Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

і/й, в/у

Автор Sandar, августа 29, 2015, 16:04

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sandar

Цитата: Python от сентября  9, 2015, 22:59
Ну, не знаю. Я якось не плутав на слух «палиця» й «палиться» — звук там трохи різний. «Простонародний» запис (як і нормативний) цілком може губити фонетичні деталі, які в усній мові самих носіїв стабільно розрізняються (наголоси теж ніхто не ставить — це ж не значить, що в усній мові наголошений склад ідентичний ненаголошеному?).
Мені завжди однаково було шо палиться шо палиця. Абсолютно. Чесно кажу.

Мнаше, ПРИВІТ! :)

Sandar

Цитата: Python от сентября 10, 2015, 00:15
Цитата: orklyn от сентября  9, 2015, 23:50
Галичани обстоювали писати нїс і ніс.
Далеко не всі галичани те обстоювали (Франко, наприклад, писав драгоманівкою, де такі деталі не передавались), хоча це фонетичне явище не обмежувалось Галичиною, а охоплювало все Правобережжя (де нїс і ніс у поширених там орфографіях здебільшого не розрізнялися графічно — лише усно).
Лівий берег тоже.

Sandar

Приклад:

"Ти правий безумовно. Й таких більшість."

Так не можна.

Sandar

"Вірю, що книга знайде свого поціновувача й в Україні"

А так? Навже не видно, шо це невдобно? Бісит таке страшно.

Demetrius

Цитата: Sandar от сентября 10, 2015, 17:10
поціновувача й в Україні
Ніби все за правилами:
Цитата: http://litopys.org.ua/pravopys/rozdil1.htm#par13
2. Й уживається, щоб уникнути збігу голосних:
...
б) після голосного перед приголосним: Навчає баєчка великого й малого (Глібов); На траві й квітках росинки, шелестіння й гомін гілки, щебетання й пісня пташки (Щоголів).

І вимовляється цілком нормально, не складніше за, скажімо, слово «айва».


orklyn

Цитата: Python от сентября 10, 2015, 13:17
Цитата: DarkMax2 от сентября 10, 2015, 08:28
В нёс и нос нет ятя
Але різниця в твердості/м'якості є (закритоскладове ê фонетично збігається з ѣ). Хочете пари саме з ятем — волїв (волѣлъ) / волів (волôвъ).
Лінгвістика лінгвістикою, але малоймовірно, що був на світі бодай один бичок, котрий волів, щоб йому яйця вирізали й зробили волом.

Sirko

Цитата: Sandar от сентября  9, 2015, 17:19
Максе, та твердість то подільське і галицьке. Мені так любит ся (любиця).
Але в нас любит ся=любить себе :D


Sandar

Цитата: Sirko от сентября 10, 2015, 20:39
Цитата: Sandar от сентября  9, 2015, 17:19
Максе, та твердість то подільське і галицьке. Мені так любит ся (любиця).
Але в нас любит ся=любить себе :D
та ну, дурню говорите. і нашо?

Sirko

Цитата: Sandar от сентября 10, 2015, 21:20
Цитата: Sirko от сентября 10, 2015, 20:39
Цитата: Sandar от сентября  9, 2015, 17:19
Максе, та твердість то подільське і галицьке. Мені так любит ся (любиця).
Але в нас любит ся=любить себе :D
та ну, дурню говорите. і нашо?
У Грінченка любитися у значенні подобатися віднесене до Харківської обл.

orklyn

Цитата: Sirko от сентября 10, 2015, 20:39
Цитата: Sandar от сентября  9, 2015, 17:19
Максе, та твердість то подільське і галицьке. Мені так любит ся (любиця).
Але в нас любит ся=любить себе :D
Вун лем ся любит.
Мені ся любит поливка.
Варіант: мені любиця поливка. Зара' ся окремо не пишуть навіть старі.

Pawlo

Цитата: Sandar от августа 29, 2015, 18:59
Спасибі за відповідь.
Заголовок такий, бо вважаю, шо має бути лиш /і/ та /в/. Це основа.
Далі. Це велика запара читати так, як вимовляв автор написаного в момент створення запису. Це просто фантастичне безголовля пропонувати вгадати інтонацію і темп тексту у автора тексту в момент запису. Має по уму писатися лиш /і/ та /в/, а фактична реалізація в фонетичному відтворенні тексту це справа випадку.
Це фантастичне безголов'я ставитись до усталеної літературної мови з 200річною традицією, так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться, через свої особисті уявлення про "зручність/незручність" і "праивльно/неправильно2
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: Python от сентября  9, 2015, 22:59
Ну, не знаю. Я якось не плутав на слух «палиця» й «палиться» — звук там трохи різний.
В другому випадку "ц" подовжена
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

DarkMax2

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03
Це фантастичне безголов'я ставитись до усталеної літературної мови з 200річною традицією, так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться, через свої особисті уявлення про "зручність/незручність" і "праивльно/неправильно2
:UU: ;up:
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Sandar

Шо? Усталена двохсотлітня літературна традиція? Це Ви кому розказуєте?

Sandar

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться
Репутація укр мови така низька, шо до неї можна ставитись як до недавнього конланга.

Sandar

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03уявлення про "зручність/незручність"
Як носій маю право про це говорити.  8-)

Sandar

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:07
Цитата: Python от сентября  9, 2015, 22:59
Ну, не знаю. Я якось не плутав на слух «палиця» й «палиться» — звук там трохи різний.
В другому випадку "ц" подовжена
Я спочатку і сказав, шо це в нас так (неподовженість).

engelseziekte

Цитата: Sandar от "Ти правий безумовно. Й таких більшість."
"Вірю, що книга знайде свого поціновувача й в Україні"
Та, дійсно шось не то.

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03Це фантастичне безголов'я ставитись до усталеної літературної мови з 200річною традицією, так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться
Здрастє, великі зміни в літературний стандарт впроваджувалися протягом усього цього періоду.
А питання про в/у та і/й взагалі слабкорегульоване, фактично кожен пише за своєю інтуіцією, те шо його стосується не можна навіть «великою зміною» назвати.

Цитата: orklyn от сентября 11, 2015, 09:29Вун лем ся любит.
Шось якось не звучить. «Ся» тут має мати логічний наголос, а в такому випадку використовується повна форма «себе». Може й не всюди так.

Pawlo

Цитата: Sandar от сентября 11, 2015, 17:11
Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться
Репутація укр мови така низька, шо до неї можна ставитись як до недавнього конланга.
Дивлячись на вас, розумієш, що за тезою про те що "патріотизм не залежить від того, якою мовою в побуті спілкується людина" є своя доля правди
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Sandar

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 19:31
Цитата: Sandar от сентября 11, 2015, 17:11
Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться
Репутація укр мови така низька, шо до неї можна ставитись як до недавнього конланга.
Дивлячись на вас розумієш що за тезою про те що "патріотизм незалежить від того якою мовою в побуті спілкується людина" є своя доля правди
Шо Вам ше лишаєця казати, коли живете в змоскаленому місті? Якшо на території України ти балакаєш в своєму побуті не по українськи, ти не українець. Якшо укр мова така дурна шо на неї не можна перейти, то нашо вона здалася? Взагалі, в Росії нафта і газ. Люд лиш голову собі морочит.

Python

Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03
Це фантастичне безголов'я ставитись до усталеної літературної мови з 200річною традицією, так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться, через свої особисті уявлення про "зручність/незручність" і "праивльно/неправильно2
Якщо брати лише правописи сучасного типу, з тих 200 доведеться відкинути років 50-100. Але все одно багато — власне, російська орфографія сучасного типу молодша за нашу.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: Sandar от сентября 11, 2015, 17:11
Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться
Репутація укр мови така низька, шо до неї можна ставитись як до недавнього конланга.
Слід зауважити, репутація укр. мови помітно знизилась протягом доби Незалежності не в останню чергу завдяки недолугим реформам 90-х років. Будь-які масштабні орфографічні зміни частіше шкодять репутації реформованої мови, ніж приносять якусь видиму користь.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Цитата: Python от сентября 11, 2015, 20:11
Цитата: Sandar от сентября 11, 2015, 17:11
Цитата: Pawlo от сентября 11, 2015, 16:03так ніби вона якийсь тільки-но вигаданий конлаг, який кожен може переробляти так, як йому заманеться
Репутація укр мови така низька, шо до неї можна ставитись як до недавнього конланга.
Слід зауважити, репутація укр. мови помітно знизилась протягом доби Незалежності не в останню чергу завдяки недолугим реформам 90-х років. Будь-які масштабні орфографічні зміни частіше шкодять репутації реформованої мови, ніж приносять якусь видиму користь.
Ви про орфографічні реформи? Тоді не згоден, бо вони були дуже малі. Вони не могли знизити репутацію мови. Не вірю. Репутація мови була низька завжди. Бували підйоми, бували репресії. Але серйозних позицій вона ще не мала ніколи.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр