Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Українська глаголиця

Автор Olgerdt Dagrael, ноября 9, 2023, 04:41

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Olgerdt Dagrael

Отже, Українська глаголиця:
а
б
в
ѵіⰫⰊ
г
ґⰍⰃ
д
д͡дⰄ:
е
єⰅ:
ж
д͡ж
ж͡жⰆ:
з
д͡з
з͡зⰈ:
и
і
їⰉ:
й
к
л
л͡лⰎ:
м
н
н͡нⰐ:
о
п
р
с
с͡сⰔ:
т
т͡тⰕ:
у
ф
х
ц
ч
ч͡чⰝ:
ш
ш͡шⰞ:
щ
ь
ю
я
апостроф
ѿ

Оскільки двокрапка використовується як діакритика, як розділовий знак використовуються дві крапки горизонтально: ...

DarkMax2

Привіт, Марате. Як уже казав, я б використав ґєрв для ґ.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Upliner

Цитата: DarkMax2 от ноября  9, 2023, 09:16Привіт, Марате. Як уже казав, я б використав ґєрв для ґ.
Частина відповіді Марата, яка не містить образ, політики та переходів на особистості:
ЦитироватьІ?

Взагалі я детально обґрунтував, чому Ⰼ(Ꙉ) до Ґ геть ніякого відношен͡ня не має. Однак хтось турботливо видалив усі обґрунтуван͡ня. Ну ОК. Впринципі я не можу заборонити DarkMax2 використовувати Ⰼ(Ꙉ) для Ґ (так само як ѵін мені не може заборонити писати ⰍⰃ)

Літера Ⰼ (в кирилиці Ꙉ) ніколи не ѵідповідала літері Ґ: це є ѵідповідник сербохорватських Ћ/Ђ! Літера Ґ по-перше суто Вкраїнська, тоді як глаголиця використовувалася на Балканах, по-друге літера Ґ позначалася як "кг" або власне як Ґ, а не Ꙉ (в глаголиці Ⰼ). Вікіпедисти посилаються на ту тезу, що літера Ꙉ застосовувалася для позначен͡ня Новогрецького "ґь" однак в слов'янських мовах Ꙉ ніколи так не вимовлялася, себто Ꙉ позначала слов'янській відповідник грецького звуку.

ЦитироватьКонцепція глаголиці передбачала пари твердих і м'яких звуків [г] і [х]: [г] твердий — Ⰳ, [г] м'який — Ⰼ, [х] твердий — Ⱒ, [х] м'який — Ⱈ.
Типова вікі-маячня: концепція глаголиці є концепцією кирилиці з усіма фічами Грецької ортоґрафії, наприклад є ѵідповідники ети і йоти, омеги і омікрон, хоча їхня вимова не розрізняється, "у" -- це лігатура ο+υ і т.д. Ⱒ зустрічається буквально пару разів у текстах, Ⰼ ніяку "м'яку ґ" не позначала.
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

DarkMax2

Павукоподібне Х (Ⱒ) - цікава загадка. Причину виникнення цієї додаткової літери, здається, досі не розгадали.
У глаголиці, до речі, є принципові відмінності від кириличної орфографії. Це передача носових голосних.
  • Ⱔ = Ѧ.
  • Ⱗ = Ѩ, але графічно це Е+Ѧ (je+en),
  • Ⱘ = Ѫ, але графічно це О+Ѧ (o+en),
  • Ⱙ = Ѭ, але графічно це невідома літера (Ⱖ?) + малий юс: Ё+Ѧ?
Так само У (Ⱆ) не є ОѴ, бо Ѵ = Ⱛ. Ця літера нагадує подвійне О: Ⱁ+Ⱁ.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от ноября  9, 2023, 09:16Як уже казав, я б використав ґєрв для ґ.
Задіяти Ⰼ для д͡ж етимологічно більш виправдано принаймні в частині випадків (як у слові «ходжу»).

Колись у своїй спробі сконструювати вкраїнську глаголицю, придумав був для цього Ґ окрему літеру (Ⰳ з додатковим кружечком у заглибині між першими двома). Зрозуміло, її нема ні в оригінальній глаголиці, ні в юнікоді.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: DarkMax2 от ноября 10, 2023, 14:52Павукоподібне Х (Ⱒ) - цікава загадка. Причину виникнення цієї додаткової літери, здається, досі не розгадали.
А чому б не пристосувати на роль Ґ її?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от ноября 11, 2023, 22:36
Цитата: DarkMax2 от ноября  9, 2023, 09:16Як уже казав, я б використав ґєрв для ґ.
Задіяти Ⰼ для д͡ж етимологічно більш виправдано принаймні в частині випадків (як у слові «ходжу»).
Дивна теза. ДЖ від ДЬ, а то ҐЬ (первинно).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр