Семантична деривація в англійських політичних термінах

Автор Олена2, ноября 6, 2013, 13:24

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Олена2

В даний час, життя українців тісно повязане з европою, европейською культурою та політикою. Особлива увага приділяється політичним інноваціям в мові, тому що як ми знаємо будь-який розвиток призводить до великої кількості інновацій. Тому нам слід звернути велику увагу на нові терміни та термінологічну систему яка активно інтегрується в нашому суспільстві та нашій мові.
Термінологічна система політології активно взаємодіє з різними аспектами лексики. Політичні терміни часто використовуються поза науковим контекстом - у засобах масової інформації, мові неспеціалістів, в офіційних документах. Тому без знання політичної лексики сучасна людина не може повноцінно розуміти та оволодівати інформацією. Одним із шляхів утворення нових термінів є «семантична деривація».
Інтерес до того , як змінюється значення слова , дослідники почали проявляти ще до появи самого терміну « семантична деривація ». В тій чи іншій мірі питаннями семантичної деривації займалися такі видатні лінгвісти , як В. фон Гумбольдт , А. А. Потебня , Г. Штейнталь , В. Вундт , Г. Пауль , М. М. Покровський , Н. В. Крушевський , Ф . де Соссюр , Д. М. Ушаков , Г. Стерн , Є. Курилович , М. В. Нікітін , С. Ульман , О. С. Ахманова і багато інших. Пізніше значна увага приділяється питанням семантичної деривації в рамках когнітивної, комунікативної та функціональної лінгвістики.
Під семантичною деривацією  прийнято розуміти утворення похідних значень від початкових без зміни форми знака [ Нікітін , 1988] . Семантична деривація зазвичай включає в себе розширення , звуження і різного роду зрушення значення.
Мовний знак - одиниця мови (морфема, слово, словосполучення чи речення), що служить або для позначення предметів або явищ дійсності і їх відносин, або для позначення відносин між елементами мови у складі складних знаків; виразник даного мовного значення. Морфеми, здатні реалізовувати значення лише в комбінації з іншими знаками, можуть бути названі напівзнаками або частковими знаками (у протиставленні повним, віднесеним безпосередньо до визначеної ситуації - референту, денотату).
До даної проблеми часто звертаються також при вивченні полісемії і словотворення , а також при прогнозуванні розвитку значень слів.
Полісемі́я — багатозначність, наявність у мовній одиниці (слові, фраземі, граматичній формі, синтаксичній конструкції) кількох значень.
В даний час існує велика кількість робіт ,присвячених семантиці термінів різних термінологічних систем, таких як термінологія лінгвістики, літературознавство,мистецтвознавство, музика, медицина, обчислювальна техніка, економіка, архітектура, біологія, хімія, різні технічні науки і т. д. Тим не менш, вивченню політичної термінології з погляду семантичної деривації допоки не було приділено достатньої уваги.
Семантична деривація, на думку когнітивістів, «заснована на людській здатності узгоджувати, асоціювати та порівнювати різні категорії, і це порівняння відбувається відповідно з власне людським масштабом знань і уявлень.».  Таке положення випливає з антропологічної парадигми наукового знання, що виходить з припущення, що людина пізнає світ через свою практичну та теоретичну діяльність у ньому. Таким чином, семантичній деривації притаманна антропометричність - відповідність картини світу носіїв мови, їх знанням і уявленням. Саме тому процеси семантичної деривації , формуючи в широкому сенсі слова «душу» лексико - семантичної системи мови, є цінним джерелом інформації про відображення в мові когнітивних структур і прекрасним фоном для виявлення «людського фактора» у мові.
Актуальність даного дослідження полягає у необхідності дослідження семантики політичних термінів як з точки зору синхронії , так і в діахронічному аспекті,  вивчення термінологічної системи політології в плані семантичної деривації.
Крім того, предметна область семантичних досліджень в області  термінології розширюється за рахунок включення в неї англомовних політичних термінів.
Отже, вивчення семантичної деривації може сприяти подальшому вивченню різних лексичних підсистем мови з точки зору діахронії, та більш докладного опису кожного з напрямів семантичної деривації .

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр