Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Лесь Подерв'янський

Автор DarkMax2, июля 10, 2016, 01:25

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Sandar


DarkMax2

Цитата: Sandar от августа  6, 2016, 18:53
Швакає. Чи акає. Короче, акцент присутній.
Взагалі-то там за задумом суржик.

До речі, я один прочитав свіжий і поки єдиний роман Подерв'янського - "Таинственный Амбал"? Хоча це радше повість.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Судячи з мови обкладинки, ще одне світило суржику насправді виявилось російськомовним?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от июня 27, 2018, 00:36
Судячи з мови обкладинки, ще одне світило суржику насправді виявилось російськомовним?
Твір російськомовний від першої особи. Українська в діалогах.
Оскільки ГГ якийсь Подя (а це прізвисько самого Класика), то можна вважати, що твір квазі/псевдоавтобіографічний.
Схоже, автор проектував себе одразу на двох персонажів: і на учня, і на учителя. А згаданий духовний учитель компанії роздовбаїв принципово україномовний.
Цитата: Python от июня 27, 2018, 00:36
ще одне
А інші хто? :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от июня 27, 2018, 08:16
А інші хто? :)
Сердючка/Данилко, наприклад.
Взагалі, схиляюсь до думки, що суржик як інструмент епатажу і суржик як основний засіб спілкування в одній людині, як правило, не поєднуються: треба бути зовнішнім спостерігачем, щоб побачити в ньому не звичайну мову повсякденного спілкування, а щось маргінальне, навколо чого можна побудувати свій оригінальний медійний образ.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Zavada

Цитата: Python от июня 27, 2018, 14:14
Цитата: DarkMax2 от А інші хто? :)
Сердючка/Данилко, наприклад.

"От, наприклад, моя природна мова, ще з Полтави, - суржик. Я в побуті розмовляю суржиком, це для мене органічно", - каже Данилко.

https://tabloid.pravda.com.ua/focus/4ff54c3ceb6f3/
В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

Solowhoff

Цитата: Zavada от июня 27, 2018, 14:55
Цитата: Python от июня 27, 2018, 14:14
Цитата: DarkMax2 от А інші хто? :)
Сердючка/Данилко, наприклад.

"От, наприклад, моя природна мова, ще з Полтави, - суржик. Я в побуті розмовляю суржиком, це для мене органічно", - каже Данилко.

https://tabloid.pravda.com.ua/focus/4ff54c3ceb6f3/
Не знаю. Суржик - це швидше українська мова, розбавлена русизмами. А мова Сердючки - це швидше російська, розбавлена українізмами. Приблизно як в російськомовних анекдотах про "хахлов"

Sandar

У Данилка в російській такий расовий російський акцент, шо я сумніваюсь, шо його побутова мова українська з русизмами, яку називають суржиком. Хотя всяке може бути, звичайно, це просто мій стереотип, шо люди з рідною українською завжди демонструють якийсь український акцентик, говорячи по-російськи. З іншого боку – рання сценічна Сердючка демонструвала в українських фразах нормальну українську вимову, без того акцентика, який демонструють люди з рідною російською. Схиляюсь, шо мій стереотип досить обмежений :)
Ше протягом життя вимови в людей можуть дуже мінятись.

Думка Python'а сподобалась, але от я бачив в ФБ україномовних людей, які (так мені виглядало) вживали суржик не як просто мову, а як шось для епатажу.

Sandar

А в Подерв'янського расова російська вимова і акцент в українській.

Python

Цитата: Sandar от июня 27, 2018, 18:15
Думка Python'а сподобалась, але от я бачив в ФБ україномовних людей, які (так мені виглядало) вживали суржик не як просто мову, а як шось для епатажу.
В письмовій формі? Тоді може бути: українці, як правило, пишуть більш літературною мовою, ніж розмовляють, а тому писати на суржику — вже відхід від загальноприйнятих правил (а отже, й епатаж).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Цитата: Python от июня 27, 2018, 19:11
Цитата: Sandar от июня 27, 2018, 18:15
Думка Python'а сподобалась, але от я бачив в ФБ україномовних людей, які (так мені виглядало) вживали суржик не як просто мову, а як шось для епатажу.
В письмовій формі? Тоді може бути: українці, як правило, пишуть більш літературною мовою, ніж розмовляють, а тому писати на суржику — вже відхід від загальноприйнятих правил (а отже, й епатаж).
Ну, да в письмовій, з якимись вульгарними замашками, прибаутками, типу фольклор з електрички.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр