Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Pomóżcie dosłyszeć

Автор Upliner, апреля 19, 2015, 00:15

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Upliner

Już nieźle rozumiem polski, ale niektóre słowa i zwroty zrozumieć w żaden sposób mi się nie udaje. Może ktoś z polaków mi pomoże?
Plik 1: słyszę "nasze dwie mimusieński" -- ale ostatniego słowa nie znajduję nigdzie. Próbowałem różne warianty, ale bezskutecznie.
Plik 2: słyszę "sinole jak u Gołoty" -- tutaj do kontekstu pasuje słowo "siniaki", ale co to za "sinole" takie?
Pliki 3 i 4: słyszę "muszę się rozwróźnić", ostatniego słowa znów nie ma, jest tylko "rozróżnić". Ale co ono może znaczyć w tym kontekscie? Tutaj pasuje "chcę się rozważyć".
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

pittmirg

1. chyba ,,nasze dwie milusińskie" (chociaż narrator trochę mamrocze i wychodzi mimusińskie, ale to sensu raczej nie ma)
3. rozluźnić

-ol — tu: zgrubienie (augmentativum)

Upliner

pittmirg, dziękuję bardzo!
Jescze jeden plik: co tam pomiędzy słowami "najkrótcej" i "Janusz"?
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.


Pinia

1.   milusińskie – żartobliwie  o dziewczynkach
2.    sinole – potocznie 'siniaki'
3.   i 4. wkurwiłam – wulgarnie 'zdenerwowałam'
4.   ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej. Nazywam się Janusz Leon Wiśniewski i chcę Państwu opowiedzieć pewną historię
All people smile in the same language!

Upliner

Jescze raz dziękuję, wszystko zrozumiałem. Zazwyczaj google umie poprawiać wyszukiwane hasła, kiedy jest błąd w jednej literze, ale "mimusińskie" na "milusińskie" poprawić nie potrafił. Także "sinole" nie znalazłem w słownikach, ale teraz widzę, że rosyjskie słowa z augmentativum też nie zawsze znajdziesz w słownikach i nawet Google Translate ich nie zna. Pytanie 3 było nie o "wkurwiłam", to ja po prostu pliki krzywo nazwałem.
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

Pinia

All people smile in the same language!

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр