Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ludoi de sendiakritigo

Автор dragun97yu, июня 19, 2014, 22:48

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

dragun97yu

Kara amiko!   

Mi prezentas al mi kian vizadcon vi faros post la ritzevo de mia letero.  Vi rigardos la subskribon kai ekkrios: "tci li perdis la sadcon?! Ie kia lingvo li skribis? Kion signifas la folieto, kiun li aldonis al sia letero?" Trankvilidcu, mia kara! Mia sadco, kiel mi almenau kredas, estas tute en ordo.

Mi legis antau kelkai tagoi libreton sub la nomo "Lingvo internacia". La autoro kredigas, ke per tiu lingvo oni povas esti komprenata de la tuta mondo, se etc la adresito ne sole ne stzias la lingvon, sed etc ankau ne audis pri dci; oni devas sole aldoni al la letero malgrandan folieton nomatan "vortaro". Dezirante vidi, tcu tio estas vera, mi skribas al vi en tiu lingvo, kai mi etc unu vorton ne almetas en alia lingvo, tiel kiel se ni tute ne komprenus unu la lingvon de la alia. Respondu al mi, tcu vi efektive komprenis kion mi skribis. Se la afero proponita de la autoro estas efektive bona, oni devas per tciui fortoi lin helpi. Kian mi havos vian respondon, mi sendos al vi la libreton; montru dcin al ciiuj lodcantoj de via urbeto, sendu dcin tciun viladcon tcirkau la urbeto, tciun urbon kaj urbeton, kie vi nur havas amikoin au konitoin. Estas netzese, ke grandega nombro da personoi donu sian votcon - tian post la plei mallonga tempo estos detzidita afero, kiu povas porti grandegan utilon al la homa societo.

C - Tz
Ĉ - Tc
Ĝ - Dc
Ĥ - (suprize!)Kh
J - I
Ĵ - J
Ŝ - C
Ŭ - U

Celo: bonaspekta sendiakrigo por Esperanto
H-sistemo kai X-sistemo min ne tute platcas.
Скопка - это маленькая скопа.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр