Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Język polski (Польский язык)

Автор sznerzs, октября 20, 2003, 19:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

RawonaM

Цитата: reziaAria naprawdę "heavy metal" igrają?
Aria igra metal, a czy on jest heavy, nie mogę powiedzieć. Prawdopodobnie, że w każdem albumie ma inny styl.
Wyliczałem nie tylko heavy, ale i inne rodzaje. Haggard i Therion takoż nie są heavy metal, ściśle mówiąc. Nie lubię dokładnie ustanawiać granicy w muzyce.

Rezia

Цитата: RawonaM
Nie lubię dokładnie ustanawiać granicy w muzyce.

Słuszna uwaga.
Dokładna granica – nie. Ale nie granica "per se".
(per se – łacinski :) )
"Сон налягає. Кладе м'якеньку лапу на очі і на лице і шепче до вуха: спи..." (Коцюбинський)
"Ахаль çеç-им шурă юрĕ çав каç ÿкрĕ çĕр çине?" (чăваш юрри)
"Гэта не без гэтага" (з аднаго беларускага рамана)
"ნახევარი პური, ნახევარი ხარჩო"
"If you want to win the fight, say "I believe!" " (Eric)

Kasia

Цитата: RawonaM
Цитата: KasiaMoge spytac czego konkretnie sluchasz z heavy metalu? Jakich zespolów?
Słucham Manowar, Metallica, Haggard, Therion, Aria (zespół rosyjski) i inne. A ty?
Ja stawialam pierwsze kroki od zespolu Metallica i to byla i jeszcze jest moja glowna milosc ale masz racje, nie ograniczam sie tak samo i wlasciwie przez cale liceum sluchalam wszystkiego od rocka do black metalu ( z tego co pamietam bylo: Sepultura, Megadeath,Judas Priest itd) zeby znalezc swoj kierunek, no i tak pozostalam przy sluchaniu wspomnianej Metalliki, Halloween (z Niemiec), Soad, Machine Head, Angra, Soil Work, Symphony X ( ten ostatni to metal z muzyka klasyczna).
Pamietam,ze raz slyszalam rosyjsi zespol metalowy i byl boski, niestety nazwy nie znam, ale pozostalo dobre wrazenie.  Znasz moze BoneyNem?
(nie mylic z BoneyM), taki facet z demonicznym glosem, spiewajacy popularne kawalki w metalu? :) Wedlug mnie gosc jest super :D

Aramis (в МГУ сижу)

Цитата: Kasiataki facet z demonicznym glosem, spiewajacy popularne kawalki w metalu?

Nazywa się Kirill Niemoliajev :D

Kasia

Цитата: Aramis (в МГУ сижу)
Цитата: Kasiataki facet z demonicznym glosem, spiewajacy popularne kawalki w metalu?

Nazywa się Kirill Niemoliajev :D

:D dzieki :D Wiem ze w internecie ma swoja strone ( jako zespol ) i mozna stamtad sciagac rozne utwory za oplata oczywiscie-a nie wiesz czy on wydaje tez to na plytach? Bo w Polsce jest niepopularny i raczej takich informacji nie zdobede tutaj :(

RawonaM

Цитата: KasiaZnasz moze BoneyNem?
Oczywiście znam BoneyNem. Uważam najlepszym z jego tworów akustyczny album.
Na moju dumku, best of the best jest parodia "Du hast". Chciałem ją przyłączać tutaj, żebyś posłuchała, ale jest duże wielka.
Aramisie, tobie takoż trzeba posłuchać. :)

Цитата: Aramis (в МГУ сижу)Aramis (в МГУ сижу)
A parol "słabo" zapamiętać? :_1_12

Kasia

Цитата: RawonaM
Цитата: KasiaZnasz moze BoneyNem?
Oczywiście znam BoneyNem. Uważam najlepszym z jego tworów akustyczny album.
Na moju dumku, best of the best jest parodia "Du hast". Chiałem ją przyłączać tutaj, żebyś posłuchała, ale jest duże wielka.
Aramisie, tobie takoż trzeba posłuchać. :)


Ha ha-tego nie slyszalam. Wiesz co, jesli ci to nie sprawi klopotu i masz staly dostep do internetu to przeslij mi na maila-ja mam stale lacze wiec mi jest bez roznicy ile MB sciagam-no chyba ze ty bedziesz mial problem to wtedy juz trudno

Rezia

"Сон налягає. Кладе м'якеньку лапу на очі і на лице і шепче до вуха: спи..." (Коцюбинський)
"Ахаль çеç-им шурă юрĕ çав каç ÿкрĕ çĕр çине?" (чăваш юрри)
"Гэта не без гэтага" (з аднаго беларускага рамана)
"ნახევარი პური, ნახევარი ხარჩო"
"If you want to win the fight, say "I believe!" " (Eric)

Aramis

Kasiu, a mogłabyś mi poradzić nieco z polskiej metal-muzyki, którą można ściągnąć z Internetu? :) Słyszałem tylko "Hey", ale według mnie nie są dość utalentowani...

Добавлено спустя 1 день 52 минуты 58 секунд:

Panie i panowie! Plik z pieśnią Boni Nem "Du Hast" od Rawonama jest tu http://www.webfile.ru/256531 i będzie tam leżał 20 dni. Bardzo się mi spodobał :) :mrgreen: Naprawdę :)

Kasia

Цитата: AramisKasiu, a mogłabyś mi poradzić nieco z polskiej metal-muzyki, którą można ściągnąć z Internetu? :) Słyszałem tylko "Hey", ale według mnie nie są dość utalentowani...

Добавлено спустя 1 день 52 минуты 58 секунд:

Panie i panowie! Plik z pieśnią Boni Nem "Du Hast" od Rawonama jest tu http://www.webfile.ru/256531 i będzie tam leżał 20 dni. Bardzo się mi spodobał :) :mrgreen: Naprawdę :)

Co do zespolu "Hey" to nie jest zespól metalowy tylko rockowy i tez za nimi nie przepadam. Z metalowych polskich znam tylko 3 - "Armia" i "Sweet Noise" i "Tm 2,3" ( co do tego to nie wiem czy dobrze zapisalam nazwe). Wiecej niestety nie znam bo nie za bardzo gustuje w polskiej muzyce. To tyle co moge pomóc ;--)

Aramis

Цитата: KasiaCo do zespolu "Hey" to nie jest zespól metalowy tylko rockowy i tez za nimi nie przepadam. Z metalowych polskich znam tylko 3 - "Armia" i "Sweet Noise" i "Tm 2,3" ( co do tego to nie wiem czy dobrze zapisalam nazwe). Wiecej niestety nie znam bo nie za bardzo gustuje w polskiej muzyce. To tyle co moge pomóc

Dzięki :lol:


Paulus Pauperis

Nie,Twidzie,nie jesteś samotnym polonistą na tym forum,to raczej ja jestem samotnym Polakiem na tym forum.
Niestety,i w twoich wypowiedziach ujrzałem błędy,ale zapewniam Cię,iż Twoja polszczyzna różni się znacznie od żałośnych bazgrołów innych uczestników,jest na wyższym poziomie.
Ech,minęły już te czasy,gdy nawet szlachta rosyjska często znała język polski,chłopi przy granicy ukraińsko- i białorusko-polskiej znali nasz język,był językiem szlachty,językiem teatru,salonów,językiem kultury...A dziś ci sami Ukraińcy i Białorusini(którzy często nie znają własnych języków) plują na nas i nasz język,preferując język ruski,pardon,rosyjski...
Twidzie!Jeżeli jest w Tobie chociaż kropla tego,co etycy nazywają słowem SUMIENIE,odpisz na ten skromny list prostego syna narodu polskiego:(

Добавлено спустя 8 минут 40 секунд:

Cóż widzę?Kasia?Nie jestem sam!Bogu niech będą dzięki!
Kasiu,czy Ty chodzisz do kościoła co niedziela(po miłośnikach muzyki rockowej więcej się nie spodziewam)?
Muzyka rockowa  wbrew pozorom nie jest taka niebezpieczna!De facto wielu spośród tych,co słuchają heavy metalu,są satanistami!Uważaj!

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Kasia

Цитата: Paulus PauperisNie,Twidzie,nie jesteś samotnym polonistą na tym forum,to raczej ja jestem samotnym Polakiem na tym forum.
Niestety,i w twoich wypowiedziach ujrzałem błędy,ale zapewniam Cię,iż Twoja polszczyzna różni się znacznie od żałośnych bazgrołów innych uczestników,jest na wyższym poziomie.
Ech,minęły już te czasy,gdy nawet szlachta rosyjska często znała język polski,chłopi przy granicy ukraińsko- i białorusko-polskiej znali nasz język,był językiem szlachty,językiem teatru,salonów,językiem kultury...A dziś ci sami Ukraińcy i Białorusini(którzy często nie znają własnych języków) plują na nas i nasz język,preferując język ruski,pardon,rosyjski...
Twidzie!Jeżeli jest w Tobie chociaż kropla tego,co etycy nazywają słowem SUMIENIE,odpisz na ten skromny list prostego syna narodu polskiego:(

Добавлено спустя 8 минут 40 секунд:

Cóż widzę?Kasia?Nie jestem sam!Bogu niech będą dzięki!
Kasiu,czy Ty chodzisz do kościoła co niedziela(po miłośnikach muzyki rockowej więcej się nie spodziewam)?
Muzyka rockowa  wbrew pozorom nie jest taka niebezpieczna!De facto wielu spośród tych,co słuchają heavy metalu,są satanistami!Uważaj!

Luuudzie, skonczmy wreszcie z tymi stereotypami! Powiem ci, ze zespoly jak Armia i TM 2,3 sa zespolami heavy metalowymi religijnymi spiewajacymi wersy z Ewangelii w tej wlasnie muzyce-bylam na ich koncertach organizowanych przez ksiezy z naszej parafii i sa naprawde super. Heavy metalu slucham od ponad 10 lat-zlo jest w ludziach-nie w muzyce

Gucio

Cześć ! 8-)
A co myślicie o Disco Polo?
Gorąco polecam!  :_1_05 hihihi
Najlepsza muza jaka tylko istnieje;--)

Kasia

Цитата: GucioCześć ! 8-)
A co myślicie o Disco Polo?
Gorąco polecam!  :_1_05 hihihi
Najlepsza muza jaka tylko istnieje;--)

:mrgreen: przeciez to juz na wymarciu jest :) Za starych dobrych czasów jeszcze Polsat cos pokazywal a teraz to nawet nie kogo ogladac :dunno:
Najlepsza byla Shazza i jeszcze jedni ale cos nie pamietam nazwy zespolu.
No to tyle mojego 8-) ;--)

Твид

Цитата: Paulus Pauperis
Niestety,i w twoich wypowiedziach ujrzałem błędy,ale zapewniam Cię,iż Twoja polszczyzna różni się znacznie od żałośnych bazgrołów innych uczestników,jest na wyższym poziomie.


Paulusie, nigdy nie mówiłem, że piszę (albo ktokolwiek inny może pisać) w ogóle bez błędów ortograficznych :dunno:. Ależ to są z zasady pomyłki drukarskie. Trzeba po prostu lepiej sprawdzać posty i wysyłać dopiero po edytowaniu :_1_12.

Chodzi nie tylko o mnie, lecz o wszystkich uczestników naszego forum. Wszyscy tak się śpieszymy odpowiedzieć...:skler:

Co do polszczyzny, to dziękuję ci bardzo oczywiście. Jednak wciąż uważam, że  zależy o co chodzi. Nie mogę np. tu nawet współzawodniczyć z Kasią w slangu czy szczegółach stylistycznych nowoczesnego języka.

P. S. Paulusie, nazywam się Tweed, proszę pana 8-)
...I SERCE WALCZĄCE ZŁOŻONO NA ROSSIE

Paulus Pauperis

Spoko!Tweed?Sorry,nie wiedziałem.Nie śpieszmy się odpowiadać,rozważmy wpierw,co chcemy rzec!Pozdro dla wszystkich uczestników.Paulus.
P.S.Dla Sladkorcka:Wydawa Ci się?A mnie się wydawa,że jestem szczery!

paul_kiss


Vertaler

Цитата: paul_kissA co wtedy robisz w Nowosibirsku?
«robiłeś». Mieszka w Polsce, jeżeli nie baczysz. 8-)
Стрч прст в крк и вынь сухим.

paul_kiss

No dobra, ja uwidziałem to, że Nowosibirsk to jest jego origin, a nie mejce meszkania. :)

To co robił Paulus w Rosii? 8-)

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Amateur

Podmoskiewski zmierzch :)

Śpi wiśniowy sad,
Zasnął nawet wiatr
W okwieconych gałęziach drzew.
W dal odpłynął dzień,
Już rozścielił cień
Ciepły zmierzch,
Podmoskiewski zmierzch.

Ukołysał nas
Rzeki cichy szmer,
Księżyc srebrzy ją
Łuską fal.

To rozbrzmiewa pieśń,
To przycichnie gdzieś,
Z dali leci,
Ulata w dal.

Czemu patrzysz w bok,
Czemu kryjesz wzrok,
Czemu smutno tak
Wzdychasz wciąż?

Próżno milczysz dziś,
Próżno chciałabyś
W sercu skryć
Tajemnicę swą.

Oto wiśni kwiat
Do stóp naszych spadł.
Na pamiątkę go z sobą weź.
Gdy odejdziesz w świat,
Wspomnij cichy sad
I ten zmierzch,
Podmoskiewski zmierzch.

Paulus Pauperis

Tak.Jestem.A cóż mógłbym robić w NowoSYBIRSKU?Trzeba znać historię,tę,którą Sowiety starannie przez wiele lat ukrywały .Słyszałeś może kiedyś o zsyłkach?
Zsyłka-Sybir,nie masz żadnych skojarzeń?Nie tylko stalinowskie zsyłki,jeszcze przecież //carskie.no to właśnie moich przodków zesłano za cara.
W Nowosybirsku teraz nic nie robię,bo mieszkam w Polsce,w Warszawie.Ale w Nowosybirsku została cała moja rodzina.
Aha,i malutka uwaga:słowo "Polak" zawsze piszemy DUŻĄ LITERĄ!

Добавлено спустя 8 минут 16 секунд:

Dla Sladkorcka:
No dobra,mów Pan,o co chodzi?W czym konkretnie nie jestem szczery?I w czym się przejawia moja nieszczerość?:_1_17

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр