Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Kiu el ni efektive parolas Esperanton

Автор Солохин, февраля 1, 2014, 20:12

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Солохин

Mi dezirus kompreni kiu el la partoprenantoj fakte parolas Esperanton. Ja multaj asertas ion aŭ alion pri la afero, sed mi ofte dubas ĉu la asertinto fakte posedas la lingvon por kompetente pridiskuti ĝin.
Mi petas ĉiun esperantoparolanton respondi mian demandon en Esperanto uzante iom komplikan kaj nekutiman esprimmaieron por ke oni tuj kredu ke la respondo ne estas guglodevena  :negozhe:
Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Солохин

Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Yitzik

Mi parolas Esperanton. Ĉar mi uzas ĝin ne tre ofte, mi forgesis multajn vortojn ekde 1983-a jaro (kiam mi komencis ĝin lerni).
Paran Quenya ar quetin Esperanto!


BormoGlott

Kial la voĉdonado malestas?
1. yes, flue
2. komprenas, povas paroli simplan frazon
3. legas, skribas kun vortaro :)
4. ne posedas absolute
5. neniam volos posedi/studi  :down:

Солохин

Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Солохин

Цитата: BormoGlott от февраля  2, 2014, 15:07
Kial la voĉdonado malestas?
1. yes, flue
2. komprenas, povas paroli simplan frazon
3. legas, skribas kun vortaro :)
4. ne posedas absolute
5. neniam volos posedi/studi  :down:
Mi ne interesigxas pri la statistiko, sed mi deziras ekkoni persone, kiu estas kio.
Pridemandado estas senutila tiusence.
Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Солохин

Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

goli

sina wile e olin taso.


Wolliger Mensch

«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

dragun97yu

Скопка - это маленькая скопа.

maratonisto


BormoGlott


BormoGlott

Цитата: maratonisto от февраля  2, 2014, 15:57
Кто из нас, кто среди нас - однох..ственно.
Ну я всегда считал "el" за предлог направления и для указания материала из которого сделано изделие "statueto el ligno"

Wolliger Mensch

Цитата: BormoGlott от февраля  2, 2014, 16:02
Al mi ŝajnas ke "el ni" estas rusa influo, kiu povas esti miskomprenebla al neruslingvaj esperantistoj

Al vi ŝajnas erare.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest


Qakin


Qakin


goli

sina wile e olin taso.

Yitzik

Paran Quenya ar quetin Esperanto!

maratonisto


rouslan85

Mi povas kompreni esperanton. Mi lernis esperanton dum unu monato kaj jam mi povas la tutajn mesaghojn de chi tio tredo. Prave kompreni malfacilaj libroj por mi estas malfacile. mi preferas usi "h" anstatauh diakritikaj signoj. Chi tio estas unuaj vortoj scribitaj en esperanto post unumonta lernado de esperanto.
What goes around comes around.

Wolliger Mensch

Цитата: rouslan85 от февраля  2, 2014, 20:08
... kaj jam mi povas la tutajn mesaghojn de chi tio tredo.

Vi povas la tutajn mesaĝojn kion;D


Цитата: rouslan85 от февраля  2, 2014, 20:08
Prave kompreni malfacilaj libroj por mi estas malfacile. mi preferas usi "h" anstatauh diakritikaj signoj. Chi tio estas unuaj vortoj scribitaj en esperanto post unumonta lernado de esperanto.

Prave kompreni estas malfacile? Ĉu iu malbona malhelpas al vi kompreni? :what: ;D

Цитата: rouslan85 от февраля  2, 2014, 20:08
mi preferas usi "h" anstatauh diakritikaj signoj. Chi tio estas unuaj vortoj scribitaj en esperanto post unumonta lernado de esperanto.

Uzi, unumonata.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Лакиро

Bonvesperon!
Meze de la forumanoj mi estas plej modesta babilemulo. Tamen tio ĉi tute ne montras mian lingvonivelon. Probable mi ne estas spertulo, sed penas skribi kiel povas. En ajna afero la homo akiras bonan sperton, se li konstante ion faras. Laŭ mi, ju pli komencanto babilos pri diversaj temoj, des pli kreskos lia propra nivelo en Esperanto. Por ke ni fariĝu veraj esperantistoj, ni devas partopreni en ajna temo, ne gravas en kia. Niaj eraroj aperados nur dekomence kaj post ioma tempo nepre malaperos.
Pardonu min pro mia ne tute komprenebla babilado!
ESPERANTO is the killer of translators!
ESPERANTO estas murdisto de la tradukistoj!
ESPERANTO - убийца переводчиков!
ESPERANTO sy pirilydjaibnariengiro umaribnari!
ESPERANTO - tərcüməçilərin qatilidir!
ESPERANTO è l'assassino degli interpreti!

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр