Author Topic: Суржик чи діалект  (Read 59353 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ou77

« Reply #100on: February 17, 2009, 10:41 »
дуже величезний
Не суржик, але все одно якось неприродньо звучить. По-моєму, прикметники, що закінчуються на  -езний, -енний (та деякі інші), взагалі не можуть мати ступенів порівняння і не поєднуються з відповідними прислівниками, що вказують на них.
Може це такий ступіть порівняння - великий - величезний :)

Almaz

• Guest
« Reply #101on: February 11, 2011, 21:00 »
Півень залетів у сусідній двір і зніс там яйце. Так між сусідами виникла суперечка: чиє яйце? Вас так і здуває від гордості за свою мову, а людям жити треба! І через тисячу років ніхто не згадає ні про сучасній російській, ні про український, ні про суржиком...

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
« Reply #102on: February 12, 2011, 03:05 »
І через тисячу років ніхто не згадає ні про сучасній російській, ні про український, ні про суржиком...
Говорите з такою впевненістю, ніби з майбутнього приїхали. Та й граматика явно не відповідає сучасній українській, російській чи суржику — невже тисяча років її змінила аж настільки?.. Розкажіть нам, як там — в майбутньому :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline svidomit132

• От дивись на мене та не вгадаєш...
« Reply #103on: February 21, 2012, 18:29 »
А я вам так повім :
якщо є внутрішнє відчуття живої мови,
ви зможете відрізнити суржик від живого слова :)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
« Reply #104on: February 21, 2012, 20:02 »
Суржикові тенденції нині подекуди живіші за літературну норму (важко сказати, де це не так), тому мовна інтуїція також може давати похибку. Якісь явні русизми з російською фонетикою ще якось можна відсіяти, але регулярне вживання деяких з них (совєцький, большевик, Сєвєродонецьк, російські прізвища) у літературній мові притуплює й цей аспект мовного чуття.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline svidomit132

« Reply #105on: February 22, 2012, 01:23 »
якщо жити в покрученому зденаціоналізованому середовищі,безумовно суржик стабілізне тебе,не тепер то в четвер ,по любе ,без бе 8-)
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Offline Ноэль

« Reply #106on: February 22, 2012, 01:32 »
якщо жити в покрученому зденаціоналізованому середовищі,безумовно суржик стабілізне тебе,не тепер то в четвер ,по любе ,без бе 8-)

Час минув, а риторика лишилася. ;D

Ані нації, ані мови не вічні, і тимбільше не стабільні. Мені Ваш допис нагадав старезний анекдот:

"Кам'яний вік. Ніч, тиша, печера. З печери виходить мавпа, оглядається. пише на стіні:

Хай живе рабовласницький лад, світле майбутнє всього людства!"

« Reply #107on: February 22, 2012, 01:54 »
А я вам так повім :
якщо є внутрішнє відчуття живої мови,
ви зможете відрізнити суржик від живого слова :)

Отак дурні й купляються: дали мішок, сказали "осьо в мішку мова - диви ж стережи, щоб ніхто вкрав!... поки ми з братками все інше крастимемо".

Цій темі 5 років, і може ще й сто років мине, а розмова буде та сама, бо дехто вже має свою нагороду - йому сказали, що він справжній українець, і він повірив.

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
« Reply #108on: February 22, 2012, 02:26 »
Отак дурні й купляються: дали мішок, сказали "осьо в мішку мова - диви ж стережи, щоб ніхто вкрав!... поки ми з братками все інше крастимемо".
Ну, насправді рідна мова сприймається нами як частина нашої індивідуальності. Людина готова віддати все, тільки б зберегти свою індивідуальність — було б дивно, якби цим ніхто не скористався.

« Reply #109on: February 22, 2012, 03:05 »
Відкрию невеликий секрет: ми всі живемо в такому середовищі. Озирніться навкруги і скажіть, що я помиляюсь. Звичайно, можна скільки-завгодно доволити, що суржик — не українська мова й не мова взагалі, а так само й діалекти не є еталонною українською (бо таки ж не є, навіть якщо брати середньонаддніпрянський говір, не те що діалекти галичан чи поліщуків), але до чого ми прийдемо? Та до того, що балакатимемо один з одним як молдаванин з естонцем — чи російською, чи англійською. Чому не українською? Та тому, що природніх носіїв дистильованого варіанту української мови, який і тільки який є нормою, в природі не існує — а відтак, від кого ми її навчитись можем? Не так вже й рідко східняк і західняк, зустрівшись разом, говорять між собою російською, чужою для них обох — і тільки через те, що ні той, ні інший не є носієм еталонної української, зате російську сяк-так знають (хоч це й не та російська, що в Росії, але кого це хвилює?).

Мені здається, нині варто було б ослабити пута на тілі мови, а не бити один одного за кожне «неукраїнське» слово. Будь-яка нормальна жива мова існує в безлічі варіантів і діалектів, і українська так само. Можна поставити стіну між літературною мовою й усіма її варіантами — але тоді ця мова стане чужою для всіх і, в перспективі, мертвою. А можна спробувати просто звести все до спільного знаменника, щоб мова розвивалась і жила, вбираючи все найкраще з мови кожного свого носія.

Offline Artemon

« Reply #110on: February 22, 2012, 03:37 »
Час минув, а риторика лишилася. ;D
Ані нації, ані мови не вічні, і тимбільше не стабільні.
+1.
Особливо мені подобаються пихаті заяви про "чистоту" і "штучність". Увесь світ уже давно балакає на конлангах і сам того не помічає. :)
За разнообразие в мире языков: vk.com/lingvomir
  • Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.
  • Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.
  • Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.
  • Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?
  • Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.
  • Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.

Offline Ноэль

« Reply #111on: February 22, 2012, 12:18 »
Ну, насправді рідна мова сприймається нами як частина нашої індивідуальності. Людина готова віддати все, тільки б зберегти свою індивідуальність — було б дивно, якби цим ніхто не скористався.

Зазвичай рідна мова не є літературною.

Offline svidomit132

« Reply #112on: February 22, 2012, 13:11 »
Панове дистильованого варіанту мови не існує в принципі, а української поготів,
моє дитинство та юність минула в російськомовному середовищі з незалежних від мене причин(мене тато і мама з дитинства переконували ,що я українець,і я їм повірив)  ,вже 30 років. дякувати Богу, я живу в україномовному середовищі,і це для мене більш природньо та комфортно ,українська рідна я нею думаю. знаю російську та польську трохи англійську німецьку румунську цікавлюсь мовами балканських словян,борюся з суржиком  своїх діток нещадно і переконую їх в тому що українцями вони вродились і українцями помруть,
якщо шановні опоненти  космополітизм всмоктали із материнським молоком то хто ж тоді пробачте ваша мама???

Offline Ноэль

« Reply #113on: February 22, 2012, 13:13 »
Панове дистильованого варіанту мови не існує в принципі, а української поготів,
моє дитинство та юність минула в російськомовному середовищі з незалежних від мене причин(мене тато і мама з дитинства переконували ,що я українець,і я їм повірив)  ,вже 30 років. дякувати Богу, я живу в україномовному середовищі,і це для мене більш природньо та комфортно ,українська рідна я нею думаю. знаю російську та польську трохи англійську німецьку румунську цікавлюсь мовами балканських словян,борюся з суржиком  своїх діток нещадно і переконую їх в тому що українцями вони вродились і українцями помруть,
якщо шановні опоненти  космополітизм всмоктали із материнським молоком то хто ж тоді пробачте ваша мама???

киянин, чишо?  :green:

Offline svidomit132

« Reply #114on: February 22, 2012, 13:17 »

[/quote]
В минулому Киянин  тепер Львівянин

Offline Ноэль

« Reply #115on: February 22, 2012, 13:19 »
В минулому Киянин  тепер Львівянин

он воно шо

Offline svidomit132

« Reply #116on: February 22, 2012, 13:45 »
І шо ? Вже гавкати нема кому ? Вже рура змєкла? 8-)

Offline Ноэль

« Reply #117on: February 22, 2012, 13:50 »
І шо ? Вже гавкати нема кому ? Вже рура змєкла? 8-)

А то шо пан може й заспівали б "Мурку" чи "Шумєл камиш" - а ніззя...

Offline svidomit132

« Reply #118on: February 22, 2012, 13:53 »

[/quote]
Мурку?? Нєєє ,а "Кримінальську браму" пасувало би 8-)

Offline Ноэль

« Reply #119on: February 22, 2012, 13:57 »

[/quote]

Отож. А нізя... Пан теперь мусять решту життя вдавати українця - ще може більшого за Байду.

(А мені можна, хоч я таке й не співатиму.)

Offline svidomit132

« Reply #120on: February 22, 2012, 14:14 »

Отож. А нізя... Пан теперь мусять решту життя вдавати українця - ще може більшого за Байду.

(А мені можна, хоч я таке й не співатиму.)
[/quote]
Мені дозволено співати і "Мурку" і "Гоп стоп" і "Гей соколи" , але ментально мені ближча творчість Шевчука із "ДДТ"його я поважаю,вашпаньсьтво обмежене у своєму культурному світогляді радіошансоном у чому щиро співчуваю

Щодо Байди я не переконаний ,що він був українцем

А як на мене краще вдавати з себе українця ніж бидлороса 8-)

Offline Conservator

• На китайсько-фінському кордоні все спокійно...
« Reply #121on: February 22, 2012, 14:23 »

людина.

шо за "Кримінальна брама".

"Мурку" у виконанні Еміля Крупника не чули-сьте?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LkeGJ9X_FGc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LkeGJ9X_FGc</a>

краще нікого не вдавати й просто бути людиною. без українства, російства і т.п. збочень.

бо ж -

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Offline Ноэль

« Reply #122on: February 22, 2012, 14:23 »
Мені дозволено співати і "Мурку" і "Гоп стоп" і "Гей соколи" , але ментально мені ближча творчість Шевчука із "ДДТ"його я поважаю,вашпаньсьтво обмежене у своєму культурному світогляді радіошансоном у чому щиро співчуваю

Щодо Байди я не переконаний ,що він був українцем

Божечку, які ж ми правильні вкраїнці... цікаво, в якій конторі таких вкраїнців роблять?

Offline svidomit132

« Reply #123on: February 22, 2012, 14:39 »
Божечку, які ж ми правильні вкраїнці... цікаво, в якій конторі таких вкраїнців роблять?

Те що ви пишете від "контори" не означає що тут всі такі :D

Offline Ноэль

« Reply #124on: February 22, 2012, 14:44 »
Те що ви пишете від "контори" не означає що тут всі такі :D

Та да, я пишу від контори - яку хфільму подивилася, який прикол знайшла.  :green:

Іди собі геть, диво-дивне, і не гидь ото своїми чепігами, бо ми вже маємо укр. словники та свою думку з цього приводу.

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: