Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Вербова чи вербна?

Автор alant, августа 15, 2016, 11:54

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

alant

Вулиця, озеро
А може в ціх словах різні значення?
Я уж про себя молчу

Python

Якщо дошка, то вербова. Якщо неділя, то вербна. В загальному випадку, «вербовий» вживається ширше, але в ряді випадків усталилось «вербний».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Чому вулиця Вербова, а озеро Вербне?
Вулиця - на честь дерева, а озеро - свята?
Я уж про себя молчу

Лукас

Напевно, що назва Вербна походить від свята, а назва Вербова від дерева.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

alant

Цитата: Лукас от августа 15, 2016, 17:22
Напевно, що назва Вербна походить від свята, а назва Вербова від дерева.
Але розташовани вони поряд.
Я уж про себя молчу

Python

Вулицю назвали в радянський період, а озеро мало таку назву з давніх-давен?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Цитата: Python от августа 15, 2016, 18:13
Вулицю назвали в радянський період, а озеро мало таку назву з давніх-давен?
И озеро советское
ЦитироватьВербное озеро (второе название Зеркалка) появилось на жилом массиве Оболонь в 1960-е годы. Озеро образовалось в пойме малых рек в результате гидронамыва жилого массива и является карьером гидронамыва.
Я уж про себя молчу

oveka

Вербова і вербна стосуються верби. Тільки Вербова може бути дощечка, з деревини.
А Вербна може бути неділя.

DarkMax2

Цитата: alant от августа 15, 2016, 11:54
Вулиця, озеро
А може в ціх словах різні значення?
ВЕРБО́ВИЙ, а, е. Прикм. до верба. Ген-ген понад тихим Дунаєм зеленою лавою простягся кучерявий гай вербовий (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 137); Вона знає тут кожний куточок. Зберігся навіть і досі старий вербовий пеньок (Анатолій Шиян, Вибр., 1947, 271);
//  Зробл. з верби. І грав би на сопілочці вербовій Тужливу ту мелодію без слів (Іван Франко, XIII, 1954, 415); На камінних підвалинах стояло велике вербове корито (Іван Ле, Хмельницький, I, 1957, 7).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 326.
ВЕ́РБНИЙ, а, е. Стос. до верби. Тієї ночі нам снились.. зорі.. біля вербної балки (Андрій Малишко, II, 1956, 153).
Вербна субота; Вербна неділя, церк. — назви християнських свят у суботу й неділю за тиждень перед Великоднем. Минув тиждень. Була вербна неділя (Панас Мирний, III, 1954, 60); Під церкву він ходив, правда, частіше. У вербну суботу — коли після вечерні можна було безборонно нахльостувати дівчат лозиною, приказуючи «не я б'ю, верба б'є» (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 32); Вербний тиждень, церк. — тиждень перед вербною неділею. — На вербному тижні приходить до нас. якийсь парубійко (Олесь Гончар, Таврія.., 1957, 88).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 326.

Це більше питання до сенсу суфікса.
Балка вербна/вербова, а дошка тільки вербова.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Я так думаю, озеро було названо в 60-і роки на честь верби "вербное" по-россійськи, у українське "вербне" його перевели через незнання мови тими киянами. А вулицю назвали правильно пізніше.
Я уж про себя молчу

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр