нема?
А какие ещё есть? Как тогда обзываться?
«Toute discussion theorique est vaine: l'Esperanto fonctionne» Antoine Mеillet

Python

Цитата: Kaze no oto от августа 18, 2014, 16:36
Треба запитати з цього приводу пані Ірину :)
Пані Ірина дотримується тієї ж, думки, що й Мірошниченко. Але, по-перше, тут вона підтримує свого однопартійця (тобто, не є незацікавленою особою) і, по-друге, її важко назвати фахіцем з політкоректності — скоріш, навпаки.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: Wolliger Mensch от августа 17, 2014, 17:14
Цитата: Python от августа 17, 2014, 17:00
В загальному випадку — ні. Хоча може сприйматись як нейтральне в західних областях, що довго перебували в складі Польщі, де цей етнонім є нейтральним.
Это не объяснение. Времена, когда эти области были в Польше, давно канули в Лету. Сейчас население там знает, что в русском жид имеет отрицательную коннотацию, и это переносится в украинскую речь; а так как слово экспрессивное, просто сделать его опять нейтральным не получится. Скорее, на Западной Украине больше людей, которые будут в пику русскому языку утверждать, что это слово нейтральное, но здесь уже проскальзывает элемент глумления — отрицательная коннотация никуда не девается, а делают вид, что её нет.
Тут я с вами, как это не удивительно для многих, целиком согласен

Кстати кажетсья еще Грущевский писал что то в духе "раз мы настаиваем на новом этнониме для себя то негоже упорствовать в аналогичном вопосе для евреев"
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: Python от августа 17, 2014, 17:41
Цитата: Wolliger Mensch от августа 17, 2014, 17:14
Цитата: Python от августа 17, 2014, 17:00
В загальному випадку — ні. Хоча може сприйматись як нейтральне в західних областях, що довго перебували в складі Польщі, де цей етнонім є нейтральним.
Это не объяснение. Времена, когда эти области были в Польше, давно канули в Лету. Сейчас население там знает, что в русском жид имеет отрицательную коннотацию, и это переносится в украинскую речь; а так как слово экспрессивное, просто сделать его опять нейтральным не получится. Скорее, на Западной Украине больше людей, которые будут в пику русскому языку утверждать, что это слово нейтральное, но здесь уже проскальзывает элемент глумления — отрицательная коннотация никуда не девается, а делают вид, что её нет.
В принципі, погоджуюсь — в середовищі тих, хто активно відстоює «нейтральність» слова «жид», явно переважають антиєврейські настрої.
так я теж це помітив. 
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: DarkMax2 от августа 18, 2014, 09:24
(wiki/uk) Жид
До речі, як оцінюєте статтю? Як на мене, то ховайся.
Дуже не люблю жидо-гебрейство усе це термінологічне.
стаття дещо грані фолу але в тому вигляді який в прицнипі  нормлаьна
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Sandar

Цитата: Hellerick от августа 18, 2014, 05:41
Ящитаю, что в таких случаях нужно бороться не с плохими словами, а с негативным их восприятием.

Кацап/хохол/ниггер звучит обидно? Ну тогда проведите кампанию, чтобы это звучало гордо.
Это правильно.
Только не нигер а негр.

_Swetlana

Купила в деревне экономическую игру "Сорочинская ярмарка",
стала читать инструкцию, как играть. Начиналась игра цитатой из Гоголя с обсуждаемым словом. На коробке написано: детям и взрослым, начиная с 7 лет. Не рекомендуется детям до 3-х лет.
🐇

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр