Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Лексика Братів Гадюкіних

Автор ou77, марта 5, 2007, 23:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

ou77

Хай еврібаді! (так якось здоровкались Брати)
Багато було слів незрозумілих в піснях Братів Гадюкіних: шпацірувати, порцеляна, незгадати всіх. Але залишаються ще невідомі, а точніше в принципі зрозумілі але з іншим значенням ніж звик чути.

Тільки сьогодні дойшов до слова "маєтки" (із "40 пачок Верховини") насправді "майтки" - польське слово що значить "чоловічі штани", "понтолони", "труси", ще було "сидить баба на загаті, маётки латає" точно на "загаті"? і що це таке?

весіллє насправді в пісні "Мамуню рехтуйте весіллє" зовсім не весілля як можна було подумати, а взагалі "святковий обід", може навіть "пянка" похоже на архаїзм, в етимологічному словникові написано що тільки з 15ст. почало слово вживатися як шлюбне весілля.

виграти в пісні 117стаття (і ще в якійсь було) "Я їй сказав що за ті гроші я можу виграти її, її сестру і братову і всю родину на селі" Насправді, я догадуюсь про що мова, але впевнено не можу сказати. На вашу думку, яке значення у цього слова?

Pere

Цитата: "ou77" от
виграти в пісні 117стаття (і ще в якійсь було) "Я їй сказав що за ті гроші я можу виграти її, її сестру і братову і всю родину на селі" Насправді, я догадуюсь про що мова, але впевнено не можу сказати. На вашу думку, яке значення у цього слова?

Семантично слово «грати» означає секс, а стилістично воно близько до рос. «трахаться».

Зі словника українського сленгу Лесі Ставицької:
ГРАТИ, -аю, -аєш, недок, кого, (загальномолодіжний жаргон)
Здійснювати статевий акт. Дивишся на
неї і подумки граєш ії у всі діри
(Синопсис станіславський необов'язковий)
Поглянь на дім свій, Янголе ©

ou77

От ще "Вона крутили Боні-еМ і я від того згарював, нагнав її із хати, щей під сраку надавав"
Що значить(яка етимологія) "згарював"? (якщо звыстно я правильно чую слова)

Pere

Гадаю, мається на увазі «горювати» (згорювати) — зазнавати почуття журби, суму; сумувати, печалитися.

Є ще «гарювати» — пустувати, гратися. Але у цьому контексті таке значення ніби скидається на сумнівне
Поглянь на дім свій, Янголе ©

ou77

я просто ще і не впевнений що "згарював" може "зварював":(

Pere

Цитата: "ou77" от
я просто ще і не впевнений що "згарював" може "зварював"

А-а усе зрозуміло. Текст ось:

Вона крутила Boney M
І я від того звар'ював
Нагнав її із хати
Ще й під сраку надавав
http://poetry.uazone.net/braty/braty23.html

Звар'ював — збожеволів, утратив розум, зшаленів
Вар'ят/варіят — божевільний, слово поширене в тих місцях, походить з латини.
Поглянь на дім свій, Янголе ©

ou77

Крутий сайт! Давно хотів тексти знайти, ато не в кожному дискові є!

DarkMax2

Цитата: Pere от марта  6, 2007, 00:04
Семантично слово «грати» означає секс, а стилістично воно близько до рос. «трахаться».
:o :o :o
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

oveka

шпацірувати - гуляти, ходити на ...
порцеляна -фарфор
загата - це коли роблять низький тин з усякої всячини на межі чи від дороги. Наш тин вашій загаті - двоюрідна плита.
звар'ював -оскаженів
"Мамуню, рехтуйте весіллє" - так і є, швидше застілля, гулянка. На це вказує рихтувати.

DarkMax2

Раніше думав, що загата то є гребля, але потім подивився у словник і дізнався, що загата то є будь-яка перепона руху.
Порцеляна, ніби, є літературною нормою.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

oveka

Загата  нас в основному накиданий тин, низький. Як гать не дуже чітко, бо річок насході катма.
В смислі гаті - загата, щось не капітальне, таке собі, не гребля. Кажуть, що робили перемичку для ловитви риби.

DarkMax2

Грінченко:
ЦитироватьГатити, -гачу, -тиш, гл.
1) Гатить, запруживать, мостить. Мости мостили, греблі гатили. Макс. (1849) 55. Я греблю гачу. Чуб. І. 127. Хоч греблю гати. (Так много). Ном. № 7666.
2) Накладывать въ большомъ количествѣ. І на віщо стілько дров гатити в грубу?
3) Бить, колотить, рубить. Молотом гатити. Гн. II. 49. І ногами товче, і пулами гатить. Св. Л. 286.
4) Стрѣлять сильно, напр. изъ пушекъ. Із рушниць стріляли, другі з мущирів гатили. Мкр. Н. 34.
Напевне, звідси моє розуміння загати як греблі.
ЦитироватьЗага́та, -ти, ж.
1) Насыпь изъ навоза у канавы, служащая вмѣсто забора. Нѣжин. у.
2) Стѣнка хлѣва, состоящая изъ двухъ параллельныхъ плетней на четверть или полъ аршина другъ отъ друга, промежутокъ между которыми набить соломой. Чуб. VII. 393.
3) Вѣтви терновника или другого колючаго дерева, положенныя сверхъ плетня, чтобы препятствовать перелѣзать черезъ него. О 1861. VIII. 93.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр