Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Я буду читати - я читатиму.

Автор Rezia, февраля 28, 2011, 18:00

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sandar

Цитата: Python от мая 13, 2018, 16:23
Цитата: Python от мая 13, 2018, 15:17
між синтетичною та аналітичною формою інколи спостерігається тонка відмінність у смислових відтінках
(На правах непідтвердженого припущення) Якщо йдеться про тривалу дію, що вже почалася й триватиме надалі, то деяку перевагу має синтетична форма, тоді як аналітична вказує скоріш на дію, що почнеться й триватиме в майбутньому. Хоча обидві форми взаємозамінні й використовуються як рівноправні в обох випадках.
А можна приклад?

Sandar

До речі, в мому регіоні "буде" спрощується до "б'де"  :eat:

Python

Щось назразок такого: «Я буду читати цю книжку (яку ще не читав)», але «Я читатиму цю книжку (далі)».

Знову ж, не впевнений, чи це не джмелизм і чи правильно я вловлюю відмінності. Можливо, вони в чомусь іншому (напр., ступені обов'язковості).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Радше це джмелизм. Розумієте, середовища, в якому б таке розрізнення можна було зафіксувати, нема.

Sirko

Цитата: Elik от февраля 28, 2011, 18:19
Цитата: Rezia от февраля 28, 2011, 18:00
Чи форма "читатиму" зайва? Для чого вона існує у мові?

на заході України, принаймні до 90-х років, вона ніколи не вживалася в розмовній мові і вважалася "східнянськими витівками".
:-\
ЦитироватьБуду знав, буду косив, буду робив уживаєсь побіч буду знати, буду косити, буду робити; у Гуцулів часто: му знати, му косити, му робити; (му = іму), у Українців: знати му, косити му, робити му.


Python

Цитата: Sandar от мая 13, 2018, 17:06
Радше це джмелизм. Розумієте, середовища, в якому б таке розрізнення можна було зафіксувати, нема.
Середовище, де обидві форми вживаються паралельно, існує, а от наскільки джмелизм... По-моєму, дуже багато таких тонких моментів лишаються поза увагою правописів та словників, а потім культурна еліта, вивчена на цих правописах та словниках, їх і зовсім затирає. Сюди ж зловісну боротьбу з «русизмами», коли замість пошуку нюансів, присутніх у мовленні, та чи інша форма проголошується «більш українською» чи «менш українською», після чого відновити опередній стане речей стає складно.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Цитата: Sirko от мая 13, 2018, 17:11
:-\
Елік наче зі Львова походить. Не довелось тої форми чути та й все. Я від одного львів'янина чув, шо ця форма не вживається в Галичині, хіба може в гуцулів трапляється (я так поняв, це він з літератури знав, про гуцулів).

DarkMax2

Цитата: Sandar от мая 13, 2018, 16:57
Цитата: DarkMax2 от мая 13, 2018, 16:14
"Купатиму дитину" і "буду купати дитину". Е-ні! Таки перше "легше".
Тобто ця форма вживається лише з тим одним коротеньким дієсловом "купати"? Ем... Не знав... Думав, шо вона з усіма дієсловами вживається, серед яких трапляються не такі короткі.

Уявімо, шо я мав рацію. Як Вам "заповнюватимете"?
Граматично можна всюди обидві форми застосовувати. Стилістично - радять з короткими.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Sandar


DarkMax2

Цитата: Sandar от мая 13, 2018, 17:57
Цитата: DarkMax2 от мая 13, 2018, 17:49Стилістично — радять з короткими.
Можна посилання на пораду?
Посилаю вас до моєї шкільної вчительки :)
А з мережі тільки це наразі можу процитувати.
ЦитироватьСкладна і складена форми майбутнього часу мають одна­кове значення. Їх нерідко вживають упереміш, аби уникнути одноманітності: Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе (В. Симоненко).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Sandar

Цитата: DarkMax2 от мая 13, 2018, 18:04Посилаю вас до моєї шкільної вчительки
Так отож-то, часто натрапляєш на такі довгі слова... Явна неприродність у цьому...

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр