Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Китайці як антиукраїнський проєкт

Автор DarkMax2, марта 1, 2012, 09:50

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

У чому їх загроза і як з ними боротися?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Demetrius

З ними не треба боротися. Китаїзація України — це тільки питання часу.

DarkMax2

Цитата: Demetrius от марта  1, 2012, 09:53
З ними не треба боротися. Китаїзація України — це тільки питання часу.
А Пифон та Свідоміт так не думають.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Demetrius

Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2012, 09:54
А Пифон та Свідоміт так не думають.
他們的幻想不會妨礙漢化。 :yes:

hodzha

Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2012, 09:50
У чому їх загроза і як з ними боротися?
Люди бояться нового і незрозумілого, ще мабуть грає роль природна інертність і впертість ("волелюбність"). Адже підсвідомо розуміють, що напевно мусітимуть вчити нові віровчення, мови, культури, в т.ч. ієрогліфи. А люди ще з англійською не розібрались. То гарячі і малоосвічені голови кричать, що тре боротися, імхо цього якраз таки не треба, навпаки - треба інтегрувати і суржикувати все вищеперелічене, так сказати встановлювати прямі смислові зв'язки і відповідності, які дозволять нашим людям знайти точки опори, як це у нас робилося тисячоліттями. Ці процеси і так ідуть, починаючи з 1980х років, коли у нашої молоді виявилося досить таки помітне захоплення східними культурами (єдиноборства, віровчення і світогляд, мови, чайні церемонії, феншуї і т.д.), яке окремі недалекі отамани намагалися прикрити. :donno:

Python

Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2012, 09:54
Цитата: Demetrius от марта  1, 2012, 09:53
З ними не треба боротися. Китаїзація України — це тільки питання часу.
А Пифон та Свідоміт так не думають.
Я не маю нічого проти китайців. Звісно, за умови, що ці китайці інтегруються в українську культуру, а не змосковщаться, як решта нацменшин.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Demetrius

Цитата: hodzha от марта  1, 2012, 10:06
Ці процеси і так ідуть, починаючи з 1980х років, коли у нашої молоді виявилося досить таки помітне захоплення східними культурами (єдиноборства, віровчення і світогляд, мови, чайні церемонії, феншуї і т.д.), яке окремі недалекі отамани намагалися прикрити. :donno:
Ха-ха, ці процеси однобокі!

Тобто українці набираються східної культури, а навпаки — ні.

В'єтнамці он в Харкові побудували найбільший в Європі храм 竹林 Trúc Lâm — Khác Cốp. А ви щось чули про українські церкви у В'єтнамі?

Китайці поки що троха відстають від в'єтнамців у справі освічення українців, але це тимчасово. В кінці буде непозбіжна китаїзація України (і китаїзація В'єтнама також).

Demetrius

Цитата: Python от марта  1, 2012, 10:25
Я не маю нічого проти китайців. Звісно, за умови, що ці китайці інтегруються в українську культуру, а не змосковщаться, як решта нацменшин.
І українці, і росіяни переймуть 先進的中華文化.

svidomit132

Цитата: Python от марта  1, 2012, 10:25
Цитата: DarkMax2 от марта  1, 2012, 09:54
Цитата: Demetrius от марта  1, 2012, 09:53
З ними не треба боротися. Китаїзація України — це тільки питання часу.
А Пифон та Свідоміт так не думають.
Я не маю нічого проти китайців. Звісно, за умови, що ці китайці інтегруються в українську культуру, а не змосковщаться, як решта нацменшин.
Ось вам приклад інтегрованого китайця, до речі мого давнього знайомого,
таких націоналістів серед українців ще пошукати треба 8-)
http://www.volfoto.inf.ua/pagesi/istomist/statti/tsikavo/dm300910/sunchen/sunchen.htm
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

hodzha

Цитата: Demetrius от марта  1, 2012, 10:32
Ха-ха, ці процеси однобокі!

Тобто українці набираються східної культури, а навпаки — ні.

В'єтнамці он в Харкові побудували найбільший в Європі храм 竹林 Trúc Lâm — Khác Cốp. А ви щось чули про українські церкви у В'єтнамі?

Китайці поки що троха відстають від в'єтнамців у справі освічення українців, але це тимчасово. В кінці буде непозбіжна китаїзація України (і китаїзація В'єтнама також).

Подивіться на крок вперед. Коли культури з усього світу поступово переходять на твою рідну мову, щоб тобі проповідувати чи просто послуговуватися нею для своїх потреб - вони тим самим роблять твою мову популярною.  З культурою те саме. Всі завойовники, які зв'язувалися з нашим регіоном, рано чи пізно змушені були звертатися до місцевої духовної спадщини (культура суржику і вільних людей, чия "хата скраю"), щоб чомусь навчитися, перейняти її і розносити по світу. Від місцевих при цьому нічого не вимагалося - вони тихо мирно собі жили в цьому глобальному селі, з віку в вік, мабуть житимуть і надалі, прийнявши до регіональної спільноти якусь кількість людей китайського походження. А усі інші розїдуться по світу, набравшись центральноєвразійського вільного духу.

Python

«Моя хата скраю» — не той аспект української культури, яким самі українці могли б пишатися ;)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

hodzha

Цитата: Python от марта  1, 2012, 16:27
«Моя хата скраю» — не той аспект української культури, яким самі українці могли б пишатися ;)

все ж, мабуть, маю дещо іншу думку з цього приводу.  :stop: коли живеш на перехресті світів (Захід і Схід, Північ і Південь), напр. в Києві, коли через твою землю постійно проходять завойовники різного штибу і напрямку (все це повністю підтверджено даними археології), варіантів небагато - або боротися, або підкоритися, або дати всьому йти так як воно йде, відійти вбік, залишитись самим собою, зберегти самість і передати її нащадкам. В Україні останній варіант перемагає з віку в вік і не думаю, що щось сильно зміниться найближчим часом, особливо в умовах глобального села. Відійти в сторону, уступити дорогу всім, кому нетерпиться, а потім спокійно піти своєю дорогою (спішити все одно нікуди, особливо людям віруючим) - це найкращий варіант для ввічливої, миролюбної, людяної, вихованої але разом з тим волелюбної людини,  мудрого і позитивно налаштованого україноруського хохла-козака.  ;)

думаю тут доречно привести слова, які Пантелеймон Куліш вклав в уста святого старця-кобзаря, "божого чоловіка", озвучуючи у такий спосіб життєву мудрість нашого вільного але доброго, миролюбного і богобоязненного народу, наших "неграмотних" дідів і прадідів:
Цитата: http://lib.ru/SU/UKRAINA/KULISH/unz22267/chorna_r.txt
- Смутно менi,- каже божому чоловiковi,- що в  свiтi  ледащо  панує,  а добре за працю й за горе не має жодної награди!
   - Не кажи так, синку,- дав одвiт божий чоловiк,- усякому єсть своя кара i награда од бога.
   - Як же? - каже Петро.- Iванець ось вознесен, а Сомко з  моїм  панотцем гiркую випили. А божий чоловiк:
   - Iванця бог грiхом уже покарав; а праведному чоловiковi якої  треба  в свiтi награди? Гетьманство, багатство або верх над  ворогом?  Дiти тiлько ганяються за такими цяцьками; а хто хоть раз заглянув  через  край  свiту, той iншого блага бажає... Немає, кажеш, награди! За що награди? За те,  що в мене душа лучча от моїх ближнiх? А се ж хiба мала милость господня? Мала милость, що моя душа смiє i зможе таке, що iншому й не присниться?.. Iнший iще скаже, що такий чоловiк, як твiй панотець, уганяє за  славою?  Химера! Слави треба мировi, а не тому, хто славен?  Мир  нехай  навчається  добру, слухаючи, як оддавали жизнь за людське благо; а славному слава у бога!
   Так проглаголавши, замовк  старий,  похилив  голову,  загадавсь  i  всi задумались од його речi. Далi поклонивсь божий чоловiк на  всi  сторони  i
пiшов з хати почепивши через плече бандуру.
   А Петро i оставсь у Череваня, як у  своїй  сем'ї.  Черевань  йому  став тепер за батька, а Череваниха за  матiр.  Стали  жити  вкупi  люб'язно  да приязно.
   Ну, сього вже хоть i не казати, що, зождавши  пiвроку,  чи  що,  почали думати й про весiллє. Iще не гаразд i весна розгулялась, iще й вишеньки  в саду в Лесi не одцвiлись, а вже Петро iз Лесею i в парi.
   Так-то усе те  лихо  минулось,  мов  приснилось.  Яке-то  воно  страшне усякому здавалось! А от же, як не божа воля, то їх i не зачепило. Се  так, як от iнколи схопиться заверюха - громом  гримить,  вiтром  бурхає,  свiту божого не видно; поламле старе дерево,  пови-ворочує  з  корiннєм  дуби  й берези; а  чому  указав  господь  рости  й  цвiсти,  те  й  останеться,  i
красується весело да пишно, мов iзроду й хуртовини не бачило.

тому - слава Богу, що ми ті хто ми є! :UU:

p.s. до речі, в світлі останніх культуртрегерських тенденцій  - образ і якості мудрої і віруючої людини, яка пізнала Бога (україноруська козацька традиція), дивним чином перекликаються з образом і якостями людини, яка пізнала Дао-Шлях-Істину (китайська даосо-буддо-конфуційська традиція). Погодьтесь, від цього один крок до поєднання двох світоглядів в одне ціле, що в принципі вже давно робиться - http://azbyka.ru/religii/induizm_buddizm/hristos_vechnoe_dao-all.shtml. Тому для мене майбутнє виглядає скоріше в позитивних тонах - ми знайомимося з китайською вірою і світоглядом, вони знайомляться з нашим, обидві традиції для всіх знову стають однією - вільними вірою і світоглядом, культурним надбанням вільних людей планети Земля. Якщо хтось думає, що можливо зупинити ці процеси - хай пробує, але в мене в цьому випадку - "хата скраю".  :donno:

svidomit132

Дуже позитивна думка, хіба що з Дао трохи не той во 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.


hodzha

до речі, цікава стаття, якщо ви розумієте англійську:
Цитата: http://shanghaiist.com/2007/09/03/china_home_to_t.php
Without a shadow of a doubt, Christianity's next golden age will be in China.