Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Етимологія прізвища Чикатило

Автор LUTS, ноября 13, 2014, 20:58

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

LUTS

Згадується усмішка Остапа Вишні про чиновника, родом з Полтавщини, який своє прізвище Рило змінив на Рилло для солідності.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сергий

Цитата: LUTS от ноября 14, 2014, 00:41
Згадується усмішка Остапа Вишні про чиновника, родом з Полтавщини, який своє прізвище Рило змінив на Рилло для солідності.

;up:

orklyn

Цитата: Сергий от ноября 13, 2014, 22:00
Цитата: LUTS от ноября 13, 2014, 21:59
Повернемось до питання з чого могло таке прізвище вийти.
З близьких прізвищ кидається в око Чикаленко.
Десь так і є...
Чикаленко похідне від Чикало. А те від звуконаслідування чик. Звідти дієслова чикати, чичикати, чикотіти. З останнього цілком могло постати прізвисько, а відтак і прізвище Чико(а)тило.  Таке прізвисько могло прилипнути до праносія внаслідок імітаціїї чикотіння дрозда (коса).

Сяргей Леанідавіч

В интервью носитель фамилии говорил, что она встречается только в его селе, а все Чикатилы в Харькове - выходцы из его села. Мне вот стало интересно: он прав или на Правобережной Украине, откуда заселяли Слобожанщину, есть/были люди с такой же фамилией?

oveka



Сергий


zazsa

Привет участникам международного лингвистического форума!
У всякого народа есть родина, но только у нас – Гондурас.
Переписываю историю. Разжигаю национальную, религиозную рознь и ненависть к социальным группам. Недорого.

Волод

 :green: Професор Тищенко мабуть довів би походження цього прізвища від Джихада чи ще якихось там арабів на Слобожанщині.

oveka

Варіанти -
чикати - знижена форма різати
чикати - від манери говорити
чикати - від манери ходити
...ило - особа, яка має таке. Садило, Терпило, Гамкало тощо.

Волод


DarkMax2

Цитата: LUTS от ноября 14, 2014, 00:41
Згадується усмішка Остапа Вишні про чиновника, родом з Полтавщини, який своє прізвище Рило змінив на Рилло для солідності.
До речі, звідки ця польська манера писати łł в деяких іменах та прізвищах? Jagiełło і таке інше.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: zazsa от августа 31, 2017, 06:11
Цитата: Сергий от августа 31, 2017, 06:05
В інеті є база даних у відкритому доступі.
Ссылка?
Це БД за 2004 рік. З останніх виборів без реєстру.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Сяргей Леанідавіч

Цитата: oveka от августа 31, 2017, 13:40
Варіанти -
чикати - знижена форма різати
чикати - від манери говорити
чикати - від манери ходити
...ило - особа, яка має таке. Садило, Терпило, Гамкало тощо.
Я за первый вариант.


Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Волод

Цитата: DarkMax2 от сентября  1, 2017, 10:46
Цитата: LUTS от ноября 14, 2014, 00:41
Згадується усмішка Остапа Вишні про чиновника, родом з Полтавщини, який своє прізвище Рило змінив на Рилло для солідності.
До речі, звідки ця польська манера писати łł в деяких іменах та прізвищах? Jagiełło і таке інше.

:green: А може це спотворений румунський артикль?

R

За формою Репетило від репетити.  Можливо репетити то неітеративна форма слова репетувати.
Або раніше прізвище було інше, наприклад Репет, він звідкись здалека приїхав, і прізвище змінили під загальний формат.

Wolliger Mensch

Цитата: R от ноября 19, 2021, 12:45
За формою Репетило від репетити.  Можливо репетити то неітеративна форма слова репетувати.
Або раніше прізвище було інше, наприклад Репет, він звідкись здалека приїхав, і прізвище змінили під загальний формат.

Ну вы и нагородили. Репетить «торопиться», «быстро говорить», «тараторить», «бормотать» СРНГ 35, 38, Урал-Зауралье, репетило «болтун», там же. Как и репетовать «ворчать» — интенсивы от имени действия репет, которое от глагола репеть «ворчать», «роптать», там же. Сам глагол ономатопейного происхождения.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Волод

Цитата: Wolliger Mensch от ноября 19, 2021, 13:08
.................
, Урал-Зауралье, репетило «болтун», там же........

Ну это можно списать на панцирных бояр и  :green: далее на Польшу.

Ardito

Та шо ж этимология у Репетило якась погана :fp: А, помнится, такая хорошенькая девчушка ее носила. Я только из-за этого и спросил
Ghiebh foighidinn furtachd

Wolliger Mensch

«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Ardito

Цитата: Wolliger Mensch от ноября 19, 2021, 17:01
Цитата: Ardito от ноября 19, 2021, 16:49
Та шо ж этимология у Репетило якась погана :fp:

У Репетила, только.
Точно, я ж забыл, что  фамилии на О в украинском тоже изменяются по падежам
Ghiebh foighidinn furtachd

Волод


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр