Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Моя бабуся ФаНі Каплан

Автор Furiosa, декабря 26, 2016, 20:08

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Furiosa

Але чому Фані - з одним "н"?  Адже - Fanny, Fannie. Мене у школі вчили, що у власних іменах іншомовного походження подвоєння приголосних зберігається. Щось змінилось з тих пір? Чи це тепер так Могилянка вчить, що приголосні не подвоюються?  :wall: Чи Фанні - вже не ім"я іншомовного походження?

oveka

Якщо не серйозно, то "Фанні в ванні" складно вимовити.
Якщо серйозно, то "Фані в ванні" (1. В українізованих запозичених іменах від­по­ві­д­но до вимови: Іполит, Кирило, Сава, Агнеса, Інеса) - та декому все це не указ, бо вони вимовляють по-своєму. :=

DarkMax2

Цитата: Furiosa от декабря 26, 2016, 20:08
Але чому Фані - з одним "н"?  Адже - Fanny, Fannie. Мене у школі вчили, що у власних іменах іншомовного походження подвоєння приголосних зберігається. Щось змінилось з тих пір? Чи це тепер так Могилянка вчить, що приголосні не подвоюються?  :wall: Чи Фанні - вже не ім"я іншомовного походження?
Типу українізували. Хоча тоді вже Хваня.
Ви дивились? Як фільм?
Цитата: oveka от декабря 27, 2016, 01:16
В українізованих запозичених іменах від­по­ві­д­но до вимови
Українізовані імена відмінюються ж.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Furiosa

Цитировать
ЦитироватьВ українізованих запозичених іменах від­по­ві­д­но до вимови
Українізовані імена відмінюються ж.
А звідки видно, що ім"я українізоване? Героїня - єврейка.
Дійсно, якщо ім"я українізоване, то вона має відмінюватись.
Чи висновок про те, що ім"я українізоване робиться тому, що фільм зроблено в Україні й озвучено українською?

Furiosa

Відповідаючи на питання про враження від фільму... Скажу, що враження дуже суперечливі. Але на мене не зважайте, я з кіношної сім"ї, тобто, Галя балувана.

Python

Цитата: Furiosa от декабря 27, 2016, 12:02
А звідки видно, що ім"я українізоване? Героїня - єврейка.
Дійсно, якщо ім"я українізоване, то вона має відмінюватись.
Чи висновок про те, що ім"я українізоване робиться тому, що фільм зроблено в Україні й озвучено українською?
Може, малось на увазі протилежне — якби ім'я справді було українізованим, то відмінювалось би (але цього нема)?

Гадаю, Фані — той же випадок, що й Аристотель, коли правило для загальних назв помилково пробують застосувати до імені. Хоча, з іншого боку, подвоєння у власних назвах подекуди губиться навіть у російській (англ. Russell = рос. Рассел) — тобто, з правила можливі винятки. Крім того, ім'я не найрозповсюдженіше (можете пригадати ще якусь Фані?), не всі знають, як воно насправді пишеться.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Російська мова не любить подвоєні -нн та -лл на кінці слів. На жаль, формалізованого правила в них немає, але закономірність відчувається.
Цитата: Furiosa от декабря 27, 2016, 12:16
Відповідаючи на питання про враження від фільму... Скажу, що враження дуже суперечливі. Але на мене не зважайте, я з кіношної сім"ї, тобто, Галя балувана.
У мене дівчина хотіла піти, але сенс один на день був і в незручний час.
Цитата: Python от декабря 27, 2016, 17:58
Може, малось на увазі протилежне — якби ім'я справді було українізованим, то відмінювалось би (але цього нема)?
Я про те і кажу. Фанні жодним чином не українізоване. На відміну, наприклад, від Адель, яка за 3 відміною гарно відмінюється: Аделі, Аделлю тощо.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

До речі, а як Фанні на ідиші пишеться? В івритській вікіпедії — פאניה (пе, алеф, нун, йод, ге).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от декабря 27, 2016, 18:08
До речі, а як Фанні на ідиші пишеться? В івритській вікіпедії — פאניה (пе, алеф, нун, йод, ге).
Можу тільки справжнє ім'я Фейга дати: פייגה
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Fanny_Kaplan&oldid=751946839
Хах, а в картці англомовної статті на вікі Fanya Kaplan. :) Фаня це ж від Нафаня? Нафанаїль?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: DarkMax2 от декабря 27, 2016, 18:04
Російська мова не любить подвоєні -нн та -лл на кінці слів. На жаль, формалізованого правила в них немає, але закономірність відчувається.
З Талліна можна вивести, що коли два подвоєння, то росіяни друге ігнорують.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр