Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Питання з канцелярської мови

Автор Rusiok, января 12, 2015, 17:52

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Rusiok

"Відповідальна особа підрозділу-власника".
Бентежить оця чутна неузгодженність закінчень ~у-~а.
"проект предлагал сократить разговорную речь путем сведения многосложных слов к односложным и упразднения глаголов" - Джонатан Свифт. Путешествие в Бальнибарби

Python

Узгодженість має бути лише за відмінком. Закінчення родового відмінку ІІ відміни може бути як -у, так і -а, в залежності від конкретного слова.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Rusiok

Що означає ото "з/п" в шапці першого стовпчику таблиць?
"проект предлагал сократить разговорную речь путем сведения многосложных слов к односложным и упразднения глаголов" - Джонатан Свифт. Путешествие в Бальнибарби

orklyn

Цитата: Rusiok от апреля 21, 2015, 21:13
Що означає ото "з/п" в шапці першого стовпчику таблиць?
Чи не "за порядком"...

alant

Може не зовсім по темі, але у важкий для читання статті отаку фразу знайшов. Чи правильно вона побудовна?
ЦитироватьСпособи тиску на населення з метою прискорення штучного корегування етнічного
складу населення на новій лінії кордону та їх урядова мотивація більше відповідали
питанням тактики виконання досягнутої міждержавної домовленості.
Я уж про себя молчу

Rusiok

Цитата: alant от марта 13, 2017, 02:05
Чи правильно вона побудовна?
Те, що речення громізьке, то нічого - для юристів, наприклад, це звично.

Але сама думка незрозуміла, "розпатлана". Повторяється слово "населення". Десь у другій однорідний підмет захований активний суб'єкт "уряд": "спроби (невідомо чиї - уряду?) з метою... та їх урядова мотивація... відповідали".

І, головне, стирчить незакінчене порівняння "більше відповідали питанням тактики" (, ніж стратегії, ніж правам людини?).

Це ж про операцію "Вісла", так?
"проект предлагал сократить разговорную речь путем сведения многосложных слов к односложным и упразднения глаголов" - Джонатан Свифт. Путешествие в Бальнибарби

alant

Цитата: Rusiok от марта 13, 2017, 06:08
Цитата: alant от марта 13, 2017, 02:05
Чи правильно вона побудовна?
Те, що речення громізьке, то нічого - для юристів, наприклад, це звично.

Але сама думка незрозуміла, "розпатлана". Повторяється слово "населення". Десь у другій однорідний підмет захований активний суб'єкт "уряд": "спроби (невідомо чиї - уряду?) з метою... та їх урядова мотивація... відповідали".

І, головне, стирчить незакінчене порівняння "більше відповідали питанням тактики" (, ніж стратегії, ніж правам людини?).

Це ж про операцію "Вісла", так?
Це про переселення поляків.
http://www.inst-ukr.lviv.ua/files/ukr-pol_3-4/013-pron.pdf
Я уж про себя молчу

Волод

Цитата: alant от марта 13, 2017, 02:05
Може не зовсім по темі, але у важкий для читання статті отаку фразу знайшов. Чи правильно вона побудовна?
ЦитироватьСпособи тиску на населення з метою прискорення штучного корегування етнічного
складу населення на новій лінії кордону та їх урядова мотивація більше відповідали
питанням тактики виконання досягнутої міждержавної домовленості.

Мова мабуть китайська, одні «-ння».

alant

Цитата: Волод от марта 13, 2017, 09:44
Цитата: alant от марта 13, 2017, 02:05
Може не зовсім по темі, але у важкий для читання статті отаку фразу знайшов. Чи правильно вона побудовна?
ЦитироватьСпособи тиску на населення з метою прискорення штучного корегування етнічного
складу населення на новій лінії кордону та їх урядова мотивація більше відповідали
питанням тактики виконання досягнутої міждержавної домовленості.

Мова мабуть китайська, одні «-ння».
;up: От таку українську я ненавиджу.
Я уж про себя молчу

Zavada

В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов


Волод

Цитата: alant от марта 13, 2017, 02:05
..... більше відповідали питанням тактики виконання досягнутої міждержавної домовленості.

Не можу ніяк зрозуміти цей набор слів.

Відповідали тактиці чи відповідали проблемам тактики?

alant

Цитата: Волод от марта 16, 2017, 07:52
Цитата: alant от марта 13, 2017, 02:05
..... більше відповідали питанням тактики виконання досягнутої міждержавної домовленості.

Не можу ніяк зрозуміти цей набор слів.

Відповідали тактиці чи відповідали проблемам тактики?
Скоріше "тактиці виконання домовленності". Щоб це не було.
Я уж про себя молчу

Zavada

В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

orklyn

Цитата: Zavada от марта 16, 2017, 12:16
Цитата: orklyn от марта 15, 2017, 09:00
Громіздкий - вульгарна калька.

(Google) громіздкий
Іваницький та шумлянський не фіксують громіздкий. Це білодідівсько-русанівське байстря. Та й спрощення в групах приголосних, як бачиться, нагадує за себе...

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр