Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Визначення української національності

Автор ou77, ноября 26, 2008, 00:04

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Conservator

ou77, китаєць який:

а) вважає себе українцем;
б) має українське громадянство,

є таким самим українцем, як і я. І я як українець (у тому числі - українець за етнічним походженням і мовою) сприйматиму його як українця. Нічого смішного тут не бачу.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: Ревета от ноября 27, 2008, 12:35

Conservator, уважно читайте того, з ким полемізуєте. У своєму першому пості я визначився з тим терміном нація, який я маю на увазі. 

То навіщо вживати термін "нація" у невластивому значенні???
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Ревета, серед козаків не було людей різного віросповідання. Будь-хто міг стати козаком (юдей, католик, мусульманин), але лише після переходу в православ'я. Серед козаків було багато євреїв, але всі - вихрести.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Ревета

Цитата: Conservator от ноября 27, 2008, 13:09
Цитата: Ревета от ноября 27, 2008, 12:35

Conservator, уважно читайте того, з ким полемізуєте. У своєму першому пості я визначився з тим терміном нація, який я маю на увазі. 

То навіщо вживати термін "нація" у невластивому значенні???
Невластивому для кого? Де ми домовлялися про терміни. А сам термін "нація" вживається на пострадянському просторі в обох значеннях: етнічному і політичному. В першому - частіше.

Ревета

Цитата: Conservator от ноября 27, 2008, 13:11
Ревета, серед козаків не було людей різного віросповідання. Будь-хто міг стати козаком (юдей, католик, мусульманин), але лише після переходу в православ'я. Серед козаків було багато євреїв, але всі - вихрести.
Чим це можете підтвердити?
І як щодо галичан?

IamRORY

Цитата: Flos от ноября 27, 2008, 10:56
Цитата: "ou77" от
належність до української спільноти визначається по перше за етнічним признаком

Знову незрозуміло, куди подіти кубанців, не хочуть вони українства.

Сучасних кубанців можливо визначити як субетнічну групу росіян, яка, з одного боку, досить чітко відрізняє себе від решти цього народу (чому, зокрема, сприяє й збереження серед частини населення ідіому, що походить від української мови (не кажу "є українською мовою", бо спостерігається значна інтерференція з російською)), а з іншого - вважає себе частиною великого (мається на увазі - об'єднуючого й інші групи) російського етносу. Схожа ситуація - серед частини населення Курської, Бєлгородської, Воронезької областей (так звані хохли (не плутати з прізвиськом українців) - нащадків учасників колонізаційного руху часів Руїни.
Майже анекдот: десь 30 років тому мій родич з Глушковського району Курської області, коли його родина переїхала до Харкова та він вперше потрапив на урок української мови в школі, трохи оконфузився: коли вчителька, почувши говірку хлопця, запросила його до дошки, він дуже довго намагався їй довести, що української взагалі не знає.

ou77

Цитата: "Conservator" от
ou77, китаєць який:

а) вважає себе українцем;
б) має українське громадянство,

є таким самим українцем, як і я. І я як українець (у тому числі - українець за етнічним походженням і мовою) сприйматиму його як українця. Нічого смішного тут не бачу.
тільки в політичному значені, але етнічно залишається китайцем.


Цитата: "Conservator" от
ou77, я - українець, але вважаю, що для приналежности до українства етнічне походження не має жодної ваги. І я такий не один
Я вже перефразувам питання, а саме про етнічне походження, а не політичну належність...

Conservator

Ревето, в етнічному значенні слово "нація" вживають люди, які або надто добре пам'ятають свою п'яту графу в совєтському пашпорті, або начиталися праць із "національного питання" у клясиків марксизму-ленінізму. До якої з цих категорій себе відносите Ви?

Щодо віросповідань у козаків - а чому, власне, я маю підтверджувати загальновідомі речі? Почитайте Літопис Самовидця, Історію Русів і т.д., книжок на цю тему маса.

Ну, із досліджень - нещодавно (зодва роки тому) видану монографію Сергія Плохія "Наливайкова віра: козацтво і релігія в ранньомодерній Україні". Це все десятки разів підтверджено.

Про галичан я ані слова не казав, то не до мене.

Серед козацької верхівки були і галичани, і кияни, і поляки, котрі перейшли в православ'я, і вихрести-євреї... То не аргумент.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: ou77 от ноября 27, 2008, 13:49

тільки в політичному значені, але етнічно залишається китайцем.


А якщо він ще й україномовний і ані слова не знає китайською?

Я взагалі намагаюся не говорити про етнічне походження, бо такі розмови для мене чомусь трохи пахнуть расизмом. ІМХО, поза самоусвідомленням/громадянством і, за деяких умов, мовою ніякі більші спільноти визначатися не можуть.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

ou77

Цитата: "Conservator" от
А якщо він ще й україномовний і ані слова не знає китайською?
Ну так тоді він точно не китаєць, і подальші визначення до нього не відносяться.

Я підняв питання тому що те як визначають чи людина українець чи не українець є частиною нашої культури. І цікаво що перше що питають, коли кажеш що українець, чи в других бачиш українців: "звідки Ви?"

Те що люди бувають різних рас/віросповідань/етносів і т.ін. це данність, а те що ми пробуємо замовчувати про це, щоб не дай Боже не подумали, що расисти, є дурна політкоректність яка приводить якраз до того самого расизму.

А справжня політкоректність, це не коли замовчуємо, а коли приймаємо людей такими які вони є, однаково поважаючи і бідних і багатих і гарно вдягнутих і ні, і від яких пахне горілкою і ні, і чорного кольору шкіри і білого.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр