Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Прикол = Штука

Автор DarkMax2, января 3, 2018, 11:41

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

По приколу = для штуки.
Цитировать5. розм. Витівка, каверза. Орися очунялась і обернула здивовані очі на греблю; там, в чаду, вона спостерегла щось надзвичайне, а водограї скаламученої води підказали їй, що це штуки молодців-запорожців (Михайло Старицький, Облога.., 1961, 59); [Шелест:] А! Значить, це ваші штуки. Ви знову хотіли посміятись з мене, як тоді на сходах (Іван Кочерга, II, 1956, 295);
//  Спритний трюк, фокус, вправний рух. [Сміхотвор:] Я штуками людей звеселяю і тим собі хліб заробляю; нісенітниці торочу й розумним голови морочу (Марко Кропивницький, IV, 1960, 161); Підпитий опасистий пан Михайло Ястшембський, староста козинський, ладився показати старопольську штуку. Ліг на тапчан, казав собі вставити лійку в рот й лити вино прямо з кварти (Гнат Хоткевич, Довбуш, 1965, 244); Хо-хо! Той Оверко не може без штук. Стрибає, наче дурне теля, і скоса наводить червоне око (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 228); Молодший [брат] дужий був, ставний, широкоплечий, До штук вигадливий і гострий на язик (Максим Рильський, Поеми, 1957, 26);
//  Вдалий, хитрий прийом чи задум; хитрощі. З Оксаною діло теж іде на лад — вона мені недавно зовсім «дорослого» і щирого листа написала; не знаю, як їй сподобалась моя відповідь, але я писала її щиро і без жадних педагогічних штук (Леся Українка, V, 1956, 399); А я, що програв — не додав, що виграв — забрав. Оце моя штука! (Лесь Мартович, Тв., 1954, 216).
♦ Викидати (викинути, вигадувати, виробляти, утнути) штуки (штуку) — робити щось незвичайне. Народ реготав з штук, які Хомка викидав (Панас Мирний, IV, 1955, 190); — Де ти взяв цю дерев'яну ковбасу? Це ж звичайнісінька гілка берези, тільки закручена і часником натерта!.. — Володя так і покотився зо сміху. Це він таку штуку викинув (Євген Кравченко, Квіти.., 1959, 35); Регочуться [п'яні] дуже, мов бджоли гудуть, Вигадують штуки і всячину гнуть (Євген Гребінка, I, 1957, 85); Цілий день Пувичка розповідав хлопцям про своє життя в лікарні. Які він там виробляв штуки! (Іван Микитенко, II, 1957, 218); «Чи не дурень? — думав Михайло. — Невже він не помічає, що я повзу? А може, просто вичікує? Ну, я ж з ним зараз втну штуку!» (Павло Загребельний, Європа 45, 1959, 51); На всякі (на всі) штуки [бути, удатися] — бути здатним на все. Юнона, козир-молодиця, Юпитеру не піддалась; Бо знала, що стара лисиця На всякі штуки удалась (Іван Котляревський, I, 1952, 262); З Антося ж був хлопець на всі штуки, та ще й прудко бігав (Анатолій Свидницький, Люборацькі, 1955, 95); От так штука!; Оце [так] штука! — щось дивне, несподіване. [Павло:] От так штука! Левонід Петрович приїхали, я зразу їх пізнав! (Марко Кропивницький, II, 1958, 262); Сава Андрійович очунює. Оглядається: де він? Оце штука!.. (Олександр Довженко, II, 1959, 157); Удерти (удрати) штуку див. удерти; Устругнути штуку див. устругнути.

♦ Для штуки — заради самого заняття; знічев'я. Дрімайло був великий штукар, і я добре знав, що він наваживсь начепити торби тільки для штуки (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 314); Люди, покидавши худобу і позбиравшись у невеличкі гурточки, вели повільні, нудні розмови, так, для штуки, аби не проспати черги (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 145).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 546-547
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Alone Coder

Где скачать этот словник бесплатно без смс и регистрации?

Волод

А зачем скачивать, если можно пользоваться онлайн http://sum.in.ua/  ?

DarkMax2

Цитата: Волод от января  4, 2018, 10:29
А зачем скачивать, если можно пользоваться онлайн http://sum.in.ua/  ?
Але ж на відміну від Словаря Грінченка його послівно гортати не вийде - сайт не так оформлений.
А от прикол як давно в ужитку?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Волод

Цитата: DarkMax2 от января  4, 2018, 10:42
Цитата: Волод от января  4, 2018, 10:29
А зачем скачивать, если можно пользоваться онлайн http://sum.in.ua/  ?
Але ж на відміну від Словаря Грінченка його послівно гортати не вийде - сайт не так оформлений.
А от прикол як давно в ужитку?

:green: В якомусь там діалекті румунської вже давно, «прикали» це вампіри яких треба осиновим кілком приколювати, щоб вони не могли вилазити  з могили.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр